1. liga

Jindřichohradecká síla pomáhá Suchdolu! Lepší start jsme si nemohli přát, nezastírá Mátl

Forvard Jindřichova Hradce David Mátl letos hájí barvy prvoligového Suchdola. Tento borec zatím posbíral z 5 zápasů celkem 14 bodů, připsal si 4 góly a 10 asistencí a zatím je nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším nahrávačem celé soutěže! Jak si tohoto počinu váží? To prozrazuje v rozhovoru.

Doufám, že mi štěstí vydrží i nadále

Ještě když hrával Jindřichův Hradec 1. Ligu, tak jste oblékal jeho barvy, ale teď nastupujete za Suchdol, jak se tato spolupráce upekla? 

Po našem sestupu s Olympem kontaktoval Suchdol některé hráče z Hradce a mezi nimi jsem byl i já, ale loňskou sezónu jsem nastupoval pouze za Olymp. Letos jsem byl opět kontaktován, a protože jsem chtěl zase zkusit vyšší soutěž, tak jsme se domluvili.

Zatím jste nejproduktivnějším hráčem druhé nejvyšší soutěže! Jste překvapen? 

Překvapen samozřejmě jsem hodně a vážím si toho nesmírně. Je za námi teprve 5 zápasů, tak bych to úplně nepřeceňoval, ale určitě doufám, že mi štěstí vydrží i nadále.


Suchdolu se od začátku sezóny daří, neztratil ani bod a minimálně třítýdenní pauzu v klidu přečká na prvním místě 1. Ligy. Autor fotky: Martin Halíř.

Od mého začátku jsem byl vždy spíše nahrávač

Z 5 duelů jste stihl posbírat 4 góly a 10 asistencí, s kým jste si nejvíce sednul v útoku Suchdolu?

Už od prvního zápasu nastupuji s Matějem Táchou (kapitán Suchdolu pozn. red.) a Milanem Dlugošem a zatím nám spolupráce v útoku klape výborně.

Dokonce vévodíte i statistikám v asistencích. Zaměřujete se spíše na vytváření gólových příležitostí nebo raději branky dáváte?

Už od mého začátku jsem byl vždy spíše nahrávač, střílení branek nikdy nepatřilo k mým silným stránkám, letos jsem dal sice čtyři, ale všechny byly do prázdné branky.

Se Suchdolem jste zatím stoprocentní, neztratili jste ani bod, jak hodnotíte 1. místo v tabulce?

Je to určitě skvělé, lepší start jsme si nemohli přát. Ani jedno z těch pěti utkání nebylo jednoduché, o to víc plný počet bodů těší.


David Mátl často uniká úspěšně svým soupeřům. Po 5 zápasech velí produktivitě celé 1. Ligy i nahrávačům! Autor fotky: Martin Halíř.

Cíle máme jen ty nejvyšší

Cíle máte určitě jasné, že? Postoupit do play off z co nejlepší pozice a pak uhrát ten nejlepší možný výsledek, je to tak?

Určitě je to tak, po takovém začátku si nemůžeme přát nic jiného. Cíle máme jen ty nejvyšší.

První dva týmy po základní části budou postupovat přímo do semifinále, nebude to menší nevýhoda, když budou mít minimálně dvoutýdenní pauzu?

Může to být výhoda, ale i menší nevýhoda. Určitě si mohou odpočinout, něco natrénovat, případně i vyléčit nějaká zranění. Ti, kteří budou hrát o semifinále, by mohli být zase o něco rozehranější.


Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Suchdol nad...
5 21:9 15
2.
HBK Bulldogs Brno
6 24:19 12
3.
SK Kometa Polička
5 21:14 11
4.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
5 14:12 9
5.
HBC Svítkov Stars...
5 22:19 6
6.
HBC Malenovice
6 19:24 6
7.
HBC Prachatice
6 17:30 4
8.
HBC Plzeň B
4 5:16 0