Kladno je v první čtyřce! Poprvé v jarní části získaly body Karviná a Letohrad

Tento týden nabídl osm zápasů CROSSDOCK Extraligy. První tři týmy si upevnily místa vítězstvím, na čtvrtou pozici se posunulo Kladno, které vyhrálo dva souboje. Pardubice na něj nestačily, ale další den uspěly s Letohradem. Ten se v prodloužení radoval v neděli, první tři body si zapsala Karviná.

Pátek 15. března 2024 - dohrávka 14. kola

HBC Pardubice vs. HBC Kladno 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. Česák (Langr), 37. Zajíček (Förstl) – 6. Kastner (Adam), 27. Šimůnek (Pražák, Jedelský), 32. Potekhin (Adam), 35. Markytán (Pražák, Adam), 37. Kastner (Adam, Pražák).

Střely: 21:27, vyloučení: 4:3, přesilovky: 3:2, využití: 0:2, oslabení: 0:0, diváků: 58.

V pátek vyběhly k dohrávce 14. kola Pardubice a Kladno. Jako první se prosadil v páté minutě Josef Česák, ale jen za dvacet osm vteřin na to odpověděl Zbyšek Kastner. Kladno v jarní části ještě neprohrálo a za dalším vítězstvím je ve druhé části premiérovým extraligovým gólem přiblížil Vojtěch Šimůnek. Po druhé přestávce pak navýšil vedení hostům Michal Potekhin, zanedlouho se radoval v přesilové hře také Jaromír Markytán. Na druhé straně dal ještě domácím naději Tomáš Zajíček, ale další střela už za zády kladenského brankáře neskončila. Druhým gólem se ještě blýskl Kastner a pojistil týmu další tři body. Čtyřmi asistencemi se na nich podílel také Petr Adam.

Sobota 16. března 2024 - 18. kolo

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Kladno 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Fanderlik (Šimůnek, Palán) – 3. Pražák (Markytán, Barták), 18. Šimůnek (Jedelský, Markytán).

Kladenští hráči v pátek dohráli ve večerních hodinách a už druhý den dopoledne bojovali v Hradci Králové. I přes náročný program je už ve třetí minutě poslal do vedení Ondřej Pražák, na začátku druhé části zařídil dvoubrankové vedení Vojtěch Šimůnek. Zanedlouho se skóre zase měnilo, na druhé straně se radoval Vítek Fanderlik a jednobrankovou ztrátu drželi domácí až do konce základní hrací doby. V boji o důležité body pro postup do play off už další branku na své konto nepřidali a Kladno na jaře zvítězilo popáté v řadě.

HBC Prachatice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Stupka (Bečvář), 13. Stupka (Tomáš), 30. Červinka (Stupka, Tomáš).

Prachatice na domácím hřišti přivítaly Ústí nad Labem a bojovaly o důležité body pro udržení se v naší nejvyšší hokejbalové soutěži. Severočeši ale vstoupili do jarní části ve velké formě a to potvrdili už také v první třetině. V jedenácté minutě potrestal první vyloučení domácích Martin Stupka a neuběhly ani dvě minuty a ústecký kapitán se prosadil podruhé. Prachatice na to mohly ještě před přestávkou zareagovat ve dvojnásobné početní výhodě, naopak ale ke konci druhé třetiny navýšil vedení hostů Vojtěch Červinka. V bráně za svá záda nepustil žádnou střelu domácích Rechtorik a Ústí je na jaře pořád neporažené.

HbK Karviná vs. HBC Plzeň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. L. Rosůlek (Zahradníček, Diviš), 15. Pala (Diviš, Zahradníček), 26. Pala (L. Rosůlek, Diviš), 44. Růžička.

Karviná se o první výhru v jarní části utkala s Plzní, která po zimní přestávce získala body v každém utkání. Před svými fanoušky začali karvinští hráči lépe a v osmé minutě vedli po gólu Lumíra Rosůlka. Hosté na to ve dvou nabídnutých přesilových hrách nezareagovali. Naopak ještě před první přestávkou rozvlnil síť Martin Pala, který pak ve druhé třetině zamířil přesně také v početní výhodě. Plzeň svůj výkon zlepšovala, ale Mokry se v karvinské bráně blýskl skvělými zákroky. Nakonec chytil všechny střely a v předposlední minutě základní hrací doby už jen upravil skóre čtvrtou brankou Jaroslav Růžička. Domácí si tak zapsali první tři body na jaře a na osmém místě zvětšili bodový náskok.

HC Kert Park Praha vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 7:3 (1:1, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Suchánek (Jelen), 21. Plzák (M. Kruček), 27. Zvonek (M. Kruček), 27. Jelen (Mejzlík, Suchánek), 33. M. Kruček (Pavlík), 35. Zvonek (Suchánek, Vilikus), 38. Zvonek (Hrdlička, J. Kovárník) – 2. Kohoutek (D. Matýs), 24. Bureš (O. Matýs, Kábrt), 43. Martínek (Korbel).

Třetí Kert Park se na domácím hřišti potkal se sousedním Svítkovem, který na něho s odehraným zápasem navíc ztrácel jen bod. Utkání, kde se ani jednou nevylučovalo, nabídlo brankové hody a diváci měli co sledovat už od první minuty. Jen 47 vteřin po úvodním vhazování otevřel skóre Lukáš Suchánek, na to pak zareagoval Lukáš Kohoutek. Také na gól Lukáše Plzáka se hosté dotáhli zásluhou Tomáše Bureše, poté už ale krok nedrželi. Po hattricku Dalimila Zvonka a brankách Milana Jelena a Martina Kručka odskočili Pražané do pětibrankového náskoku. Vysokou výhru už si domácí pohlídali, na druhé straně jen skóre upravil Daniel Martínek a Kert Park tak stále má od čela tabulky stejný odstup.

HBC Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad 8:2 (5:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Langr (Česák), 4. Bílý (Geisler), 9. Bílý (Malý, Krejčí), 14. Bílý, 15. Licek (Langr, Česák), 19. Förstl (Zajíček, Langr), 42. Bílý (Březina), 44. Geisler (Bílý) – 30. Lajčiak (Adamec), 38. Švec (Macháček, Halbrštát).

V souboji o šesté místo poměřily síly Pardubice a Letohrad. Domácí chtěli napravit páteční prohru a do utkání vstoupili ve velkém stylu. Ve druhé minutě se jako první prosadil Nicolas Langr, Janu Bílému pak stačilo k hattricku deset minut a pět vteřin a brankostroj v první třetině ještě zakončil Matyáš Licek. Po třetím gólu vystřídal Nováka v letohradské kleci Křemenák, který byl překonaný také na začátku druhé patnáctiminutovky po střele Filipa Förstla. Půl minuty před druhou přestávkou prolomil dlouhé čekání Letohradu na gól Lukáš Lajčiak. O další snížení se pak postaral Štěpán Švec, ale v závěru se ještě jednou prosadil Bílý a do statistik se také zapsal Jakub Geisler. Pardubice tak po sobotním zápase letohradské hráče v tabulce přeskočily.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Hostivař 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. J. Kovářík (Matoušek), 8. Sloup (Michálek) – 20. Hrabár (Hroch), 29. Kucharčík (Čejka), 31. Kucharčík (Průcha, Kudela), 33. Průcha (Čejka, Taufer), 45. Kucharčík (Kudela).

Dobřany v jarní části zatím prohrály vždy o gól a čekání na výhru se snažily prolomit v utkání s Hostivaří. Do zápasu proti vedoucímu týmu tabulky vstoupily skvěle, v sedmé minutě potrestal vyloučení hostujícího hráče Jan Kovářík, v další minutě Pavel Sloup. S dvoubrankovým náskokem vstupovali domácí také do druhé části, tam o něj ale po trefách Jiřího Hrabára a Samuela Kucharčíka přišli. Jen 42 vteřin po přestávce otočil skóre další brankou Kucharčík, pak na něj navázal Michal Průcha. Domácí se v dobře rozehraném utkání už na soupeře nedotáhli, v poslední minutě ještě dokončil hattrick Kucharčík a hosté pořád drží náskok na čele tabulky.

Neděle 17. března 2024 - dohrávka 14. kola

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Plzeň 2:1pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 43. Krejsa (Macháček, Halbrštát), 50. Hubálek – 2. Škarka (Deja, Pavlíček).

V neděli měl v rámci dohrávky Letohrad možnost vrátit se na šesté místo, Plzeň chtěla na východě Čech napravit sobotní utkání. Plzeňským hráčům se podařilo vstoupit do zápasu lépe a už ve druhé minutě poslal tým do vedení Karel Škarka. Hosté drželi jednobrankový náskok až do závěru základní hrací doby. V předposlední minutě srovnal Jiří Krejsa a utkání šlo do prodloužení. V něm se v poslední minutě dostal do samostatného úniku Ondřej Hubálek a zařídil týmu druhý bod. Letohrad tak vyhrál poprvé v jarní části.