BEKO Pohár juniorů

Pražské celky v BEKO poháru juniorů své soupeře nešetřily, shodně daly sedm gólů

Další kolo BEKO poháru juniorů přineslo hned šest zápasů. V sobotu se nejlépe dařilo Ústí, které vstřelilo hned deset branek, o den později však padlo s Plzní. Shodně sedm branek se podařilo vstřelit pražským týmům Kert Parku a Hostivaře. Kladno udrželo čisté konto.

Skupina A

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Prachatice 10:3 (2:0, 5:2, 3:1)

Sobotní zápas odehrálo Ústí na jedničku. Do utkání vstoupilo lépe hned od začátku, kdy po první třetině vedlo 2:0. Prachatice se rozhodně nechtěly vzdát a do druhé části vstoupily hned gólem. Elba DDM se ale ujala slova a vedení navýšila, a nakonec si odvezla vysokou výhru 10:3. Na straně hostů se blýskl Lukáš Zelenka, který zkompletoval hattrick, ještě o branku více dal domácí Tomáš Kapusta.

HBC Rakovník vs. HBC Kladno 0:6

Jasnou výhru slavilo také Kladno, které svého soupeře vůbec nepustilo ke slovu. Celkově vstřelilo šest branek, a navíc ani jednou neinkasovalo.

HBC Plzeň vs. Elba DDM Ústí nad Labem 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)

Ve druhém zápasu víkendu se už Ústeckým tolik nedařilo. Plzeň na svého soupeře nastoupila a už zkraje deváté minuty se dostala do tříbrankového vedení. Elba DDM zjistila, že takto to nepůjde a musela přeřadit na vyšší rychlost, což přineslo vyrovnanou druhou patnáctiminutovku. V závěrečné části se opět prosadili pouze domácí, díky čemuž vedení ubránili a získali plný počet bodů.

Michal Edl (HBC Plzeň): „Vstup do utkání jsme měli výborný, a to vlastně rozhodlo zápas. Hráči k tomu správně přistoupili a makali na 100 % celý zápas. Soupeř měl rozhodně kvalitu. I když prohrával, měl pasáže, kdy nás přehrával. Naštěstí jsme to ustáli a přidali. Jednoznačně se klukům potvrdilo, že při dodržení pokynů je snazší cesta k vítězství."

Skupina B

HBC Hradec Králové 1988 vs. HC Kert Park Praha 1:7 (0:0, 1:3, 0:4)

Další jednoznačný výsledek byl k vidění v Hradci, kam zavítal Kert Park. Po bezbrankové první třetině začaly již v té druhé góly padat. Hradci se sice podařilo ztrátu stáhnout, ale na gól domácích opět zareagovali hosté. Těm patřila celá závěrečná patnáctiminutovka, ve které vstřelili hned tři branky a radovali se z vysoké výhry 1:7.

Ježci Heřmanův Městec vs. HBC Hostivař 2:7 (0:3, 0:1, 2:3)

Stejný počet gólů jako Kert Park zvládla vstřelit také Hostivař, která se představila v Heřmanově Městci. Postupnými kroky si hosté navyšovali svoje vedení. Ježci se o slovo přihlásili až v závěrečné části, kdy už ale jejich ztráta byla vysoká a dvěma góly pouze korigovali výsledek na konečných 2:7.

Jiří Kozel (Ježci Heřmanův Městec): „Zápas se mi líbil. Měl spád, tlačili jsme se do šancí a hlavně předvedli to, proč ho hrajeme. Je to pro nás prostě zábava, nehodláme slepě bránit a daleko víc, než ubráněné co nejnižší skóre, nám udělá radost vstřelený gól soupeři. Vyspělejšímu soupeři jsme se postavili čelem a potrápili ho daleko víc, než napovídá výsledek. Soupeř byl lepší hlavně v zakončení. Užili jsme si i spoustu srandy, když si kluci vzpomněli na slova delegáta, že mají nosit mimo střídačku roušky a hráče Hostivaře, který inkasoval desetiminutový trest, vyprovodili pokřikem: "Vem si roušku, ty už s námi nehraješ.“

Skupina C

HBC Enviform Třinec vs. HBK Bulldogs Brno 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Jako jediné ze skupiny C odehrály zápas týmy Třince a Bulldogs Brno. První skórovali domácí, ale Brno dokázalo ještě do první sirény otočit skóre ve svůj prospěch. Jednalo se však o jediné branky hostů v celém zápase. Oproti tomu domácí zvládli ještě skórovat v dalších třiceti minutách hned třikrát, díky čemuž si postupně navýšili skóre na konečných 4:2.