Masters

Pátý den MS Masters: Team Czech Republic ani ženy utkání o bronz nezvládly a jsou bez medaile

V posledním hracím dnu na Mistrovství světa Masters bojovaly Team Czech Republic a ženské družstvo o bronzové medaile. Mužský celek se utkal s týmem Canada Saskatchewan, se kterým těsně prohrál. Ani ženskému týmu se nedařilo, Slovensko je porazilo a oba naše celky jsou tak čtvrté.

Utkání o 3. místo - muži

Team Czech Republic vs. Canada Saskatchewan 5:6 (2:2, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Tyburec (O. Kejř, Kubeš), 8. O. Kejř (Tyburec), 15. Hnízdil (Kubeš), 25. Seidl (Kubeš, O. Kejř), 33. Tyburec (O. Kejř, Dědič) - 6. Piscitelli (Harrison), 11. D’Entremont (Harrison, Piscitelli), 13. Orth (Basset, Thompson), 19. Piscitelli (Harrison,

D’Entremont), 20. White (Bearns, Beattie), 30. Piscitelli (Harrison, Henschel).

Střely na branku: 48:48, vyloučení: 2:8, přesilovky: 6:2, využití přesilovek: 3:1.

Team Czech Republic se po prohraném semifinále potkal v souboji o třetí místo s týmem Canada Saskatchewan. Začátek utkání se lépe vydařil kanadským hráčům, kteří v páté minutě otevřeli skóre. Český celek pak stav otočil, ale ještě před přestávkou bylo srovnáno. Na začátku druhé části si Kanada vzala vedení zpět, čeští hokejbalisté se sice za nedlouho dotáhli, ale kanadské mužstvo pak dvěma brankami zase odskočilo. V úvodu třetí třetiny snížil Seidl, poté se ale vlnila síť také na druhé straně. Před koncem základní hrací doby si ještě čeští hráči vytvořili naději na srovnání, ale gól už jen upravil výsledek na 5:6 a z bronzové medaile se raduje Kanada.

Utkání o 3. místo - ženy

Czech Republic vs. Slovakia 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Součková (Holoubková) - 15. Kochanová (Mináriková, Muchová), 21. Muchová (Danková), 28. Muchová (Danková).

O třetí místo bojoval také ženský tým, který se utkal se Slovenskem. V první třetině si ani jeden tým nevytvořil žádnou nebezpečnou šanci, skóre se měnilo až ve druhé části, kdy se slovenské družstvo dostalo do dvoubrankového náskoku. Ve třetí třetině české hráčky vyrovnaly, ale uběhlo jen 18 vteřin a Slovensko mělo dvoubrankové vedení zpět. Český tým se zkoušel ještě v závěru dotáhnout v šesti, ale nikdo už se neprosadil. České hokejbalistky tak skončily na čtvrtém místě.