Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Zástupci reprezentace žen předali dětem z Neratova medaili z MS v Košicích.
Zástupci reprezentace žen předali dětem z Neratova medaili z MS v Košicích. (autor: Filip Červinka)

Národní tým žen dodržel slovo a přivezl dětem do Neratova bronzovou medaili!

Datum: 18. 08. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Ve středu 14. srpna se zástupci reprezentace žen, která na mistrovství světa v Košicích vybojovala 7. medaili ze sedmi dosavadních šampionátů, vydali do Neratova, respektive Základní školy speciální. Zde se pro děti konal letní tábor, na němž došlo k předání slíbené medaile z mistrovství světa, týmové fotky národního týmu a podepsaných kartiček vše hráček! Děti byly doslova nadšené, když k nim dorazil trenér Michal Broulík a hráčky Vanesa Halbrštátová s Petrou Kvasničkovou. Jak k této události vlastně došlo? To a další podrobnosti se dozvíte v článku!

Na soustředění jsme dětem slíbili medaili


Setkání zástupců reprezentace žen zorganizoval pan Martin Motyčka, který každoročně po konci sezony pořádá v Letohradě Veterán Cup, v jehož rámci se podporuje právě Základní škola speciální v Neratově. Na posledním ročníku se podařilo vybrat díky skvělým sponzorům a lidem přes 150 000 Kč na výstavbu nové modernější školy! Ještě předtím však došlo i k návštěvě dětí z Neratova na soustředění reprezentace žen před mistrovstvím světa v Košicích, které se konalo na zimním stadionu v České Třebové. Děti přijely podpořit hráčky před šampionátem a národní tým žen slíbil dětem, že pro ně vybojuje medaili, kterou jim následně přiveze předat přímo k nim do Neratova, a tak se i stalo!

Do Neratova na letní tábor dětí ze Základní školy speciální dorazil za realizační tým asistent hlavního trenéra Manharta Michal Broulík, jenž se ujal slova. „Už na prvním setkání na zimním stadionu v České Třebové jsme slíbili, že cíl bude získat medaili na mistrovství světa, kterou vám následně přivezeme. Byť naše ambice byla vyšší, tak jsme cenný kov nakonec ukořistili v podobě bronzové medaile, kdy jsme v zápase o třetí místo dokázali porazit domácí výběr Slovenska,“ rozpovídal se trenér národního týmu žen Michal Broulík.


Děti se s reprezentantkami s radostí fotily.Zástupci národního týmu žen předali dětem i podepsané kartičky, radost v očích mluví za vše!

Obdivujeme každého z vás, smekli klobouk reprezentanti


Kouč reprezentace žen přijel s hlavním organizátorem akce Martinem Motyčkou a dvěma hokejbalistkami. Ty si na sebe oblékly dres z mistrovství světa v Košicích a předaly dětem krásnou bronzovou medaili, včetně týmové fotky po vítězství o 3. místo se Slovenskem a Vanesa Halbrštátová Petrou Kvasničkou odměnily děti podepsanými kartičkami všech reprezentantek! „Holky vám přivezly originální medaili, a navíc k tomu přidáváme podepsané kartičky všech hráček včetně realizačního týmu, protože si vážíme vaší návštěvy v České Třebové před startem mistrovství světa a obdivujeme každého z vás!“ obdivně zdůraznil na závěr slavnostního zahájení v Neratově Michal Broulík.

Následovalo focení dětí s reprezentantkami a trenérem národního týmu, spousta zábavy u hudby a děti dokonce provedly celou hokejbalovou „delegaci“ k přilehlému krásnému zrekonstruovanému Kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Neratově. Reprezentantky se s dětmi dokonce vydaly i do věží a z blízka si mohly prohlédnout dech beroucí prosklený strop a majestátnost kostela v Neratově. Na závěr se zástupci národního týmu žen s dětmi srdečně rozloučili a slíbili, že se za 2 roky před a po mistrovství světa v Kanadě opět uvidí a vzájemně se podpoří ve svých životních zápasech.


Děti provedly reprezentantky i přilehlým Kostelem v Neratově.Na Veterán Cupu v Letohradě se v červnu vybrala velká finanční částka! Autor fotky: Iva Janoušková.

Partneři českého hokejbalu