CROSSDOCK Extraliga

Devět bodů v extraligovém zápase jsem nezažil, ohlíží se za výjimečným výkonem Jan Bílý

Pardubice nevstoupily do letošní sezóny dobře, ale z horší situace se postupně dostaly a do play off jdou ze sedmé pozice. Ještě před ním zakončily základní část skvěle a zvítězily rozdílem šestnácti branek. Mimořádným výkonem se na tom podílel Jan Bílý, který vstřelil pět gólů a na čtyři přihrál.

Zápas jsem si užil, s klukama v pětce se mi hraje super

Honzo, letošní sezónu jste nezačali podle přestav a na první body čekali až do sedmého utkání. Poté se tým ale zvedl a zajistili jste si postup do play off ze sedmého místa. Jaká byla cesta základní částí?

Za mě osobně nejsložitější, co v Pardubicích hraji. Skončila generace starších kluků, ale stále jsme věděli, že kvalita v týmu je, bohužel ale hned nás začala kosit zranění a zápasy ani tréninky v počtech na co tu jsme zvyklí. Koncem podzimu se sestava začala vracet do normálu a udělali jsme šňůru vítězství a letěli tabulkou vzhůru. Jaro bylo jak na houpačce, dobré zápasy střídaly ty horší a ten nejhorší jsme předvedli v Karviné, v týdnu jsme si k tomu v šatně něco řekli a výsledkem bylo povedené poslední kolo.

V posledním zápase před vyřazovacími boji jste porazili Prachatice 16:0 a blýskli se výsledkem, který se v naší nejvyšší hokejbalové soutěži nevyskytuje. Snažili jste se vytěžit i za rozhodnutého stavu co nejvyšší vítězství?

Ano, vše bylo dáno špatným výkonem v Karviné, po kterém jsme si řekli, že každou třetinu budeme hrát, jako by to bylo 0:0. Před zápasem by nikdo nečekal, že to nakonec bude 16:0, ale jsme rádi, že jsme ukončili základní část takovým výkonem a ne tím co před týdnem.

K vysoké výhře jste přispěl výjimečným výkonem, vsítil jste pět gólů a na čtyři nahrál. Jak jste si takové utkání užil? A vzpomínáte si na nějaký takto bodově úspěšný zápas?

Zápas jsem si užil, s klukama v pětce se mi hraje super, každý je v pohybu a chce hrát kombinačně, což se pak hraje hned líp. Devět bodů v extraligovém zápase jsem nezažil, to bych se musel vrátit do žákovských kategorií, ale i tak když nad tím teď přemýšlím, tak je to mazec (úsměv).

Jan Bílý během letošní sezóny překonal hranici 400 kanadských bodů v Extralize mužů a ve skvělých výkonech pořád pokračuje. Autor fotky: Josef Česák.

Pokud každý z hráčů odevzdá ve všech zápasech maximum, máme šanci jít dál

Během sezóny nastoupilo za tým několik mladších hráčů a v sestavě se objevili i v posledním utkání. S některými jste se podílel na brankách. Baví Vás jim předávat zkušenosti na hřišti?

Některým klukům pomohla právě ta zranění začátkem sezóny a měli možnost se otrkat a většina z nich už ví, co od extraligy dospělých očekávat. Jako jeden z nejstarších v týmu se této role nezříkám a když je možnost pomoci, klukům se snažím poradit. Co mě nejvíce těší, že odbourali „mládežnické“ nastřelování do útočného pásma a snaží se volit kombinační přechod.

O víkendu už začne play off, ve kterém budete obhajovat bronzové medaile z minulé sezóny. Letos máte po základní části horší postavení v tabulce, ale všichni začínají od začátku. Jak vyhlížíte boj o cenné kovy?

Po dlouhé době nejdeme do play off v roli favorita a osobně jsem si vědom, že Ústí letos hraje stabilně dobře po celý rok, s čímž měli v minulých sezónách problémy, kdy po dobrém podzimu během jara odešli. Letošní jaro se jim povedlo, ani jednou neprohráli, tak jsou určitě favoritem, ale jak jste se ptala, všichni začínají od začátku. Cenný kov je i letos naším cílem!

Ve čtvrtfinále se utkáte s Ústím nad Labem, se kterým jste se v play off naposledy potkali před třemi lety a semifinále hrané na dva vítězné zápasy jste ovládli. Nyní má soupeř velkou formu a na jaře neprohrál. Co očekáváte od této série?

Každá série s nimi v minulosti byla vyrovnaná a většinou rozhodlo prodloužení, nájezdy. Oni svůj tým oproti minulosti omladili, hrají více technicky. Asi si pomohou i některými hokejisty, kteří dodají další sílu. Určitě si ale nemyslím, že bychom se měli něčeho bát, oba zápasy v základní části byly vyrovnané a máme se od čeho odrazit. Pokud každý z našich hráčů odevzdá ve všech zápasech maximum, tak máme šanci jít dál a já věřím, že tahle pro nás bláznivá sezóna bude co nejdelší!


Tabulka CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1
HBC Hostivař
22 109:51 57
2
Elba DDM Ústí nad...
22 85:43 53
3
HC Kert Park Praha
22 105:46 53
4
HBC Kladno
22 71:50 40
5
HBC Svítkov Stars...
22 74:64 37
6
SK Hokejbal Letohrad
22 73:62 37
7
HBC Pardubice
22 85:72 31
8
HbK Karviná
22 60:81 24
9
HBC Plzeň
22 48:80 18
10
TJ Snack Dobřany
22 44:79 17
11
HBC Hradec...
22 46:84 17
12
HBC Prachatice
22 42:130 9