Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

2.liga

Litoměřice si otevřely na domácím hřišti střelnici, Dandy Malé Březno stále bez prohry!

Ještěři v utkání s Bazzy nezaváhali.

Poslední zářijový víkend byl opět ve znamení hokejbalu, a jinak tomu nebylo ani na severu Čech, kde se opět hrálo celé kolo 2. ligy. K vidění byla první ztráta nováčka soutěže Dandy Malé Březno, ale i tak vítězství po nájezdech stačilo Krokodýlům k udržení prvního místa v tabulce před Berany, kteří mají ale zápas k dobru. Litoměřice doslova zesměšnily ústeckou Duklu a Ještěři si došli k hladkému vítězství nad Děčínem. Pojďme se zápas po zápase podívat na jednotlivá utkání uplynulého víkendu.

Killers překvapilo mostecké Nordics, Dandy Malé Březno stále na čele!

Berani z Ústí nad Labem vyhráli ve 2. Lize na severu Čech od svého založení 35 zápasů v řadě!

V třetím hracím víkendu nejvyšší soutěže na severu Čech jsme mohli vidět překvapivý výsledek v podání „zabijáků“ z Litoměřic na úkor vloni bronzových Nordics Most. Berani už navýšili svou šňůru výher na 35 soutěžních utkání v řadě a Rondo Teplice si odvezlo po bitvě dva body z půdy ústecké Dukly. Další víkend přinesl mnoho pěkných zápasů a v krátkém souhrnu se pojďme podívat, co jedna z nejkvalitnějších 2. Lig přinesla ve všech svých utkáních. 

V repríze finále Berani přehráli Ještěry, Malé Březno se usadilo na prvním místě!

Berani vykročili za obhajobou druholigového titulu kanárem 6:0!

Druhý hrací víkend ve 2. Lize na severu Čech přinesl zajímavá utkání. Mohli jsme vidět reprízu loňského finále, vyrovnané zápasy, které dospěly až do prodloužení a několik vyhrocených zápasů. V repríze finále mezi Berany a Ještěry se Ještěrům „vendeta“ bohužel pro ně nepovedla a Berani nakročili do sezóny, kde obhajoba je prioritou, výtečně. Nováček z Malého Března si připsal svou druhou výhru a tým, který je poskládán převážně z hráčů chomutovského Dandy se usídlil na čele tabulky.

Nová éra 2. Ligy. Kdo bude ten nejlepší? Přibyslavice a Hodonín na úvod nadělovaly!

Přibyslavice rozstřílely brněnské hokejbalisty na padrť.

O víkendu se rozehrála také 2. Liga na jihu Moravy. V té došlo přes léto k několika změnám, a především odchodu dvou favorizovaných celků. Kdo bude nově vládnout jižní Moravě? V loňské sezóně si vítězstvím vybojovala postup do 1. Ligy SK Jihlava „B“, kterou doplnil také finálový soupeř z Malenovic. Soutěž na jihu Moravy tak přišla o dva celky, které vládly Moravě dlouhé roky (SK Jihlava 2014, 2015, 2016, 2017, 2019), HBC Malenovice (2018). Ze soutěže pak odstoupil HBK Kyjov, který si pravděpodobně fungování bez tahouna v podobě Matěje Fraňa nedokázal představit. U dalších týmů došlo sice k prvotním jednání, ale do soutěže nakonec jako nováček naskočily pouze celky HBK Bulldogs Brno „C“, jenž je složen z nadějných dorostenců, stejně jako HBC Malenovice „B“.

Druholigový nováček z Března zahájil sezónu vítězně! Kadaň předvedla obrat

Ještěři si hned zkraje nové druholigové sezóny otevřeli střelnici!

Po prázdninové pauze se nám rozběhly soutěže napříč republikou a výjimkou není ani sever Čech, kde odstartovala 2. Liga hned pěti zápasy. K vidění byly zajímavé zápasy, nechyběla gólová nadílka, vyrovnané duely až do konce a nouze nebyla ani o pěstní souboje. K vidění byly všechny týmy až na obhájce titulu, Berani nastoupí ke svému prvnímu utkání až tento víkend. Jak jednotlivé duely probíhaly? To se dozvíte i s ohlasy aktérů zápasů v reportáži!

Havířov se po více jak 25 letech dočkal hokejbalového svatostánku! Co dál?

Havířov se dočkal hokejbalové svatostánku! Teď je na řadě úkol rozšířit hráčskou základnu.

Na začátku září obletěla hokejbalový svět výtečná zpráva. V Havířově byly dokončeny práce na zbrusu novém hokejbalovém hřišti, které disponuje plastovým povrchem, krásnými střídačkami i světelnou tabulí. Z domovského stánku se po více jak 25 letech snahy o výstavbu hřiště těší Warriors Havířov, jenž budou nastupovat ve 2. Lize na severu Moravy. Největší letošní vítězství už ale havířovští válečníci zažili. „Snaha o hřiště byla prakticky od té doby, co se klub zaregistroval v roce 1994,“ upozorňuje hráč Warriors Karel Aniol. „Až letos, kdy se vyhlásilo druhé výběrové řízení, tak se úspěšně začalo během léta stavět,“ prozrazuje v rozhovoru havířovský hokejbalista.

Vojtěch Červinka zářil na hřišti ve 2. Lize, ale i na akademické půdě univerzity!

Vojtěch Červinka táhne nejenom extraligovu Elbu, ale stal se i pevnou součástí mistrovských Beranů.

Vojtěch Červinka, hráč, kterého by chtěl mít každý trenér ve svém týmu. Jeho bojovnost, cit pro hru a šikovné ruce pomohly Beranům k prvnímu titulu ve 2. Lize na severu Čech. Vojta prožívá jedno z nejpovedenějších období v životě. Nejenom, že se mu povedlo zvednout nad hlavu mistrovský pohár, ale dokázal dokončit bakalářské studium na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Skromný hokejbalista, jenž se poctivou prací vypracoval na klíčového hráče jak v Beranech, tak v extraligové Elbě, odpověděl na několik otázek o uplynulé sezoně a o plánech pro tu příští.

Bratři Zdvořáčkové dobývají hokejbalový sever! Vyznáváme stejnou hru, přiznávají

Starší z bratrské dvojice Zdvořáčků Martin miluje hokejbal i přesto, že hraje profesionálně hokej!

Jen těžko byste hledali na severu Čech šikovnější bratrskou dvojici, která to umí s hokejkou na ledě, ale i na plastu. Bratři Martin a Petr Zdvořáčkové už několik let úspěšně kombinují hokej a hokejbal. O tři roky starší Martin nastupuje v Chance lize za Slovan Ústí nad Labem, kde nezažil příjemnou sezonu, ale vynahradil si to účastí na zimní univerziádě, kde mohl obléct reprezentační dres. Mladší bratr se prohání na ledě v univerzitní lize, kde nastupuje za Engineers Prague, s nimiž se podíval i do Pekingu. Společně, po ukončení hokejové sezony nastupuji v Oblastní lize za Coma Team Ústí nad Labem, se kterým získali letos další titul a poprvé také nastupovali za ústeckou Duklu ve 2. Lize!

Finále 2. Ligy na jihu Moravy v plném proudu! Je vyrovnáno, obhájí Malenovice titul?

Malenovice obhajují titul z loňského ročníku, Jihlava je ale více než vyrovnaným oponentem!

Na Jihu Moravy se naplno rozběhla finálová série regionální 2. Ligy. První hrací víkend hostily Malenovice, druhý tým základní části. Protivníkem jim byl celek SK Jihlava „B“, jenž postoupil do finále ze čtvrtého místa po základní části. Před sérií byly v roli jasného favorita Malenovice, ale jak už to tak bývá, v play off jdou tyto papírové předpoklady bokem. O víkendu se hrál vyrovnaný a otevřený hokejbal na obě strany, kdy až do závěrečné sirény nebylo jisté, jak zápas dopadne. Z celého hracího víkendu pak stojí za zmínku skvělá divácká atmosféra, o niž se starali kromě domácích i hostující fanoušci.

Vsetín zpátky na vrcholu! Valaši zvládli další prodloužení a slaví titul v 2. Lize 


Valaši se derou zpátky na hokejbalový vrchol, když ovládli 2. Ligu na severu Moravy.

Vsetín to dokázal! Potvrdil svůj vzestup a slaví titul 2. Ligy Morava-Sever po neuvěřitelném finále. Jako by Valachům nestačila semifinálová série s Opavou, kde se ani jeden zápas nerozhodl po základní hrací době. Finále se zdálo po první třetině hotovou věcí, avšak v dalším průběhu zápasu se přihlížejícím tajil dech napětím. Nakonec se radoval Vsetín, který evidentně prodloužení ovládá a letos v něm ani jednou neprohrál. Nabízíme vám popis úžasného finále, jež se odehrálo tuto neděli v Karviné.

Partneři českého hokejbalu