BEKO Pohár juniorů

Čtveřice postupujících na BEKO Final Four poháru juniorů je známa! Již tento víkend zabojuje o titul

Sobota 20. června probíhala ve znamení posledních zápasů základních skupin BEKO poháru juniorů. Všechna utkání přinesla vcelku jasné výsledky, pouze Kladno s Ústím padlo těsně. Na finálový turnaj, který proběhne o víkendu 27. – 28.6., se tak probojovaly celky Autoskla, Letohradu, Ústí a Plzně.

Skupina A:

HBC Plzeň vs. HBC Prachatice 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)Branky a nahrávky: 13. Poláček (Chramosta), 16. Reiser (Miksan), 18. Miksan, 20. Reiser (Kanta, Galla), 28. Galla (Kanta), 32. Fiala, 39. Deja (Hanuš) – 25. Zimandl (Lácha), 32. Neruda (Zimandl).

Střely: 43:21, vyloučení: 5:7, přesilovky: 4:6, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 3:0, diváků: 63.

Plzeňští hráči si vybojovali postup na BEKO finálový turnaj díky vysoké výhře nad Prachaticemi. Do utkání vstoupili zlehka a po první třetině vedli 1:0. Ve druhé části však už roztočili svůj brankostroj a radovali se hned ze čtyř přesných zásahů. Na čtvrtou branku dokázaly Prachatice ještě zareagovat, ale Plzeň opět odskočila. Také v závěrečné patnáctiminutovce přidali hosté jeden přesný zásah, na Plzeň to však bylo málo.

HBC Kladno vs. Elba DDM Ústí nad Labem 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)Branky a nahrávky: 37. Frolík – 12. Čermák (Tůma, Stuchlý), 18. Giesel (Maule), 19. Čermák (Tůma).

Střely: 33:39, vyloučení: 1:2, přesilovky: 2:1, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 65.

Nejvyrovnanější zápas se odehrál mezi Kladnem a Ústím. Hosté přijeli do středních Čech už s jistotou postupu a neměli co ztratit, přesto nechtěli odjet s prohrou. Nejlépe se jim povedlo rozmezí osmnácté a devatenácté minuty, kdy zaznamenali hned dvě branky, čímž vyhnali z domácí klece Antonína Křemenáka. Jeho kolega Pulec už za svá záda nic nepustil, Kladno však vstřelilo pouze jeden gól, a to na výhru nestačilo.

Skupina B:

HBC Hostivař vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)Branky a nahrávky: 2. Dostál (Janeček, Langr), 10. Licek (Kubíček, Langr), 29. Kouba (Licek, Kubíček), 35. Bolek (Socha, Deml), 42. Svoboda (Janeček), 45. Janeček (Langr).

Autosklo mělo postup na finálový turnaj ve svých rukou, a to také potvrdilo v utkání s Hostivaří. Branky přidávalo v průběhu celého utkání, nejvíce si jich nechalo na závěrečnou třetinu. Celku domácích oslabenému o ty největší opory se nepodařilo skórovat ani jednou a po prohře 0:6 tak jeho cesta BEKO pohárem končí.

HBC Hradec Králové 1988 vs. SK Hokejbal Letohrad 2:13 (1:3, 0:5, 1:5)Branky a nahrávky: 6. Novák (Rakovský J.), 40. Rakovský J. (Černý) – 7. Tobiáš (Rozlílek, Macháček), 9. Bečka (Macháček), 10. Bogdány (Hubálek O., Lux F.), 18. Tobiáš (Macháček), 21. Rozlílek (Bečka), 23. Macháček (Tobiáš), 29. Tomeš (Bogdány), 29. Macháček (Rozlílek), 34. Bogdány (Faltus, Lux F.), 40. Bečka (Manučarjan), 41. Faltejsek (Bogdány, Hubálek O.), 42. Rozlílek (Tobiáš), 42. Macháček (Lux F.).

Nejvíce branek se podařilo vstřelit Letohradu, který vyrazil na půdu Hradce Králové. Jako první šli však do vedení domácí, kterým radost nevydržela příliš dlouho. Do konce první třetiny hosté otočili skóre a dostali se do dvoubrankového vedení. Nakonec se zastavili až na třinácti brankách, což jim zajistilo účast na BEKO Final Four.