Tygři se z loňska poučili! Trojice favoritů stojí na prahu semifinále

První čtvrtfinálové souboje v 1. Lize jsou minulostí a ve všech čtyřech sériích je to 2:0 na zápasy. Blatná, Vlčí smečka, KOVO a Mladá Boleslav zvládly víkend bez ztráty kytičky. České Budějovice, Suchdol nad Lužnicí, Ježci a Brno budou bojovat o prodloužení play off.

Sobota 4. května 2024

Vlčí smečka zvládla prodloužení, Tygři ukázali šikovnost v nájezdech

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Tygři Mladá Boleslav 2:3ss (0:1,0:1,2:0–0:0)

Střely na branku: 35:28, Vyloučení: 2:4, Přesilovky: 3:3, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 103

Branky a nahrávky: 38. Sup (Tácha), 41. Mátl (Sup) – 10. Bajer (Míšek), 26. Němeček (Horáček), 55. Malina

Repríza loňského čtvrtfinále letos začala lépe pro Středočechy z Mladé Boleslavi. Ti jako první otevřeli skóre v čase 09:55, když svou pozici zužitkoval Bajer. Poctivá hra a výkon gólmana podpořily Tygry, kteří ve druhé třetině navýšili z přesilové hry. Jihočeši ale v poslední periodě našli alespoň sílu na vyrovnání, od obratu nebyli daleko. Prodloužení bylo bez branek, a tak se musela ukázat šikovnost jednotlivých hokejbalistů. Tu vítězným gólem potvrdil Marcel Malina, jenž vystřelil první bod v sérii pro hosty. Malina se v nájezdech prosadil dokonce dvakrát.

TJ Blatná Datels – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice 5:3 (1:1,2:0,2:2)

Branky a nahrávky: 12. Kovářík (Braun), 22. Michálek (Fiala, Braun), 23. Duchek, 40. Vaníček (Matoušek), 45. Vinter – 4. Štěpánek J. (Podhora, Šimek), 39. Bárta A. (Bárta O., Nýdl), 41. Nýdl (Malecha, Zelenka)

Tři stovky fanoušků v Blatné přišly na start play off, ale domácí je zpočátku zápasu nepotěšili. První faul přinesl Pedagogům první trefu po dobré souhře a zakončení J. Štěpánka. Postupem času ale Datlové zlepšili pohyb, což přineslo vyrovnání. Na konci první třetině Šíp dostal desetiminutový trest za zásah soupeře do oblasti hlavy a krku. Rozhodčí však po tomto zákroku ještě po vyšším trestu nesáhli. Ve druhé třetině byla pro hosty smrtelná část mezi 22. a 23. minutou, v níž dvakrát inkasovali. Datlové tak i po sehrané početní výhodě odskočili na skóre 3:1. Vše zdramatizoval Adam Bárta druhým gólem Českých Budějovic v přesilové hře. Chybu v defenzivě vycítil Vaníček, který po 47 vteřinách od předchozího gólu opět pomohl Datlům odskočit. I tak našli hokejbalisté z jihočeské metropole odpověď. Blatná si ale vítězství už nenechala vzít.

TJ KOVO Praha – HBK Bulldogs Brno 5:0 (1:0,2:0,2:0)

Branky a nahrávky: 4. Šmerha (Chlapík), 21. Tóth, 28. Kupf (Fluxa, Tóth), 33. Pátek (Terč), 44. Fluxa (Kupf, Kabát)

KOVO se s Brnem potkalo po loňském předkole, a tak mělo velkou motivaci, to ale i Bulldogs. Sobotní duel provázalo mnoho vyloučených. Z 10 přesilovek se ujala pouze jedna, ale až ta na konci zápasu. Avšak Pražané celý zápas kontrolovali od 4. minuty, v níž skóroval Šmerha. Poctivá obrana domácích nedovolila brněnským hokejbalistům skórovat, a tak si Praha vypracovala do 33. minuty jasné vedení 4:0, nakonec z toho byl výsledek 5:0 po základní hrací době.

Vlčí smečka Ústí nad Labem – Ježci Heřmanův Městec 4:3pp (1:0,0:0,2:3–1:0)

Branky a nahrávky: 6. Zdvořáček P. (Faigl, Navarra R.), 31. Faigl (Navarra R.), 36. Zdvořáček M. (Faigl), 51. Navarra R. (Faigl) – 35. Trojek (Běloušek), 36. Pilař T., 41. Pecina (Bakus)

Staří známí se po roce opět sešli v Ústí nad Labem. Vlčí smečka přivítala Heřmanův Městec. Zápas byl statisticky i výsledkově vyrovnaný. Tak to ale v play off chodí. Vlčí smečka skvěle sehrála první přesilovou hru a šla rychle do náskoku. Ve druhé třetině se činili brankáři obou celků, kteří zlikvidovali všechny možnosti, a tak se šlo do posledního dějství. V tom jako první udeřili opět domácí, když měli na hřišti o jednoho hráče navíc. Východočeši ale nic nevzdali a dobrým pohybem a pílí začali skórovat. Ve 35. minutě snižoval Trojek, ale hosté si o pár vteřin později nepohlídali M. Zdvořáčka. V čase 35:48 šanci na srovnání vykřesal T. Pilař a o 5 minut později zvedal ruce nad hlavu Pecina po přesilovkové trefě. Duel tak došel do prodloužení, v němž rozhodl faktor Faigl. Ústecký hráč byl u všech 4 branek domácích, což rozhodlo.

Neděle 5. května 2024

KOVO ukázalo produktivitu i v neděli, Blatná ukázala domácí sílu

TJ KOVO Praha – HBK Bulldogs Brno 6:2 (2:1,0:1,4:0)

Branky a nahrávky: 2. Fluxa (Tóth, Kupf), 4. Fluxa, 34. Terč (Zeman Mi., Pátek), 40. Zeman Ma. (Pátek, Votýpka), 43. Ježek (Šmerha, Kyclt), 45. Číž – 11. Nazad (Heide, Emmer), 20. Nazad (Heide, Emmer)

Špatný vstup do duelu znamenal dvoubrankové manko pro Buldoky. Ti v čase 03:39 faulovali Fluxu a ten trestné střílení nezahodil. Vysoký počet vyloučených nabídl Jihomoravanům velké množství přesilovek, ale ujali se pouze dvě. A to v 11. a 20. minutě. Trio Nazad, Heide a Emmer srovnali s KOVEM krok. To ale ukázalo svou sílu a ve třetí třetině dalo 4 branky, které rozhodly o vedení v sérii 2:0 pro Prahu.

Vlčí smečka Ústí nad Labem – Ježci Heřmanův Městec 2:1ss (0:0,1:1,0:0–0:0)

Branky a nahrávky: 29. Faigl (Gottfried P., Zdvořáček P.), 55. Baxa (rozhodující nájezd) – 21. Šmíd (Trojek)

Obdobné utkání jako v sobotu započalo aktivitou na obou stranách, avšak na branky hojné nebylo. První perioda byla navzdory všem pokusům bez branek. Jako první vsítili Ježci. Ti si drželi od 21. minuty vedení 0:1, ale poté na scénu přišlo přesilovkové komando, které řídil Faigl. V čase 28:50 svítilo na tabuli skóre 1:1. To tam vydrželo přes třetí třetinu a prodloužení. Na scénu tak museli brankáři. V sérii na pět nájezdů svou šikovnost ukázal Baxa a Tůma, kteří rozhodli. Ježkům se v loterii nedařilo. Série se tak přesouvá na východ Čech za nepříznivého stavu pro Ježky.

TJ Blatná Datels – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice 6:3 (1:1,2:1,3:)

Branky a nahrávky: 3. Braun (Michálek, Kovářík), 16. Braun (Michálek), 17. Fiala (Michálek, Braun), 33. Šíp (Michálek, Fiala), 41. Michálek (Braun), 45. Vaníček (Michálek) – 5. Bárta A. (Zelenka, Malecha), 18. Sitter (Toman, Bárta A.), 41. Štěpánek J. (Davídek)

Nedělnímu utkání nahlíželo ještě větší množství diváků než v sobotu. Braun poslal Datly rychle do vedení, ale v přesilovkách jsou České Budějovice hodně nebezpečné. Své místo si na ní našel A. Bárta. Vyrovnaný trval přes první přestávku. Poté přišel zkrat hostů, kteří zhruba v rozmezí minuty a půl dvakrát inkasovali, i když Sitter korigoval gólem na 3:2. Ve třetí části zápasu domácí rychle využili početní výhodu, dvoubrankové vedení bylo pro Pedagog rozhodující. Štěpánek vykřesal poslední naději, radost hostům zkazil Michálek. Vítězství pečetil Vaníček do odkryté klece. Pedagog tak bude hrát o prodloužení série.

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Tygři Mladá Boleslav 4:5 (1:0,3:1,0:4)

Branky a nahrávky: 13. Pavlík (Kovárník), 16. Tácha (Kovárník, Pavlík), 19. Kovárník (Mátl), 22. Škarda (Hadač) – 17. Šťástka (Šindelář), 35. Lhota (Marušinec), 42. Peca (Erben), 44. Peca (Šindelář, Němeček), 45. Marušinec (Lhota)

Již od prvních minut zápasu to vypadalo na jasnou dominanci Jihočechů, kteří si postupem času tvořili slušný náskok. Nejdříve střílel Pavlík a po první pauze mířil přesně Tácha. Ve druhé třetině poté přišlo snížení, ale Kovárník se Škardou pomohli domácím odskočit na výsledek 4:1. Vypadalo to, že je po zápase, ale Tygři nic nezabalili. Vše začalo ve 35. minutě, když v přesilovce skóroval Lhota. O sedm minut déle ve stejné herní situaci dal gól na 4:3 Peca. Jakub Peca dokonce dostal míček do branky domácí podruhé a minutu a 6 vteřin před koncem bylo vyrovnáno. Suchdol nad Lužnicí tak třetí periodu naprosto nezvládl a tři vteřiny před koncem vše završil Marušinec. Na střídačce Tygrů vypukla euforie, protože role se z minulého roku úplně obrátily.