Český pohár

Známe tři postupující na Final Four Českého poháru! Druholigová Opava slaví historický úspěch.

V neděli 25. února byly na programu hned tři duely čtvrtfinále Českého poháru. V něm poměřují síly ze všech soutěžních úrovní. Hostivař přetlačila Letohrad a bude 29. - 30. března obhajovat loňský titul! Historický postup slaví Jaselská Opava z 2. Ligy. Dalším postupujícím je Kert Park Praha.

Kert nedal prvoligovému Pedagogu šanci

HC Kert Park Praha vs. TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice 6:1 (1:0, 5:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Kruček (Zvonek), 18. Fejfar (Zvonek, Novák), 21. Novák (Fejfar, Zvonek), 23. Zvonek (Konopásek), 26. Javůrek (Konopásek, Hrdlička), 27. Zvonek (Kruček, Novák) - 33. Zelenka (Malecha, Kvítek).

Střely: 38:21, vyloučení: 0:2, přesilovky 2:0, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0, diváků: 38.

Šlo o zajímavé střetnutí. Borci z Lužin šli v první třetině do vedení, ale Jihočeši svou hrou překvapili a drželi tempo se svým soupeřem. Avšak nápor stoupal a ve druhé části se prosadil Kert Park hned pětkrát, což rozhodlo zápas. Dvě branky dal Dalimil Zvonek. Ve 34. minutě dal čestnou branku Zelenka. Po dlouhé době se tak Kert Park bude prát o tzv. double (titul – Extraliga mužů a Český pohár).

Jeleni neodehráli proti Hostivaři špatný duel

HBC Hostivař vs. SK Hokejbal Letohrad 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Čejka (Kudela, Kucharčík), 15. Vaniš J. (Čejka, Kudela), 24. Taufer (Kočka, Urbanec), 32. Vaniš D. (Taufer, Zámečník), 41. Taufer (Čejka, Vaniš J.) - 18. Macháček (Levý), 29. Macháček (Levý), 33. Macháček (Bečka, Levý).

Letohrad jel k čtvrtfinále v okleštěné sestavě, ale i tak hrál s vedoucím Extraligy vyrovnanou partii. Domácí Čejka a Vaniš sice zařídili dvě branky v první třetině, avšak i tak se Jeleni dotáhli pouze na jednobrankové manko. Macháček dokonce zkompletoval hattrick a Jeleni za stavu 4:3 dýchali Hostivaři na záda. Taufer gólem 4 minuty před koncem ale rozhodl. Hostivař se tedy přiblížila k obhajobě loňského vítězství.

Jaselská Opava nedala Sudoměřicím šanci

SK IHC Jaselská Opava vs. SK Sudoměřice 10:1 (3:0, 3:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 4. Zavřel, 8. Raab, 12. Málik (Grufík, Volný), 22. Lerch (Raab, Palcer T.), 24. Staníček (Málik), 30. Holuša (Hanel, Blažek), 32. Málik (Volný, Staníček), 37. Zavřel (Blažek), 41. Pacler V. (Sukeník, Raab), 42. Sukeník (Palcer V., Urbanský) - 39. Petrek (Pokovič T., Danielik).

Sudoměřice přijely do Opavy s 8 hráči a jedním gólmanem. To se po zápas podepsalo, když domácí vedli po dvou třetinách jasně 6:0. Opavané nakonec svůj brankostroj zastavili na čísle 10, Petrek vstřelil alespoň jednu branku za hosty. Na Final Four tedy uvidíme účastníka ze 2. Ligy.

Rafani se vyrovnali extraligovému celku

HBC Kladno vs. Rafani Praha 4:2 (1:1,2:1,1:0)

Branky a nahrávky: 1. Procházka (Důras), 17. Schnaubelt (Kastner, Potekhin), 27. Procházka (Barták, Pospíšil), 43. Potekhin (Schnaubelt) – 11. Kovář (Benda), 24. Benda

Vyrovnaný duel proběhl ve středních Čechách. Rafani přijeli na Kladno v zajímavé sestavě a Rysové měli co dělat, aby uspěli. Sice v první minutě vedli, avšak Kovář skóre ještě v první periodě vyrovnal. Něco podobného se stalo ve druhé periodě, ale Procházka druhým gólem dal domácím jednobrankový náskok. Na něj hosté v poslední třetině odpověď nenašli a Potekhin pečetil postup.