Kladno poprvé v jarní části vyhrálo! Hostivař se posula výše, radovaly se také Plzeň a Hradec

O víkendu pokračovala Extraliga mužů pěti zápasy. Pardubické derby vyhrál tým z Polabin, Hostivař se posunula na šesté místo a první vítězství v jarní části vybojovalo Kladno. Dařilo se také týmům ze spodní části tabulky, Plzeň porazila Letohrad, Hradec nedovolil Prachaticích odvézt žádný bod.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Kladno 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Kohout (Špaček, Schnaubelt), 11. Dědič (Patera), 40. Dědič (Špaček, Adam).

Střely: 25:23, vyloučení: 5:2, přesilovky: 2:5, využití: 0:2, oslabení: 0:0, diváků: 52.

O důležité body bojovalo Ústí s Kladnem, oba týmy na výhru v jarní části čekaly. Kladenští nabídli domácím přesilovou hru už ve třetí minutě, ta zůstala nevyužita, naopak v početní výhodě otevřeli skóre hosté. Před první přestávkou se prosadili ještě jednou a do další části vstupovali s dvoubrankovým náskokem. Ústeckým hráčům se nedařilo překonal kladenského gólmana, další střela se ujala až ve čtyřicáté minutě, kdy v početní výhodě navýšil vedení Dědič. Křemenák se blýskl vychytanou nulou a Kladenští tak na Elbu ztrácejí jen bod.

HBC Hostivař vs. TJ Snack Dobřany 8:4 (2:1, 4:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 10. Čejka (Grepl), 11. Pátek (Čejka), 17. Čejka (Hroch), 20. Čejka (Pátek, Kucharčík), 23. Čejka, 30. Čejka (Urbanec, Vaniš), 44. Potekhin (Urbanec, Čejka), 44. Hroch (Kucharčík, J. Vaniš) – 11. Matoušek (V. Šlehofer), 23. Krch (V. Šlehofer, Truchlý), 35. Matoušek (Truchlý), 43. Sloup (D. Kovářík).

Zajímavé utkání sledovali diváci také v Hostivaři, která bojovala s Dobřany. Obě mužstva dělila v tabulce jen bod a ani jeden z nich ještě nemá jistý postup do play off. Domácí v jedenácté minutě vedli o dvě branky, dobřanským hráčům se na to podařilo rychle zareagovat. Hostivařští ale utekli ve druhé části, kdy vsítili čtyři góly, hosté rozvlnili síť jednou. Ve třetí patnáctiminutovce se Dobřany dotáhly na rozdíl dvou branek, pak ale během patnácti vteřin ještě byli dvakrát přesní hostivařští hokejbalisté. Všechny body tak vybojovali domácí, výrazně jim k tomu pomohl Čejka, který vstřelil pět branek a na dvě nahrál.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Prachatice 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. D. Černý (Zeman), 23. Šimek (Tesař), 25. Mejzlík (Malý, Šimek), 40. Šimůnek (Jiřík), 41. Bacovský – 11. Štěpánek (Šilhán, Sitter), 34. Turek (Markytán, Reindl), 39. Štěpánek (Sitter).

Z dolní části tabulky se potkaly také Hradec Králové a Prachatice. Hradečtí se ujali vedení v páté minutě, v přesilové hře srovnal Štěpánek. Druhá třetina se více vydařila domácím, kteří překonali prachatického brankáře dvakrát a dostali se do dvoubrankového vedení. Prachatičtí se nevzdávali a ve třetí části dvěma trefami srovnali. Situaci si pak zkomplikovali vyloučením a o minutu později vrátil náskok Hradci Šimůnek. Domácí se v závěru radovali ještě jednou a vybojovali druhou výhru v jarní části.

HBC Plzeň vs. SK Hokejbal Letohrad 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 2. Švarc, 12. O. Benedikt (Lokajíček), 18. Pavlík (Matoušek), 24. Vobruba (Miksan), 33. Vobruba (Ulč, Šilhán), 42. O. Benedikt (Matoušek, Vobruba) – 1. Macháček (Halbrštát, Doskočil), 40. Kohoutek (Macháček, Krejsa), 43. Šíma (Kohoutek, Dostál), 45. Doskočil (Macháček, Halbrštát).

Plzeň na domácím hřišti přivítala Letohrad, který v předchozích zápasech jarní části neprohrál. Hosté vstoupili do utkání skvěle a jen devatenáct vteřin po úvodním vhazování rozvlnil síť Macháček. Zanedlouho na to ale odpověděl Švarc a mečouni ještě v první třetině skóre otočili. Také druhá třetina se více podařila mečounům, kteří využili přesilovou hru pět na tři a prosadili se i v oslabení. Ve třetí části odskočili Plzeňští na rozdíl čtyř branek, poté inkasovali oba gólmani v přesilové hře. Ještě v závěru dvěma góly upravili skóre Letohradští, ale z druhého domácí vítězství v řadě se radovala Plzeň.

HBC Pardubice vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Langr (Förstl), 9. Březina (Zajíček), 22. Březina (Česák) – 12. Martínek (Hudec), 36. Hudec (Waber, Bláha).

Nejvíce fanoušků navštívilo pardubické derby v Polabinách. Domácí poslal do vedení ve čtvrté minutě Langr, zanedlouho vedli pardubičtí hráči o dvě branky. Svítkovu se podařilo snížit ještě před přestávkou, ve druhé třetině vrátil domácím dvoubrankové vedení Březina. Ve třicáté šesté minutě potrestal vyloučení Pardubic Hudec. Utkání se pak přiostřilo a na obou stranách se otvírala vrátka na trestnou lavici za hrubost. V závěru ještě Svítkovští odvolali gólmana a zkoušeli se dotáhnout v power play, ale Pardubice už si výhru pohlídaly.