COALSOFT pohár dorostu 2020

Hlavně, že jsem před zraněním stihl dát vítězný gól, usmívá se nejlepší útočník COALSOFT poháru Jakub Rakovský

COALSOFT pohár dorostu už je minulostí a vítěznou trofej si odvezli hráči ze Svítkova, kteří ve finále porazili ústeckou Elbu 3:0. Vítěznou branku vstřelil nejlepší útočník turnaje Jakub Rakovský, jenž si cenu opravdu zasloužil.

Jakub Rakovský odehrál prakticky celé finále se zraněním, které ho nakonec donutilo nedohrát zlatý zápas, ale i přesto stihl tento šikovný útočník vstřelit vítěznou branku. O celém COALSOFT poháru dorostu, ale také jaký dres bude Jakub Rakovský v příští sezóně oblékat, se dozvíte v rozhovoru, který nám střelec vítězné branky poskytl.Ze Svítkova zpátky do mateřského Hradce


Kubo, v letošní sezóně jste měli skvělou formu. Mrzí Vás, že se nemohla dohrát v normálním formátu?
V téhle sestavě, jakou jsme měli, je vždycky radost hrát. I když se sezóna nedohrála, myslím si, že turnaj to vynahradil. Jediné, co mě mrzí je fakt, že si teď s klukama ze Svítkova dlouho nezahraji, ale na druhou stranu se těším, až se proti nim postavím v hradeckých barvách.

V COALSOFT poháru dorostu jste potvrdili vaši sílu a zvítězili, jak velká náplast za nedohranou sezónu to je?
Pro mne osobně to náplast je. Jeli jsme si na turnaj spíše zahrát, protože to nikdo nebral stejně jako klasický finálový turnaj, ale do semifinále jsme dostali Autosklo a proti němu se stejně jako ve finále neprohrává.

Celý tým si COALSOFT pohár užil


Jak byl COALSOFT pohár náročný? Cítili jste ke konci turnaje únavu?
Turnaj moc náročný nebyl. Hrálo se jenom 2x15, takže se to dalo úplně v klidu zvládnout. Nemyslím si, že by byl někdo z nás unavený.

Jak byste popsal celý průběh turnaje?
První dva zápasy od nás nebyly úplně dobře odehrané, ale poté jsme se semkli a hráli konečně, jak nám trenér říkal. Na ubytování jsme taky úplně nešetřili a myslím, že si to celý tým užil.Dorostenci Svítkova si zaslouženě dokráčeli pro triumf na COALSOFT poháru. Zdroj fotky: hokejbaltym.rajce.idnes.cz 

Radši zvednu týmovou trofej než individuální cenu


Nakonec jste byl zvolen nejlepším útočníkem COALSOFT poháru? Jak moc si vážíte této ceny?
Této ceny si vážím, ale nějak to oproti mé rodině neprožívám. Radši zvednu týmovou trofej než individuální cenu.

Ve finále jste vstřelil vítěznou branku, ale nakonec jste finále nedohrál. Co se stalo?
Už někdy v páté minutě mě začal tahat hemstring, ale jelikož to bylo finále a zároveň na dlouhou dobu poslední zápas za Svítkov, hrál jsem dál. Asi o dalších pět minut mě při kličce protihráč přistrčil a sval to nevydržel. Naštěstí je jenom natržený, takže to není nic hrozného. Hlavní je, že jsem stihl dát ten gól.

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
Elba DDM Ústí nad...
0 0:0 0
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
0 0:0 0
3.
HBC Hostivař
0 0:0 0
4.
HBC Hradec...
0 0:0 0
5.
HBC Most
0 0:0 0
6.
HBC Plzeň
0 0:0 0
7.
HbK Karviná
0 0:0 0
8.
HC Kert Park Praha
0 0:0 0
9.
SK Hokejbal Letohrad
0 0:0 0
10.
HBC Kladno
0 0:0 0
11.
TJ KOVO Praha
0 0:0 0
12.
TJ Snack Dobřany
0 0:0 0