Jarní část odstartovala! Hostivař si po vítězném derby vybudovala 10bodový náskok na čele!

O posledním únorovém víkendu se naplno rozběhla jarní část CROSSDOCK Extraligy. Hostivař ovládla po druhé v sezóně pražské derby, vysokou výhru si zapsaly Svítkov a Hradec Králové. Tři body před svými fanoušky vybojovaly také Ústí a Kladno. Pardubice v prodloužení porazily Plzeň.

HBC Hostivař vs. HC Kert Park Praha 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. J. Vaniš (Čejka, Kudela), 14. Kucharčík (Čejka), 19. Čejka (Kudela), 36. Kočka (Urbanec, Lehner) – 23. Zvonek (Pavlík).

Střely: 32:39, vyloučení: 8:7, přesilovky: 6:6, využití: 1:0, oslabení: 2:0, diváků: 138.

Úvodní kolo jarní části nabídlo pražské derby. Kert Park se snažil oplatit Hostivaři vysokou prohru z podzimu, ale domácí mu k tomu prostor nedali. V šesté minutě otevřel skóre v přesilové hře Jiří Vaniš, poté Hostivař ubránila dvojnásobné oslabení a v dalším se prosadil Samuel Kucharčík. Hostům se nevydařila početní výhoda ani na začátku druhé třetiny, tam v oslabení navýšil vedení domácích Jan Čejka. O necelé čtyři minuty později se podařilo snížit Dalimilu Zvonkovi, ale pak už hostivařský gólman za svá záda nepustil žádný míček. Naopak na druhé straně ještě ve třetí třetině rozradostnil domácí Jan Kočka a Hostivař vyhrála také druhé derby v sezóně.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Prachatice 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Stromko (Kaščák, Hrabica), 7. Shejbal (Korbel, Drbal), 18. Kábrt (Stromko, Bláha), 19. Shejbal (Korbel), 27. Stromko (Bláha), 43. Bláha (Stromko, Kábrt), 45. Bláha (Král, Bureš) – 29. Jiří Štěpánek (Kovařík, Jan Štěpánek), 34. Švácha (Bárta).

Svítkov už před dvěma týdny dohrával utkání s Dobřany, nyní se na domácím hřišti utkal s Prachaticemi. V šesté minutě se jako první prosadil v početní výhodě Jan Stromko, po třiceti šesti vteřinách vsítil gól Filip Shejbal. Brankostroj domácích pokračoval ve druhé patnáctiminutovce, když byli přesní Matěj Kábrt a Shejbal. Druhý gól si pak zapsal v oslabení také Stromko. Další přesilovou hru už hosté využili, postaral se o to Jiří Štěpánek. Na začátku třetí části snížil Švácha, ale poté už padaly branky jen na druhou stranu. Dvěma trefami ještě pojistil vysoké vítězství Svítkovu Matyáš Bláha.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HbK Karviná 7:3 (1:2, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. D. Černý, 18. Zeman (Fanderlík, Šimůnek), 25. Šimůnek, 29. Palán (Šimůnek), 30. Jiřík (Černý), 33. Hrubý (Šimůnek, Fanderlík), 36. Fanderlík (Šimůnek, D. Černý) – 4. L. Rosůlek (Pala), 6. Pala (L. Rosůlek, Zaremba), 32. Diviš (Zaremba, Pala).

Hradečtí hokejbalisté se na domácím hřišti potkali s Karvinou. Ve třetí minutě se jako první do střeleckých statistik zapsal Daniel Černý, zanedlouho stav otočili Lumír Rosůlek a Martin Pala. Druhou třetinu ale skvěle odehrál Hradec a čtyřmi góly se dostal do tříbrankového náskoku, postupně se prosadili Viktor Zeman, Josef Šimůnek, Štěpán Palán a Tomáš Jiřík. V úvodu třetí části snížil Jan Diviš, ale pak už se Karviná nedotáhla. Skóre ještě navyšovali domácí, k vysoké výhře přispěli také Michal Hrubý a Vítek Fanderlík.

HBC Plzeň vs. HBC Pardubice 5:6pp (2:2, 1:2, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Matoušek (Lokajíček, Miksan), 11. Pavlík, 20. Miksan (Lokajíček), 33. Vobruba (Miksan, Švarc), 45. Lokajíček (Chramosta, Švarc) – 8. Školoudík (Bílý), 9. Březina (Geisler, Školoudík), 19. Bílý (Langr), 23. Hálek (Janeček, Šimek), 39. Bílý (Mikula), 47. Česák (Zajíček).

Plzeň v domácí hale přivítala Pardubice. Domácí už ve třetí minutě využili přesilovou hru, postaral se o to Michal Matoušek. V polovině první třetiny pak otočili skóre Václav Školoudík a Ondřej Březina. Ještě před první přestávkou srovnal Daniel Pavlík, ve druhé třetině zase vrátil vedení hostům Jan Bílý. Rychle na to zareagoval Jan Miksan a v hostující brance pak Třináctého nahradil Foršt. Náskok poté hostům zase zařídil Miroslav Hálek, na to odpověděl na začátku třetí části v přesilové hře Jakub Vobruba. Zanedlouho se zranil Čapek a v plzeňské kleci ho vystřídal Kráčina. Toho překonal necelých sedm minut před koncem základní hrací doby Bílý. Plzeň ještě bojovala a v poslední minutě při power play srovnal Vít Lokajíček a utkání šlo do prodloužení. Tam rozhodl v početní výhodě Josef Česák a Pardubice si odvezly dva body.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Hokejbal Letohrad 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Haas (Tomáš, Poláček), 18. Červinka (Krajíček), 23. Kapusta (Sedláček, Vacek), 36. Tomáš (Červinka, Haas), 44. Soukup (Smolík, Červinka) – 4. Macháček (Halbrštát), 29. Halbrštát (T. Lux, Bečka), 45. Macháček (F. Lux, T. Lux).

Ústí v úvodním extraligovém utkání jara poměřilo síly s Letohradem. Hostům zařídil ve čtvrté minutě vedení Michal Macháček, které jim vydrželo až do začátku druhé třetiny. Tam využil početní výhodu David Haas, uběhlo jen pár vteřin a prosadil se také Vojtěch Červinka. Do dvoubrankového vedení poslal domácí zanedlouho Tomáš Kapusta, ke konci třetiny snížil David Halbrštát. Ve třicáté šesté minutě potrestal další vyloučení hostů Jiří Tomáš, v trestném střílení pak na to mohl odpovědět Macháček, ale na druhý gól musel ještě čekat. Letohradu se nevydařila ani hra bez gólmana, do prázdné branky pojistil domácím výhru Lukáš Soukup. Skóre pak jen upravil tři vteřiny před koncem Macháček.

HBC Kladno vs. TJ Snack Dobřany 5:4 (0:0, 2:4, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Procházka (Pražák), 21. Schnaubelt (Kastner, Adam), 31. Důras (Procházka, Pražák), 33. Jedelský (Procházka), 37. Procházka (Schnaubelt) – 17. Hnyk (Hrubý), 17. D. Kovářík (Hrubý), 19. Truchlý (Michálek), 24. V. Šlehofer.

Jako poslední v tomto kole vyběhly na hřiště Kladno a Dobřany. Oba týmy už se potkaly na začátku února v rámci Českého poháru. Nyní čekali diváci na gól do sedmnácté minuty, kde po trefách Matěje Hnyka a Daniela Kováříka odskočili hosté do dvoubrankového náskoku. V devatenácté minutě navýšil vedení Tomáš Truchlý, snížit se podařilo Jaroslavu Procházkovi a Milanu Schnaubeltovi. Ve druhé patnáctiminutovce ještě využil přesilovou hru Daniel Michálek a do třetí části šli Západočeši s dvoubrankovým vedením. Po přestávce ale zahájil stíhací jízdu Štěpán Důras, na něho navázali Filip Jedelský a Procházka a domácí skóre otočili. Dobřany už se nedotáhly a tři body si zapsali kladenští hráči.