Náš tým měl velké nasazení, chybělo tomu zakončení a gól, ohlíží se za utkáním se Slovenskem Martin Král

V prvním utkání Evropského poháru reprezentace U16 podlehl červený tým České republiky slovenským hráčům 2:3 v prodloužení. Čeští hokejbalisté byli aktivnější, ale nevyužili své šance. Ocenění pro nejlepšího hráče utkání obdržel za český tým Martin Král, který ve třetí části vsítil vyrovnávací gól.

Jsem rád, že můžu reprezentovat náš národ

Martine, dostal jste se do konečné nominace reprezentace U16 na Evropský pohár. Co to pro Vás znamená být na této reprezentační akci?

Jsem samozřejmě rád, že jsem se do tohoto týmu dostal a jsem rád, že můžu reprezentovat náš národ, který za to stojí.

Dnešní program narušil déšť, ve kterém jste do hokejbalového areálu přišli, utkání pak bylo odloženo o půl hodiny. Způsobil vám také nějaké problémy na hřišti?

Museli jsme si zvykat na hřiště. Včera jsme měli jeden trénink a bylo sucho, dneska nám to ze začátku trochu klouzalo.

První utkání jste dneska odehráli proti Slovensku, se kterým jste prohráli v prodloužení 2:3. Jak byste utkání zhodnotil?

Náš tým české reprezentace měl velké nasazení, chybělo tomu zakončení a góly, jinak si myslím, že jsme byli lepší jako tým.

Do utkání jste vstoupili aktivně, ale nedokázali jste využít vaše šance. Kde vidíte největší problémy, že jste se nedokázali prosadit?

Myslím si, že byl hodně malý důraz před brankou. Kdyby tam bylo víc hráčů, bojovali by, padalo by tam víc gólů a myslím si, že bychom zápas jednoznačně vyhráli.

Zkusil jsem to a ten gól tam padl

Ve druhé třetině jste se dostali do vedení, ale soupeř pak dokázal využít přesilovou hru a ke konci druhé třetiny skóre otočil. Co jste si říkali o přestávce?

Trenér nám říkal, ať přidáme nasazení a chtěl hlavně, ať zakončujeme a abychom dávali góly.

Vám se podařilo ve třetí části vyrovnat. Jak jste viděl celou gólovou situaci?

Jsem za to rád, byl tam prostor, tak jsem to zkusil a ten gól tam padl.

Byl jste vyhlášen nejlepším hráčem utkání za český tým. Co na to říkáte?

Jsem samozřejmě rád, že takhle můžu pomáhat českému národu a že ho můžu reprezentovat.

Zítra vás čekají další zápasy. Nejprve se utkáte s bílým týmem České republiky. Jak se na tento souboj těšíte?

Samozřejmě se těším, ale jsou to kamarádi. Budeme hrát s velkým nasazením, abychom ukázali, že my jsme ten lepší tým.