Kert Park se zatím osamostatnil na druhém místě! V předehrávce s Plzní rozhodl o výhře ve třetí části

Tento týden se CROSSDOCK Extraliga hrála také v týdnu. Ve středu večer vyběhly k předehrávce 22. kola Kert Park a Plzeň. Hosté zaskočili pražské hráče už v první minutě, ale zanedlouho bylo skóre příznivější pro Kert Park. Ten v boji o druhou pozici pak odskočil soupeři čtyřmi góly ve třetí třetině.

HC Kert Park Praha vs. HBC Plzeň 6:2 (2:1, 0:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 2. Javůrek (Šperl, Kovárník), 3. Pavlík (Jágr, Plzák), 34. Jágr (Plzák), 35. Zvonek (Vaněk, Lhota), 38. Pavlík (Zvonek, Vaněk), 39. Lhota (Jelen) – 1. Ulč (Pavlíček, Lokajíček), 32. Lokajíček (Pavlíček, Matoušek).

Střely: 36:26, vyloučení: 5:0, přesilovky: 1:4, využití: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 22.

V rámci předehrávky posledního kola základní části zavítala Plzeň na pražské Lužiny. Kert Park v letošní sezóně první místo v základní části neobhájí, ale s Ústím nad Labem ještě bojujete o druhou pozici. Plzeňští hráči se nacházejí na druhé straně tabulky, už je ale jisté, že se v naší nejvyšší hokejbalové soutěži udrží a v posledních dvou zápasech ještě mohou zlepšit postavení v tabulce.

Poslední venkovní utkání v této sezóně začala Plzeň skvěle a jen 38 vteřin po úvodním vhazování otevřel skóre Tomáš Ulč. Vedení hostům nevydrželo dlouho, už v další minutě rozradostnil domácí fanoušky Michal Javůrek. Uběhla jen minuta a šest vteřin a skóre se zase měnilo. Tentokrát stav otočil sedmnáctiletý Jan Pavlík. V další části se nikdo neprosadil a plzeňští hokejbalisté tak s obhájci titulu pořád drželi krok. Necelé dvě minuty po začátku třetí patnáctiminutovky navíc srovnal Vít Lokajíček, poté ale začal brankostroj domácích. Postupně se mezi střelce zapsali Vojtěch Jágr, Dalimil Zvonek, druhým gólem Jan Pavlík a Lukáš Lhota. Vysoký náskok už si pak Pražané pohlídali a s odehraným zápasem navíc jsou na druhém místě.