Ústí vybojovalo první tři body na jaře! Na výhru z minulého týdne navázalo po lité bitvě Kladno

O víkendu se odehrálo další kolo Extraligy mužů, kde už se začalo vyjasňovat, kdo postoupí do play off. Ústí nad Labem vyhrálo poprvé v jarní části, souboj o páté místo zvládl lépe Svítkov. Tři body si zapsaly také Kert Park a Pardubice. Kladno a Plzeň navázaly na výhry z minulého týdne.

TJ Snack Dobřany vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 38. Michálek (Strejček, Ruda), 43. Rubner (Strejček) – 5. Haas (Macek, Nedoma), 9. Costa (Nedoma, Macek), 45. Stupka (Červinka, Grus).

Střely: 32:45, vyloučení: 5:4, přesilovky: 4:5, využití: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 57.

Utkání o důležité body pro postup do play off odehrály Dobřany s Ústím nad Labem. Hosté v předchozích zápasech byli málo produktivní, v dobřanské hale ale už v deváté minutě vedli o dvě branky a náskok udrželi až do třetí třetiny. Ve třicáté osmé minutě využil Michálek přesilovou hru, zanedlouho srovnal Rubner. Vyrovnaný stav vydržel až do závěru základní hrací doby, ale Ústí si body dělit nechtělo. Jen čtrnáct vteřin před koncem potrestal vyloučení domácích Stupka. Dobřanští ještě odvolali brankáře, ale těsnou výhru si odvezli hosté.

HBC Kladno vs. SK Hokejbal Letohrad 4:3 ss (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Hrabár (Schnaubelt, Kohout), 41. Hrabár (Kohout, Schnaubelt), 45. Schnaubelt (Adam), 50. Špaček – 3. Lux (Halbrštát), 6. Macháček (Halbrštát, Lux), 42. Hubálek (Kohoutek).

Také Kladno ještě bojovalo o play off, na domácím hřišti se utkalo s Letohradem, který chtěl napravit prohru z předchozího zápasu. Vstup do souboje se letohradským hráčům vydařil skvěle, ve třetí minutě otevřel skóre Lux, v šesté už měli hosté dvoubrankové vedení. Po přestávce se poprvé vlnila síť také na druhé straně. Na další branky museli diváci čekat až do závěru, nejprve srovnal Hrabár, pak vedení vrátil hostům Hubálek. Letohrad už byl blízko vítězství, jen dvě vteřiny před koncem třetí třetiny byl v přesilové hře přesný Schnaubelt. O vítězi rozhodla až samostatná střílení, druhý bod tam vystřelil domácím Špaček.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Hostivař 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Bláha (Bureš, Waber), 17. Bláha (Kaščák, Waber), 30. Vaňo (Bláha) – 3. Kucharčík, 35. Vaniš (Kucharčík, Pírek).

O páté místo v tabulce se utkaly Svítkov a Hostivař. Už ve třetí minutě poslal hostivařské hokejbalisty do vedení Kucharčík, srovnat se pak podařilo Bláhovi. Ten se na začátku druhé části prosadil ještě jednou a otočil skóre. Domácí se ve druhé patnáctiminutovce radovali ještě v závěru a do další části vstupovali s dvoubrankovým náskokem. Hostivař ještě bojovala a Jiří Vaniš snížil. Ke konci si ale Hostivařští zkomplikovali situaci vyloučeními a na soupeře už se nedotáhli.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Plzeň 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Jiřík (Tesař) – 19. Lokajíček (Pavlík), 50. Škarka (Lokajíček, Pavlík).

Hradec Králové a Plzeň se nacházejí na posledních místech, do jarní části ale vstoupili v dobré formě. V úvodu zápasu byli nebezpečnější domácí, skóre otevřel Jiřík. Ve druhé třetině ale na to nenavázali a Lokajíček srovnal. Ve třetí části se hodně vylučovalo, ani jeden tým se ale v přesilové hře neprosadil. Vyrovnané utkání šlo do prodloužení, kde Hradec nabídl hostům trestné střílení. V něm byl úspěšnější hradecký brankář, ale jen deset vteřin před koncem rozhodl souboj Škarka.

HbK Karviná vs. HBC Pardubice 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Diviš (Pilch, Wróbel), 33. Fárský (Diviš, Mikeš) – 15. Strouhal (Geisler), 18. Vlasák (Bílý), 20. Česák (Strouhal, Moravec), 22. Česák (Moravec, Strouhal), 42. Březina (Janeček, Kubeš).

Karvinští se v domácím prostředí utkali s Pardubicemi, se kterými sousedili v tabulce. První střela se ujala v závěru první třetiny, když domácího gólmana překonal Strouhal. Hned po přestávce hosté vedení navyšovali a dostali se do čtyřbrankového vedení. Pak se hosté dvakrát prosadili v početní výhodě a dotáhli se na rozdíl dvou branek. Další pokusy Karviné už pardubický brankář za svá záda nepustil, naopak Pardubice ještě jednou trefou upravily skóre.

HBC Prachatice vs. HC Kert Park Praha 3:7 (0:3, 3:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Valek (Plášil), 23. Šilhán (Valek, Šaršok), 28. Bárta (Šilhán, Štěpánek) – 5. Danko (Peschout, L. Lhota), 6. Vaněk (M. Kruček, Zvonek), 7. L. Lhota (Danko), 17. Vaněk (Zvonek), 22. Zvonek (M. Kruček, Vaněk), 23. M. Kruček (Zvonek, Vaněk), 31. Vaněk (M. Kruček, Zvonek).

Prachatičtí hráči přivítali v domácím prostředí Kert Park. Hosté v jarní části ještě neprohráli a od úvodu to potvrzovali, když už v sedmé minutě vedli o tři branky. Druhá třetina byla na góly vyrovnaná, oba týmy byly přesné třikrát. Po druhém prachatickém gólu vystřídal v pražské kleci Návaru Varga. Třicet vteřin po druhé přestávce ještě navýšili vedení Pražané a zapsali si další tři body. Hattrickem a dvěma asistencemi přispěl k výhře Vaněk.