Na úvod jara dvě remízy a body po těsném boji pro Pedagog

Během prvního březnového víkendu započala vedle dalších soutěží i 1. Liga. Na začátek byly naplánovány tři zápasy, v němž se hrál velmi dobý a vyrovnaný hokejbal. Pět celků z šesti na body dosáhlo, jenom poličská Kometa vyšla naprázdno. Více o zápasech v reportáži.

Neděle 3. března 2024

Sporný moment Poličku rozhodil, Pedagog toho využil

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice – SK Kometa Polička 5:4 (1:0,1:3,3:1)

Střely na branku: 40:21, Vyloučení: 3:3, Přesilovky: 2:1, Využití: 2:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 85

Branky a nahrávky: 7. Zelenka (Nýdl), 18. Bárta A. (Bárta O., Nýdl), 35. Malecha (Zelenka, Neruda), 40. Moser (Talíř), 43. Bárta O. (Kovařík) – 22. Tobiáš O. (Štefka M., Šupík), 23. Tobiáš O. (Švanda), 27. Štefka M. (Štefka F., Kukla), 32. Holec (Tobiáš V., Beneš)

Repríza loňského čtvrtfinále začala velmi v dobrém tempu. Oba celky zachytily start, ale Pedagogové na tom byli přeci jenom o něco lépe. Všechny míčky házeli na Šupíka, které byl pod tlakem. Nakonec se v 7. minutě ujala střela Zelenky po kličce na střed. Ve druhé části navyšoval z přesilové hry Adam Bárta po důrazu na brankovišti. Poté se ale Kometa probudila a začalo ji to tam padat. Nejdříve v početní výhodě pronikl obranou Ondřej Tobiáš, který dal za 45 vteřin po první trefě druhou branku, když tečoval pokus Švandy. V čase 26:50 na tabuli svítilo skóre 2:3, když se prosadil Matěj Štefka. Ve třetí třetině to pro hosty vydalo ještě lépe. Beneš, Vojtěch Tobiáš a zakončující Holec ukázali souhru na jeden dotek před celé hřiště, který skončil brankou. Následoval nápor českobudějovických hokejbalistů, kteří hráli výborně přesilovky. To ukázal švihem Malecha, Šupík nic neviděl a míček mu smolně projel mezi betony. V čase 39:48 přišlo pochybení sudích, kteří viděli střelu Mosera za brankovou čárou. Hostující celek velmi dlouho protestoval, protože se míček odrazil od tyče zpět mezi Šupíkovy betony, i přesto byla branka uznána. Za stavu 4:4 se hrál otevřený hokejbal a Ondřej Bárta potrestal laxní rozehrávku Švandy. V závěrečných minutách domácí body ubránili.

Ohlasy po zápase:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Byl to pro nás první zápas po dlouhých měsících, z tohoto pohledu to nebylo až tak špatné. Domácí působili sehranějším dojmem a dostali se do vedení 2:0. Měli v první půlce zápasu více ze hry, nám se podařilo vyrovnat a myslím, že jsme i zlepšili, a dokonce otočili výsledek po druhé třetině na 3:2 v náš prospěch. Ve třetí třetině jsme šli do vedení 4:2 a vypadalo to, že nějaké body odvezeme. Jenomže pak jsme se dopustili dvou faulů a soupeř, který hrál přesilovky velmi dobře, snížil na rozdíl jednoho gólu. Rozhodl sporný moment, kdy rozhodčí přiznal soupeři gól po střele, která se podle našeho názoru odrazila od tyčky. Byli jsme o tom všichni přesvědčeni. Kromě jednoho pana rozhodčího nikdo na stadionu míček v brance neviděl (rozhodčí zápasu – David Gráca a Vilém Jonák – pozn. red.). Nás tahle situace rozhodila, což by se nám stávat nemělo. A po laciné chybě jsme dostali pátou branku. Musíme myslet pozitivně, dělali jsme hodně chyb a je co zlepšovat. Pro domácí diváky byl snad zápas zajímavý.“

Kalát hattrickem dotáhl Suchdol ke dvěma bodům

SK Suchdol nad Lužnicí – Vlčí smečka Ústí nad Labem 3:2pp (0:0,1:0,1:2–1:0)

Střely na branku:35:16, Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:1, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 147

Branky a nahrávky: 29. Kalát (Pavlík, Laurinc), 41. Kalát (Sládek, Pavlík), 47. Kalát (Kovárník, Pavlík) – 42. Zákon (Grosse, Zdvořáček P.), 44. Gottfried (Jejkal)

Souboj vedoucí tabulky s Vlčí smečkou sliboval zajímavý souboj. Hned od prvních minut byl zápas vyrovnaný, ale Suchdol nad Lužnicí měl mírně navrch, a to hlavně střelecky. Gól po první periodě nepadl a domácí střeleckou smůlu prolomili až ve 29. minutě, kdy přesně mířil během přesilovky Kalát. Poté opět přišla 11minutová gólová pauza. Hektických pět závěrečných minut. V nich se odehrál téměř celý zápas, protože Kalát nejdříve poslal svůj celek do vedení 2:0. Vlčí smečka ale využila dvou chyb. V čase 41:24 a 43:11 bylo srovnáno. Duel v prodloužení rozhodl hattrickem Kalát.

Středočeské derby muselo do nájezdů

SK Kelti 2008 - HBC Tygři Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0–3:2)

Branky a nahrávky: 12. Šlechta (Krbec D., Maršoun), 25. Havel J. (Taufer), 50. Hrabár – 10. Bajer (Lhota L., Málek), 28. Izaj (Malina)

Středočeské derby bylo z obou stran velmi aktivní, což se odrazilo v počtu střel. První ale svá seřízená mířidla ukázal Bajer. Vedení ale Tygrům nevydrželo moc dlouho, protože Šlechta stav vyrovnal ve 12. minutě. Kelti šli ve druhé třetině naopak do vedení, ale i Mladá Boleslav našla odpověď. Třetí třetina a prodloužení bylo bez branek, a tak musely rozhodnout nájezdy. V nich se blýskl Hrabár.

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Dobrý vstup do jarní části, i když po výkonu, který úplně optimální nebyl. Občas to u nás zezadu hodně skřípalo a rovněž směrem dopředu jsme nebyli dostatečně efektivní v zakončení, přičemž šancí na gól jsme si vypracovali dost. Dva body jsou doma a i proto, že zápas klidně mohl skončit opačně. Jsme za ně rádi. Přeci jenom, naše sestava byla vepředu hodně omlazená a v nohou měla více než polovina hráčů už jeden těžký sobotní duel."