BEKO Pohár juniorů

Mládežnické poháry mají své vítěze, radovaly se týmy Letohradu a Svítkova

O posledním červnovém víkendu se ve Světlé nad Sázavou odehrály hned dva mládežnické poháry. BEKO pohár juniorů ovládl celek Letohradu. Do finále Coalsoft poháru dorostu se probojovaly týmy Svítkova a Ústí, a i tentokrát byl úspěšnější východočeský celek.

V utkání o třetí místo se proti sobě postavily týmy Ústí a Autoskla, které se v soutěži ještě nepotkaly. Do zápasu lépe vstoupil východočeský celek, který se dostal do vedení už v páté minutě. Jednalo se však o jedinou branku Autoskla. Otěže totiž následně převzalo Ústí, které si své branky schovávalo hlavně do závěrečné části, kdy dalo hned tři. I díky dvěma gólům Pavla Gottfrieda zakončili Severočeši letošní sezónu výhrou, na hráče Autoskla tak zbyla nepopulární čtvrtá příčka.

Ve finále si diváci museli na branky počkat až do druhé třetiny, kdy se poprvé do vedení dostal Letohrad. Ten svoje skóre postupně navyšoval. Plzeň dlouho nemohla najít recept, jak překonat brankáře soupeře. Povedlo se jí to až minutu a půl před koncem zápasu, kdy snižovala na 4:1. Na zdramatizování zápasu už však bylo pozdě. Letohrad následně upravil výsledek na konečných 5:1, čímž odstartoval oslavy na své střídačce.

Coalsoft Pohár dorostu

Přes semifinálové boje se podařilo do finále postoupit týmům Ústí a Svítkova. Oba zápasy skončily shodně 2:1. Svítkov si však musel svoji výhru vybojovat až při samostatných stříleních, ve kterých nakonec pardubické derby ovládl. Ve finále srazily Ústí vaz nabídnuté přesilové hry. Svítkov dokázal hned tři ze čtyř využít. Ústí naopak nevstřelilo ani jednu branku, s čímž na vítězství rozhodně pomýšlet nemohlo.

Zápas o třetí místo přinesl mnohem napínavější souboj, který Suchdol prohrál až po samostatných stříleních. Jihočeši se dostali z kraje druhé třetiny do dvoubrankového vedení a vypadalo to, že si postupnými kroky dojdou pro bronzové medaile. Autosklo však zabralo, a ještě do konce prostřední části vyrovnalo. V následné dovednostní disciplíně pak ukázalo svoji šikovnost a mohlo se radovat z vítězství. Moravské derby bylo v jasné režii Malenovic, které nepustily svého soupeře ani jednou do vedení, a Brno porazily 7:3.