COALSOFT pohár dorostu 2020

Chci, aby si COALSOFT pohár všichni užili a měli z něho dobrý pocit, přeje si trenér Malenovic Adam Kovařík

25.06.2020 Roland Baxa
Autor fotografie:archvi Adama Kovaříka
COALSOFT pohár dorostu ve Světlé nad Sázavou se nám pomalu, ale jistě blíží. Na tento turnaj se chystají i dorostenci Malenovic, kteří jedou udělat co nejlepší výsledek, ale hlavně si ho užít a rozloučit se s letošní „pošramocenou“ sezónou.

Čekají nás i přátelská utkání


Jste rádi za možnost, která se naskytla v podobě COALSOFT poháru dorostu?
Rozhodně ano, představa, že bychom do ostrého zápasu šli až v nové sezóně byla docela krutá. Sice mě osobně docela mrzí, že se neuskutečnila původní forma poháru, která byla zamýšlená, ale i přesto jsem za práci ligové komise a všech, co se na tvorbě poháru podíleli, hrozně rád a děkuji jim za to. 

Pokud by se COALSOFT pohár neuskutečnil, měli jste nějaké náhradní řešení, aby hráči ještě okusili příchuť zápasů?
I tak máme domluvená přátelská utkání s okolními týmy Brna a Kyjova, ale asi by to rozhodně nenaplnilo to, co očekávám od poháru ve Světlé, už jen srovnání s týmy ze druhé skupiny je pro nás velké lákadlo, byť se teda s jistotou potkáme jen s jedním z nich. Chtěli bychom postoupit ze skupiny


S jakými ambicemi půjdete do COALSOFT poháru? Dáte šanci mladším hráčům nebo se budete soustředit na co nejlepší výsledek?
Bereme komplet celý tým, co nějak zasahoval do sezóny vyjma těch, co z různých důvodů se nemohou poháru účastnit. Na co nejlepší výsledek se rozhodně soustředíme, ale nebudeme hrát vyloženě na něj. Pohár chci pobrat jako odměnu a poděkování hráčům a hráčkám za letošní sezónu. Chceme uhrát jako vždy co nejlepší výsledek a uvidíme, jak to bude vypadat, žádné konkrétní ambice asi momentálně ještě nemáme, to vyplyne těsně před pohárem.

Jaké umístění byste bral jako úspěšné završení sezóny?
Postup ze skupiny. Ať už jen z důvodu, že bychom odehráli o jeden zápas navíc, ale primárně chci, aby si všichni turnaj užili a měli z něho co možná nejlepší pocit.Na začátek sezóny chceme být co nejlépe připraveni


Kdy začne malenovickým dorostencům letní příprava a jak bude probíhat?
Budeme to řešit v nejbližších dnech, ale chceme začít něco kolem půlky července a v první polovině srpna už přejít na hokejky a sehrát co nejvíce přípravných zápasů. Očekávám, že dorostenecká sezóna bude hodně vyrovnaná, tak chceme být na začátek co nejlépe připraveni.

Partneři českého hokejbalu