První pětice extraligové tabulky uspěla! Hostivař dominuje, dlouhé čekání na výhru prolomila Plzeň

O prvním březnovém víkendu pokračovala CORSSDOCK Extraliga dalším kolem. Hostivař, Svítkov a Kladno neinkasovaly žádný gól a radovaly se na hřištích soupeřů. Kert Park a Ústí nad Labem vyhrály rozdílem jedné branky. Západočeské derby rozhodla samostatná střílení, dva body získala Plzeň.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Hostivař 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Taufer (Kudela, Lehner), 32. Čejka (Kudela, Hrabár).

Střely: 31:26, vyloučení: 3:8, přesilovky: 8:2, využití: 0:1, oslabení: 0:0, diváků: 146.

O minulém víkendu se Letohrad s Hostivaří potkaly v rámci Českého poháru v hlavním městě, po týdnu se utkaly v Extralize na hřišti Východočechů. Už ve čtvrté minutě mohl poslat hosty do vedení z trestného střílení Čejka, ale úspěšný nebyl. Bezbrankové skóre vydrželo až do závěru druhé třetiny, kdy se ujala střela z hokejky Matěje Taufera. Hostivařští hráči na to navázali na začátku třetí části, tentokrát už se do střeleckých statistik zapsal také Jan Čejka. Letohrad měl několik příležitostí odpovědět v přesilových hrách, ale nedařilo se mu je využít ani ve třetí třetině. Štoural za svá záda nepustil žádný míček a hosté drží na čele tabulky pořád desetibodový náskok.

HbK Karviná vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Král (Hrabica), 17. Hudec (Král, Bureš), 26. Vizváry (Bláha).

Karviná v prvním domácím utkání jarní části poměřila síly se Svítkovem. Domácí si boj o první body jara zkomplikovali už v první polovině úvodní třetiny, kdy se dvakrát dostali do oslabení. První se jim podařilo ubránit, druhé vyloučení potrestal Jakub Král. V sedmnácté minutě navýšil vedení hostů Tomáš Hudec, ve druhé třetině se ještě prosadil v početní výhodě Richard Vizváry. V karvinské brance pak Smetanu vystřídal Mokry, který už neinkasoval. Na druhé straně se karvinským hráčům nedařilo dostat míček za záda Novotného, ten vychytal čisté konto a Svítkov zůstává v první čtyřce.

HBC Prachatice vs. HBC Kladno 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Dědič (Patera), 24. Kastner (Schnaubelt, Potekhin), 30. Schnaubelt (Adam), 35. Potekhin (Schnaubelt, Pražák), 45. Schnaubelt (Patera).

Prachatice bojovaly o důležité body s Kladnem. Už od páté minuty se ale po gólu Michala Dědiče museli dotahovat. S jednobrankovou ztrátou vstoupili také do druhé třetiny, tam nejprve navýšil náskok kladenským hokejbalistům Zbyšek Kastner, v oslabení zamířil přesně také Milan Schnaubelt. Prachatičtí hráči nebyli příliš střelecky aktivní a všechny pokusy chytil Gerlich. Naopak tři body kladenským hokejbalistům pojistil v přesilové hře Michal Potekhin a v poslední minutě základní hrací doby přidal druhý gól Schnaubelt. Kladno tak na jaře zvítězilo i ve druhém utkání.

HC Kert Park Praha vs. HBC Hradec Králové 1988 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. L. Lhota (Vaněk, Plzák), 23. Mejzlík (Suchánek, Vilikus), 25. Pavlík (Zvonek, Kruček) – 14. L. Černý (Šimůnek, Hrubý), 44. Palán (Šimůnek, D. Černý).

Na úspěšný vstup do jarní části se snažil Hradec navázat na hřišti Kert Parku. Domácím ale už ve třetí minutě nabídl přesilovou hru, v desáté minutě dvojnásobnou. To se podařilo hradeckým hráčům ubránit, ve čtyřech hráčích už inkasovali, postaral se o to Lukáš Lhota. Zanedlouho na to zareagoval Lukáš Černý a do další části týmy vstupovaly za vyrovnaného stavu. Tam odskočili Pražané po trefách Marka Mejzlíka a Jana Pavlíka. Naději na srovnání dal hradeckým hráčům minutu a čtvrt před koncem třetí patnáctiminutovky Štěpán Palán, ale hosté už se nedotáhli ani v power play a první body na jaře vybojoval Kert Park.

HBC Pardubice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 4:5 (0:2, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 24. Březina (Bílý, Školoudík), 34. Malý (Březina, Školoudík), 36. Malý (Březina), 43. Licek (Kupka, Strouhal) – 12. Zicho (Poláček, Tomáš), 14. Krajíček (Smolík), 23. Poláček (Tomáš), 32. Tomáš (Poláček), 41. Stupka.

Pardubičtí hráči přivítali v domácím prostředí Ústí. V prvních dvou třetinách rozhodovaly přesilové hry, nejprve v první části byli přesní Patrik Zicho a Pavel Krajíček, ve druhé Ondřej Poláček. Hosté tak vedli už o tři branky, snížit se pak podařilo Ondřeji Březinovi. Do tříbrankového náskoku zase poslal ústecké hráče Jiří Tomáš, dvěma góly pak snížil na rozdíl jedné branky Pavel Malý. Větší zdramatizování utkání nedovolil Martin Stupka a necelých pět minut před koncem třetí patnáctiminutovky poslal hosty do dvoubrankového vedení. Zareagoval na to ještě Matyáš Licek, ale těsný náskok už pak Ústí udrželo a na třetím místě má shodně bodů s druhým Kert Parkem.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Plzeň 3:4 ss (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Bárta (V. Šlehofer), 31. J. Kovářík (V. Šlehofer, Matoušek), 41. Michálek (J. Kovářík, Matoušek) – 21. Kunzmann (Lokajíček), 24. Švarc (Matoušek), 36. Miksan (Lokajíček, Čapek), 50. Lokajíček.

Druhé kolo jarní části nabídlo také západočeské derby. V dobřanské hale začali lépe domácí, když v sedmé minutě otevřel skóre v početní výhodě Adam Bárta. V další části se dařilo plzeňským hokejbalistům a Martin Kunzmann s Markem Švarcem otočili skóre. Jen dvacet pět vteřin po začátku třetí třetiny vyrovnal Jan Kovářík, vedení hostům pak vrátil v pětiminutové přesilové hře Jan Miksan. V základní hrací době na to ještě odpověděl Daniel Michálek a nakonec o vítězi rozhodla až samostatná střílení. V nich druhý bod zařídil Plzni Vít Lokajíček a hosté tak vybojovali druhou výhru v sezóně.