COALSOFT pohár dorostu 2020

COALSOFT poháru dorostu jsme se chtěli jednoznačně zúčastnit, nezastírá suchdolský trenér Landa

26.06.2020 Roland Baxa
Autor fotografie:menge1.rajce.idnes.cz
Suchdol nad Lužnicí, pro někoho neznámé město na jihu Čech, ale pro hokejbalové fanoušky je to město, kde hokejbal patří mezi nejoblíbenější sport. Na hřiště, které je na útulném místě, obklopené krásnou krajinou si najdou při zápasech cestu spousty fanoušků suchdolského hokejbalu.

Suchdolští dorostenci jako všichni hokejbalisti v republice neměli možnost zakončit letošní, rozehranou sezónu, a proto využili možnosti zúčastnit se COALSOFT poháru dorostu ve Světlé nad Sázavou. O ambicích na turnaji jsme si povídali s trenérem dorostenců Stanislavem Landou. 

Sezónu jsme chtěli rozhodně zakončit zápasem


Stejně tak jako pro většinu trenérů bylo ukončení všech hokejbalových soutěží velkým zklamáním i pro trenéra dorostenců Suchdolu nad Lužnicí. „Rozhodnutí bylo jasné, chtěli jsme zakončit sezónu ještě nějakým zápasem. A svaz vymyslel turnaj, tak jsme se rozhodli jednoznačně zúčastnit,“ vysvětluje účast Landa. Většina trenérů dorosteneckých družstev ve svých rozhovorech dodává, že je strašně vděčná za možnost důstojně se rozloučit se sezónou a slova díků Ligové komisi stále přibývají. „Na turnaj se moc těšíme a tento nápad je prostě super,“ s potěšením dodává Stanislav Landa.


V plánu máme i přátelská utkání


Suchdolští dorostenci však nezahálejí a nespoléhají pouze na COALSOFT pohár dorostu, domlouvají si i přátelská utkání, která už rozehráli. „Předminulý víkend jsme sehráli přátelák proti mužům „B“ doplněným o suchdolské legendy - super zápas. Minulou sobotu jsme naplánovali zápas s Olympem Jindřichův Hradec,“ popisuje herní plán trenér suchdolských dorostenců.

Letní příprava v půli srpna


I v Suchdole nad Lužnicí budou muset projít dorostenci neoblíbenou letní přípravou, která odstartuje v srpnu, takže budou mít hráči Suchdola mnoho času na regeneraci, která jim začne po COALSOFT poháru dorostu ve Světlé nad Sázavou. „Po poháru dostanou hráči volno a letní příprava začne v půli srpna,“ naznačuje plány suchdolský Landa. Pauza vynucená pandemií je opravdu dlouhá a ani lodivod Suchdolu nad Lužnicí netuší, jak bude ta další sezóna vypadat, a proto je s cíli do následující sezóny velmi opatrný. „Cíle uvidíme po prvních zápasech. Budeme se bavit hokejbalem a snažit se nějaký zápas vyhrát!“
Partneři českého hokejbalu