CTM a HCŽ

Camp talentované mládeže starší kategorie v plném proudu! Kondiční hry mě baví, nezastírá Kozel

Letní tréninkové soustředění v České Třebové zakončilo třetí den Campu talentované mládeže kategorie hráčů do 16 a 19 let. Teprve patnáctiletý Lukáš Kozel však trénuje s nejstarší kategorií a Camp si i přes náročnost užívá.


Tréninky jsou náročné, ale super!


Nadaný hokejbalista z východních Čech Lukáš Kozel dorazil na svůj již 6. ročník Campu talentované mládeže a jeho přínos si nemůže vynachválit. „Jsou tady skvělí hráči. Tréninky jsou náročné, ale super. Vždy mi dají nové zkušenosti do další sezóny,“ má radost Lukáš Kozel z Heřmanova Městce. 

Součástí tradičního letního tréninkového soustředění je i pestrá kondiční příprava pod vedením hlavního trenéra této části Ondřeje Almašiho. Ten hráče rozhodně nešetří, k  náročným cvikům ale přidává i notnou dávku zábavy. „Hrajeme různé kondiční hry, což mě moc baví. Hodně se zaměřujeme na zpevnění těla,“ prozrazuje náplň tréninků Kozel.


Lukáš Kozel (druhý zleva) před úvodním tréninkem Campu talentované mládeže. Zdroj fotky: mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz 


Chci zlepšit přehled ve hře a práci s holí


„Tréninky jsou opravdu náročné, čtyřfázová příprava je znát,“ nezastírá talentovaný rychlonohý hokejbalista, který se rozpovídal i o značných opatřeních z důvodů koronavirové krize. „Tento ročník je úplně jiný. V Litomyšli jsme měli větší volnost, tady jsme izolovanější, ale chápu, z jakých důvodů. Nicméně vše je blízko, a to je rozhodně lepší,“ upozorňuje sympatický hokejbalista Lukáš Kozel.

Heřmanův Městec se v příštím ročníku představí v Extralize juniorů s velmi mladým týmem, v němž bude samozřejmě figurovat i Lukáš. „Budeme hrát juniorku hlavně s ročníky narození 2004 a 2005. Chtěl bych zapracovat na práci s holí, dostat do sebe větší šikovnost. Chci také zlepšit přehled ve hře, a ještě více zrychlit,“ je na sebe přísný útočník Ježků.

Lukáš Kozel se vedle hokejbalu věnuje docela čerstvě i atletice. Jak se hokejbalista dostane k individuálnímu sportu? „Odchytila si mě Chrudim na závodu Chrudimská desítka, která se běhá jednou za rok. Minulý rok o prázdninách jsem začal chodit běhat. Běhám 3 kilometry a výše,“ prozrazuje Kozel.Trenéři přistupují k hráčům co nejvíce individuálně i na kondiční přípravě. Zdroj fotky: mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz 

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
Elba DDM Ústí nad...
0 0:0 0
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
0 0:0 0
3.
HBC Hostivař
0 0:0 0
4.
HBC Hradec...
0 0:0 0
5.
HBC Most
0 0:0 0
6.
HBC Plzeň
0 0:0 0
7.
HbK Karviná
0 0:0 0
8.
HC Kert Park Praha
0 0:0 0
9.
SK Hokejbal Letohrad
0 0:0 0
10.
HBC Kladno
0 0:0 0
11.
TJ KOVO Praha
0 0:0 0
12.
TJ Snack Dobřany
0 0:0 0