Ústí je v jarní části zatím jediné neporažené! Rozdílem jedenácti branek zvítězil v neděli Kert Park

O víkendu nabídla CROSSDOCK Extraliga osm zápasů. Dvě výhry vybojovala Hostivař a je na čele se sedmibodovým náskokem. Dvakrát se radoval také Kert Park, jednou bylo úspěšné Kladno, které v neděli prohrálo v televizním utkání s Ústím. Vysoké vítězství si zapsala Plzně a čisté konto udržel Letohrad.

Sobota 23. března 2024 – 19. kolo

SK Hokejbal Letohrad vs. TJ Snack Dobřany 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Halbrštát (Bečka, Macháček), 31. Macháček (Doskočil, Halbrštát), 36. Hubálek (Halbrštát, Macháček).

Střely: 36:21, vyloučení: 5:4, přesilovky: 3:4, využití: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 80.

Letohrad na domácím hřišti přivítal Dobřany a oba týmy se snažily o důležité body v boji o play off. V první třetině se žádná střela neujala, ve druhé se pak dostali do vedení letohradští hráči, když David Halbrštát využil přesilovou hru. Jen deset vteřin po začátku třetí části rozvlnil síť Michal Macháček, hostům se na to nepodařilo odpovědět. Naopak Letohrad ještě náskok navýšil, postaral se o to Ondřej Hubálek. Dobřanští hokejbalisté ani jednou nepřekonali Nováka a domácí tak poprvé v jarní části získali tři body.

HBC Plzeň vs. HBC Hradec Králové 1988 7:2 (4:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Michel (Chramosta), 9. Lokajíček (Pavlíček, Pavlík), 10. Chramosta (Pavlíček), 12. Škarka (Michel, Pavlíček), 18. Vobruba (Kraus), 25. Švarc (Pavlíček), 33. Lokajíček (Pavlíček) – 7. D. Černý (L. Černý, Palán), 43. Zeman.

V televizním utkání na ČT sport plus se Plzeň potkala s Hradcem Králové. V zápase bohatém na góly v sedmé minutě otevřel skóre po samostatném úniku Daniel Černý. Zanedlouho ale Plzeňští hrozili v dlouhé přesilové hře, kde obrat zahájil David Michel, po necelé půl minutě se prosadil Vít Lokajíček, další gól přidal Tomáš Chramosta a krátce před koncem vyloučení ještě Karel Škarka. V brankostroji pokračovali domácí ve druhé části, kdy nejprve zamířil přesně Jakub Vobruba. Bryknera v hradecké kleci pak vystřídal Vrkoslav, kterého jako první překonal Marek Švarc. Na začátku třetí třetiny zařídil Plzni šestibrankové vedení v oslabení Lokajíček. V závěru jen upravil skóre po proměněném trestném střílení Viktor Zeman a domácí si tak zapsali druhou výhru na domácím hřišti v řadě. Čtyřmi asistencemi se na tom podílel Matěj Pavlíček.

HBC Hostivař vs. HBC Prachatice 9:1 (4:0, 5:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Čejka (Pátek), 6. Diviš (Taufer, J. Vaniš), 10. Taufer (Hrabár, J. Vaniš), 12. Diviš (Taufer, Číž), 19. Lehner (Čejka, Urbanec), 20. Urbanec (Čejka, Lehner), 21. Kudela (Diviš), 21. Čejka (Urbanec, Taufer), 29. Lehner (Hrabár, Kucharčík) – 16. Sitter (Jiří Štěpánek).

Devatenácté kolo nabídlo také zápas první Hostivaře s posledními Prachaticemi. Pražané nedali soupeři od začátku šanci a už po první třetině vedli o čtyři branky. Mezi střelce se zapsali Jan Čejka, Matěj Taufer a dvěma trefami v prvním utkání v dresu Hostivaře Jan Diviš. Devět vteřin po přestávce snížil Radek Sitter, ale hostivařským hráčům krátce poté stačily jen dvě minuty a dvě vteřiny k dalším čtyřem brankám. Ty zaznamenali Petr Lehner, Otto Urbanec, Tomáš Kudela a Čejka. Druhý gól pak vsítil ke konci druhé části v početní výhodě také Lehner. Ve třetí patnáctiminutovce už se skóre neměnilo a Hostivař tak došla k vysokému vítězství.

HBC Kladno vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Pražák (Král), 29. Adam, 34. Pražák (Král).

Kladenští hráči v sobotu poměřili síly se Svítkovem, se kterým sousedili v tabulce. Do utkání vstoupili lépe domácí a v deváté minutě rozradostnil jejich fanoušky Ondřej Pražák. Ve střelecky vyrovnaném zápase také ve druhé třetině skončil míček jen ve svítkovské brance po trefě Petra Adama. Na začátku třetí části vstřelil druhý gól Pražák. Hosté pak neodpověděli ani v přesilových hrách a při hře bez brankáře. Gerlich vychytal čisté konto a Kladenští tak Svítkovu v první čtyřce odskočili.

HBC Pardubice vs. HC Kert Park Praha 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 31. Malý (Licek, Školoudík) – 3. Kruček (Jágr, Pavlík), 35. Javůrek (Pavlík, Jágr), 37. Jágr, 38. Laurinc (Jágr).

Pardubice se na domácím hřišti utkaly s Kert Parkem. Jako první překonal pardubického brankáře ve třetí minutě Martin Kruček a těsný náskok drželi hosté až do začátku třetí třetiny. O vyrovnání se postaral třicet čtyři vteřin po přestávce Pavel Malý, který potrestal vyloučení pražského hráče. Vyrovnané skóre ale příliš dlouho nevydrželo, jednobrankový náskok vrátil Kert Parku Michal Javůrek, krátce poté ho navýšili Vojtěch Jágr a Jakub Laurinc. Pardubice už se nedotáhly ani v přesilových hrách a Kert Park tak zaznamenal další tři body.

Neděle 24. března 2024 – předehrávka 22. kola

HBC Kladno vs. Elba DDM Ústí nad Labem 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Soukup (Belica), 27. Tomáš, 34. Poláček (Tomáš).

V neděli se před kamerami ČT sport plus představilo Kladno a Ústí nad Labem. V souboji zatím dvou neporažených týmů v jarní části diváci v první třetině neviděli žádný gól. V sedmnácté minutě už byl přesný Lukáš Soukup, ke konci druhé části pak v oslabení z těsné blízkosti překonal kladenského brankáře Jiří Tomáš. Po druhé přestávce se prosadil také Ondřej Poláček a Kladno už mělo tříbrankovou ztrátu, kterou se mu nepodařilo smazat ani při power play. Rechtorik ani jednou neinkasoval a Ústí má na třetím místě stejný počet bodů jako druhý Kert Park.

Neděle 24. března 2024 – dohrávka 14. kola

HC Kert Park Praha vs. HbK Karviná 12:1 (1:0, 6:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 11. Pavlík (Kruček), 17. Jágr (Pavlík, Kruček), 22. Novák (Kruček, Jágr), 23. Zvonek (Mikl), 25. Zvonek (Kruček, Jágr), 27. Zvonek (Hrdlička), 27. Pavlík (Jágr, Kruček), 33. Jágr (Kruček), 34. Jelen (Mejzlík, Lhota), 36. Lhota (Zvonek, Vaněk), 36. Jágr, 41. Vaněk (Zvonek, Laurinc) – 30. Růžička (Konečný).

V neděli zamířila v rámci dohrávky Karviná na hřiště Kert Parku, který se před svými fanoušky rozjel. Karviné se nejprve v první třetině podařilo ubránit oslabení, po něm už ale míček do karvinské branky dopravil Jan Pavlík. Po přestávce na něj navázali Vojtěch Jágr, Patrik Novák a Dalimil Zvonek pak během necelých čtyř minut vsítil hattrick. To ještě nebylo všechno, druhým gólem se blýskl Pavlík a čtrnáct vteřin před přestávkou snížil Jaroslav Růžička. Ve třetí patnáctiminutovce nastoupil do branky Karviné Smetana, ale pražští hokejbalisté se z gólu radovali ještě pětkrát. Hattrick dokončil Jágr a do střeleckých statistik se také zapsali Milan Jelen, Lukáš Lhota a Radomír Vaněk. Kert Park tak vybojoval vysokou výhru, šesti asistencemi přispěl Martin Kruček.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Hostivař 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Král (Matýs, Kohoutek), 22. Hudec (Král), 24. Korbel (Hrabica) – 4. Taufer (Diviš), 10. Kočka (Čejka, Hroch), 20. Vaniš (Diviš, Taufer), 29. Urbanec.

Nabitý víkendový program zakončil předehrávkou Svítkov s Hostivaří. Domácí se snažili napravit sobotní prohru, ale také nyní se jako první prosadil soupeř. Na branku Matěje Taufera pak našel odpověď v sedmé minutě Jakub Král. Poté si vzali slovo zase hostivařští hráči, náskok jim vrátili Jan Kočka a Jiří Vaniš. O vítězi ale ještě rozhodnuto nebylo, za necelé dvě minuty snížil Tomáš Hudec a krátce po něm vyrovnal Ondřej Waber. Minutu a půl před druhou přestávkou se zase skóre měnilo, tentokrát třem bodům přiblížil Hostivař Otto Urbanec. Těsný náskok už hosté udrželi a pořád vedou tabulku s náskokem.