Extraliga juniorů

Svítkovu se na jaře v extralize juniorů daří, dosavadní průběh soutěže a play off zhodnotil trenér Martin Hlavsa

Na podzim chyběli juniorům ze Svítkova hráči, co pomáhali A týmu. Na jaře se však výkonnostně zvedli a zatím došli do semifinále Extraligy juniorů. Vyzpovídali jsme trenéra juniorů Martina Hlavsu, který nám přiblížil, co stojí za úspěšným jarem a postupem do semifinále.

Po nepovedeném podzimu jsme chtěli jaro zlepšit

Vraťme se zpět ještě před play off do nadstavbové skupiny, ve které jste všechny zápasy dokázali zvládnout. Jak jste byl spokojen s výkony v této fázi soutěži?

Po nepovedeném podzimu jsme chtěli jaro zlepšit. Zásadní pro nás bylo, že se nám ustálila sestava a vrátili se nám kluci z A týmu do juniorky. Na podzim naši junioři hlavně v závěru pomáhali ve velké míře A týmu. Naše hra se tak výrazně zlepšila a předváděli jsme hezký hokejbal.

Po této fázi jste se dostali do předkola play off, ve kterém jste narazili na soupeře z Brna, přes které jste dokázali projít do čtvrtfinále. V prvním duelu jste zápas zakončili až v prodloužení, i přes to, že jste vedli 3:0. Čím jste dokázali první zápas zlomit do vítězného konce?

Je to play off a nesmí se nic podcenit. V prvním zápase jsme udělali mnoho chyb, a proto se soupeř dostal zpět do hry. Myslím, že to pro nás bylo poučení, které jsme zhodnotili v dalších zápasech play off.

Druhý zápas jste už vyhráli v základní hrací době. Co bylo klíčovým faktorem druhého vítězství, díky němuž jste se dostali do čtvrtfinále?

Jednoznačně soustředěný výkon od první do poslední minuty. Brno hrálo dobře, měli urostlý kádr, ale myslím, že se nám hra dařila. Největším soupeřem pro nás byly míčky, kdy domácí nebyli schopní na hru dodat adekvátní balóny vzhledem k počasí, které ten den bylo. Musím říct, že jsme postoupili zaslouženě.

Martin Hlavsa v této sezóně navíc dovedl výběr Pardubického kraje U15 ke zlatým medailím na turnaji krajů. Zdroj fotky: Pardubický výběr hokejbalistů U15/RSHb Čechy Východ.

Nemyslím si, že Kelti byli favorit

Ve čtvrtfinále Vás čekal, asi, favorizovaný soupeř dle předchozí části sezóny, Kelti z Berouna, i přesto jste je dokázali porazit v obou zápasech. Jak byste zhodnotil výkon vašich svěřenců v prvním čtvrtfinálovém duelu?

Nemyslím si, že Kelti byli favorit. Při pohledu na naši soupisku je asi všem jasné, že disponujeme opravdu kvalitním a širokým kádrem, který můžeme doplňovat o výborné dorostence. V prvním zápase rozhodl faktor Bláha a jeho přítomnost na hřišti. Myslím, že jsme hráli líp a došli si pro první bod. Soupeř na nás zkusil tvrdou hru, ale rozhodčí odpískali utkání dobře a vyhrál, troufám si, říct hokejbalovější tým. Opět jsme ale v závěru udělali pár chyb a soupeř ještě málem stihl vyrovnat. Je to ale juniorský hokejbal a chyby se dějí.

Druhý zápas měl jiný průběh. V 18. minutě jste vedli už 4:0, na což soupeř nedokázal odpovědět a pouze korigoval skóre. Jak byste v několika větách shrnul druhý zápas a výkon vašich hráčů?

Beroun měl dobrý nástup, ale my jsme v první části utkání proměnili většinu našich šancí a po zásluze vedli. To hostům trochu nahlodalo sebevědomí. Nicméně, jsme chtěli zůstat celý zápas soustředěný a dohrát zápas dobře do obrany. Beroun to pak začal otvírat a už to od nich byla taková hra vabank. Nás podržel Matýáš Černý a potvrdil, že má na jaře skvělou formu. Beroun musím pochválit za bojovnost po celou dobu série.

Postoupili jste tak do semifinálové série. S jakým výsledkem budete spokojení?

Koukáme jen na další zápas, který budeme chtít na horké půdě v Plzni vyhrát. Máme dobrou partu a doufám, že si víkendový výjezd užijeme.