Letohrad je poprvé v historii ve finále! V rozhodujícím zápase uspěl v prodloužení, Pardubice berou bronz

V sobotu už se rozhodlo o druhém postupujícím do finále play off. Z východočeských týmů byl úspěšnější Letohrad, který už ve čtvrté minutě vedl o dvě branky. Utkání pak bylo ještě dramatické, krátce před koncem třetí třetiny Pardubice srovnaly a o vítězi rozhodlo prodloužení.

Letohrad měl skvělý vstup, hosté jen 32 vteřin před koncem třetí třetiny srovnali

5. utkání semifinále: SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Pardubice 3:2p (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Cvejn (Bogdány), 4. Hubálek (Bogdány), 51. Rozlílek (Macháček) – 14. Langr (Bílý), 45. Zajíček (Moravec, Kubeš).

Střely: 31:27, vyloučení: 3:4, přesilovky: 3:2, využití: 0:0, v oslabení: 0:0, diváků: 430.

Do rozhodujícího zápasu lépe vstoupili domácí, kteří se z branky radovali už ve druhé minutě. Jakub Cvejn oběhl hostující klec a zasunul míček k tyči. Neuběhla ani minuta a půl a Letohradští byli znovu přesní, tentokrát rozvlnil síť Ondřej Hubálek. Domácí pak v brance podržel Novák, v předposlední minutě první třetiny ale nestačil na střelu Nicolase Langra, který měl před sebou odrytou klec a snížil. Krátce před první přestávkou se vylučovalo na straně domácích, ale přesilovou hru Pardubice nevyužily.

Ve druhé třetině mohlo být srovnáno, Geisler od modré čáry ale zamířil jen do tyče. Chvíli poté se do úniku dostal Faltus, ani on síť nerozvlnil. Zanedlouho měli letohradští hráči k dispozici první početní výhodu, v dobré příležitosti tam byl Macháček, pardubického gólmana ale také nepřekonal. V závěru druhé patnáctiminutovky byl zase blízko navýšení vedení Macháček, míček se za brankovou čáru nedostal.

Do třetí části tak Jeleni vstupovali s jednobrankovým náskokem. Z individuální akce se mohl blýsknout gólem Šíma, skóre se ale neměnilo. O chvíli později se vylučovalo na obou stranách, ani ve čtyřech hráčích si žádná střela do klece cestu nenašla. V závěru základní hrací doby hosté odvolali gólmana a utkání zdramatizovali, když se jim podařilo jednobrankovou ztrátu smazat. Jen třicet dva vteřin před koncem třetí patnáctiminutovky srovnal Tomáš Zajíček. Utkání šlo do prodloužení, kde po skoro šesti minutách bylo rozhodnuto. Třetí vítězný gól v této sérii vsítil Vít Rozlílek a domácí se radovali z postupu do finále. Tam si o titul zahrají poprvé v historii.

Pardubice berou v letošní sezóně 2022/23 3. místo jak po základní části, tak v play off. Zdroj fotky: fcb HBC Pardubice.