Ženy

Svitavské hráčky se dostaly na čelo tabulky! V dohrávce udržely v obou soubojích čisté konto

V pátek se dohrávaly dva zápasy prvního kola Ligy žen. Ve Svítkově se s domácími hráčkami utkaly Svitavy, které poté ještě poměřily síly s Pardubicemi. Obě utkání zvládly lépe svitavské hokejbalistky a neobdržely ani jeden gól. Tabulku tak nyní vedou s jednobodovým náskokem.

TJ Sršni Svitavy vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 2:0 (2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Škorpíková (Ištoková, Ondrová), 12. Ištoková (Procházková, Škorpíková).

Střely: 12:11, vyloučení: 0:0, přesilovky: 0:0, využití: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 15.

Do prvního souboje nejprve vyběhly Svitavy se Svítkovem. Utkání mezi horními týmy tabulky bylo střelecky vyrovnané, v první polovině ale skončil míček jen za zády svítkovské brankářky. Svitavské hráčky poslala do vedení v osmé minutě Patricie Škorpíková, ve dvanácté na ní navázala Tereza Ištoková a s dvoubrankovým náskokem vstupovaly také do druhé části. Svítkovu se ztrátu nepodařilo smazat, čistým kontem pomohla k vítězství Sršňů Barbora Voříšková.

TJ Sršni Svitavy vs. HBC Pardubice 2:0 (1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Škorpíková (Procházková, Ištoková), 23. Ištoková (Procházková, Škorpíková).

Krátce poté byl na programu druhý zápas, kde se Svitavy snažily navázat na předchozí vítězství. Naopak Pardubice se poprvé v letošní sezóně pokoušely porazit svitavské hráčky. První střela se ujala v jedenácté minutě, postarala se o to svitavská Patricie Škorpíková. Pardubickým hokejbalistkám se nedařilo prosadit, naopak ve druhé části navýšila vedení Tereza Ištoková. Svitavy tak neinkasovaly ani jednu branku také ve druhém utkání a posunuly se na první místo.