1. liga

Buldoci nasázeli Hodonínu "kanára"! Velice důležité vítězství pro pohodu týmu, nezastírá Klíma

Brno si v minulém zápase poradilo s „nováčkem“ z Hodonína. S velkou chutí do zápasu vstoupilo duo Emmer – Klíma. Jakub Klíma hokejbalistům z Hodonína 2 góly vstřelil a na další 3 nahrával. Jaká je aktuální atmosféra v Brně a s čím jdou Buldoci do nové sezóny? Udrž si Jakub Klíma formu?

Méně hráčů, o to citelnější ztráty máme

Jakube, jaká nálada panuje momentálně u vás v týmu? Prý máte menší marodku.

U nás v týmu panuje vždy dobrá nálada. Ano, otázkou je, co je to menší marodka. Chybí nám Ondra Šír, to je citelná ztráta, chybí nám Marcel Nazad, to je obrovsky citelná ztráta, teď chyběl i Tomáš Baláč jakožto kapitán. I když méně hráčů, o to citelnější ztráty máme.

Zatím máte 3 body. Prohráli jste první zápas proti Heřmanovu Městci. V čem vás tento tým zaskočil?

V rámci marodky jsem v Heřmanově Městci chyběl i já. Co vím od kluků, tak soupeř nás nezaskočil ničím, ale dokázal daleko lépe využít šance. To je za mě v 1. Lize naprosto klíčové.

Teď jste si však spravili náladu a porazili Hodonín. Budete chtít takto pokračovat nadále?

Pokud bychom takto pokračovali dále, nejspíše by se nikdo nezlobil. Bylo to pro nás hned na úvod doma velice důležité vítězství především z toho důvodu, že od minulé sezóny v kabině převládal pocit střelecké nemohoucnosti. To jsme teď napravili.


Jakub Klíma patří mezi stěžejní útočníky Brna. První zápas sezóny vynechal, v tom druhém se podílel na pěti ze šesti gólů Buldoků proti Hodonínu. Autor fotky: Jana Nekolová. 

S Fildou Emmerem nám to šlape společně vždy

Osobně jste řádili s Filipem Emmerem. Vy jste nasbíral 2 góly a 3 asistence. Jste spokojen s Vaším výkonem?

Já jsem především spokojen s týmovým výkonem, protože každý splnil to, co měl v rámci svojí role, a proto zápas vypadal takto. Svůj výkon nikdy nehodnotím sám a body nejsou ukazatel. Nicméně říct musím, že s Fildou Emmerem nám to šlape společně vždy. Jak v přesilovkách, tak při hře 5 na 5.

Co čekáte od letošní sezóny? Jaké budou vaše cíle?

Já bych především chtěl tuto sezonu dohrát tak, jak jsme zvyklí. Cíle máme vždy stejné. Postoupit s klidem do play off a pak se uvidí. Já osobně už bych však s týmem chtěl zužitkovat zkušenosti, kterých už máme dost k tomu, abychom hráli o příčky nejvyšší.

Teď budete zajíždět na asfalt Malenovic. Víte, jak na Čamlíky zahrát, abyste získali 3 body?

Především naprosto stejnou hrou jako proti Hodonínu. Každý hráč musí plnit to, co mu Honza Emmer (hlavní trenér Brna pozn. red.) určí jako roli. Pak to může fungovat. Na asfaltovém povrchu bude důležitá naše jednoduchá hra. Nesmíme nic vymýšlet. Pak se naše hra stává živelnou. K improvizaci a technickému hokejbalu ve Zlíně moc prostor není.

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBK Bulldogs Brno
5 20:10 11
2.
Ježci Heřmanův...
6 22:19 10
3.
SK Kometa Polička
5 20:10 9
4.
HBC Pardubice B
6 21:25 9
5.
HBC Hodonín
6 10:24 8
6.
HBC Malenovice
6 23:22 7
7.
HBC Svítkov Stars...
6 22:28 6