Letohrad srazil na kolena mistrovský Kert Park! Kladno a Most stále stoprocentní

Utkání mezi Hostivaří a Ústím skončilo v Extralize mužů až v prodloužení. V Pardubicích dokonce rozhodovala samostatná střílení, ve kterých domácí uhájili výhru nad Dobřany. Také Kladno vyhrálo pouze jednobrankovým rozdílem, uhájilo však všechny tři body. Jediný Hradec si vyšlápl na svého soupeře.

HBC Hostivař vs. Elba DDM Ústí nad Labem 4:3 pp (1:0, 2:2, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Kucharčík (Štěpáník), 20. Urbanec (Dušák, Hroch), 29. Kucharčík (Kubeš), 47. Malina (Štěpáník) – 21. Tomáš (Michajličenko, Stupka), 22. Michajličenko (Červinka), 37. Stupka.

Střely na branku: 32:39, vyloučení: 6:4, přesilovky: 3:5, využití přesilovek: 1:1, v oslabení: 0:1.

Vyrovnaný zápas byl k vidění na hřišti Hostivaře, kam zavítalo Ústí. Domácí se rychle ujali vedení, které ve druhé třetině ještě navýšil Otto Urbanec. Ústečtí se ale nenechali zastrašit a také oni vytáhli své zbraně. Po Jiřím Tomáši se trefil také Petr Michajličenko, a bylo srovnáno. Samuel Kucharčík dostal svým druhým zásahem svůj celek opět do vedení, ale tentokrát to byl Martin Stupka, který zásahem v oslabení srovnal opět krok. Nakonec muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém byla šťastnější Hostivař.

TJ Kovo Praha vs. HBC Most 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Pátek (Fluxa, Winter), 39. Fluxa (Bydžovský, Pátek) – 11. Markytán (Krajíček), 16. Sýkora (Janák, Chyba), 29. Chyba (Janák, Krajíček), 34. Markytán (Pospíšil, Plachý).

Střely na branku: 25:27, vyloučení: 6:5, přesilovky: 1:1, využití přesilovek: 1:1, v oslabení: 0:0, diváků: 31.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří se ujali v sedmé minutě vedení. Hosté však dokázali v první třetině srovnat a zkraje druhé části se dostali do vedení. Své vedení postupně Most navyšoval, a díky druhé trefě Jaromíra Markytána se dostal na tříbrankový náskok. KOVO ještě využilo díky Ondřeji Fluxovi přesilovou hru, ale víc už toho diváci neviděli, a tak si výhru odvezli Severočeši.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Plzeň 7:1 (0:1, 4:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 20. Bacovský (Hrabica, Šimůnek), 22. Svoboda (Zeman), 27. Černý (Fiedler), 29. Bacovský (Jiřík, Hrabica), 34. Bacovský (Šimůnek, Zeman), 37. Březina (Bacovský, Šimůnek), 40. Březina (Svoboda, Hrabica) – 4. Lokajíček (Benedikt).

Jasný výsledek přineslo měření sil Hradce a Plzně. Plzeňští sice začali výborně a už ve čtvrté minutě využili přesilovou hru, díky které se dostali do vedení. Ze strany Západočechů to ale bylo všechno a další branku již nepřidali. Oproti tomu domácí se od druhé patnáctiminutovky rozjeli, a nakonec se zastavili až na sedmi gólech. Z hattricku se radoval Jan Bacovský.

HBC Pardubice vs. TJ Snack Dobřany 3:2 ss (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Novotný, 21. Česák (Vlasák), rozh. náj. Vlasák – 6. Ráb (Sloup), 22. Kovářík (Braun, Truchlý).

Utkání mezi Pardubicemi a Dobřany skončilo až po samostatných stříleních. Všechny třetiny přinesly vyrovnaný gólový průběh a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Jako první šli do vedení hosté, dvěma brankami však Pardubice zápas otočily, ale Dobřanům stačilo pouze šestatřicet vteřin, aby bylo opět vyrovnáno. Svoji šikovnost prokázal v dovednostní disciplíně Lukáš Vlasák, který získal pro svůj tým prémiový bod.

SK Hokejbal Letohrad vs. HC Kert Park Praha 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Rozlílek (Halbrštát, Bureš), 7. Macháček (Halbrštát, Cvejn), 39. Rozlílek (Anýž, Bureš), 43. Faltus – 3. Hrdlička (Wróbel, Jágr), 41. Hrdlička (Lhota, Wróbel).

Na favorita z Kert Parku se dobře připravili hráči z Letohradu, kteří si došli pro vítězství. V první třetině padly hned tři branky. Po přesném zásahu Pavla Hrdličky se trefili dva hráči domácích a Letohrad šel do vedení. Ve třetí třetině podruhé využil přesilovou hru Vít Rozlílek, a domácí byli zase o kousek blíž k výhře. Také na straně Kert Parku však podruhé využil početní výhodu Pavel Hrdlička a skóre bylo opět otevřené. Poslední slovo měl ale Letohrad, který přidal čtvrtý zásah a rozhodl o své výhře.

HbK Karviná vs. HBC Kladno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Diviš (L. Rosůlek, Řiman) – 1. Kohout (Špaček, Kudela), 20. Kamenář (Soukup, Šíma).

Vyrovnanému zápasu přihlíželo hned sto diváků v Karviné, kam zamířilo Kladno. Hostům stačilo pouhých osmatřicet vteřin, aby se mohli radovat ze vstřelené branky Martina Kohouta. Domácí ale osm vteřin před první sirénou srovnali a nenechali soupeře odskočit. Ve druhé části využil přesilovou hru hostující Vít Kamenář a jeho zásah byl nakonec tím vítězným. Žádnou další branku už totiž týmy nepřidaly.