Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Bude se kouč Mašík se svými svěřenci radovat příští sezonu z úspěchu?
Bude se kouč Mašík se svými svěřenci radovat příští sezonu z úspěchu? (autor: Josef Česák st.)

Pardubičtí opět tvrdě makají na fyzičce. A chtějí být lepší než vloni!

Datum: 10. 08. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Letní příprava na nadcházející ročník hokejbalové extraligy už je ve všech klubech v plném proudu - aby také ne, vždyť nový ročník startuje už za měsíc! Hokejbalisté pardubického Autoskla v něm budou chtít zapsat po loňském výsledkovém výpadku výraznější úspěch, takže tomu přizpůsobují i přípravné týdny. Jak v rozhovoru pro náš web prozrazuje trenér Jiří Mašík, jeho svěřence momentálně čeká především perné pilování fyzické kondice. Co se týče kádru, tak dojde minimálně ke dvěma výrazným změnám. Jedná se především o ofenzivu! 

Začátek přípravy? Opět hodně náročný


Trenére, u vás je známo, že příprava v zimě i v létě je vždy hodně různorodá, jak to máte letos?

Letos nám s přípravou opět pomáhá Josef Česák starší, který je stále aktivní atlet a teď byl i na ME veteránů v italském Turíně. Takže kluky čeká hodně tvrdá příprava. Hráčům jsme dopředu avizovali, že začneme zostra. Kombinujeme atletický stadión s parkem, kde jsou pěkné kopečky. Letos chceme hodně naběhat a hráči mají individuální plán na posilování. Na závěr suché přípravy čeká kluky malé překvapení na Kunětické hoře kousek od Pardubic. Potom už přejdeme na hřiště.

S jak širokým kádrem zatím pracujete a máte v plánu zapojit výrazněji i některé nové juniory, či dokonce znovu dorostence?
Kádr se ještě stále tvoří. Po loňské zkušenosti chceme širší soupisku. Z juniorky přešli Kuba Kvapil, Honza Strouhal, Míra Blažek, Michal Panchártek. Poslední jmenovaný se ale kvůli vojenské škole připojí až v zimě a také brankář Pája Foršt. Navíc máme další hráče, které chceme případně zapojit z juniorky i dorostu. Chtěli bychom ideálně pracovat s kádrem minimálně zhruba 25 hráčů.

Dvě výrazné změny v kádru


A co se týče hráčů se zkušenostmi: kdo končí a je naopak někdo, kdo u vás bude působit nově?

Po vzájemné dohodě odchází Ondra Březina na střídavý start do Hradce Králové. Naopak přišel Zdeněk Král z Letohradu. Zdeněk k nám chtěl už před loňskou sezonou, nakonec ale poslední sezonu ještě odehrál v Letohradě. Letos už jsme se domluvili a i souhra s Honzou Bílým a Pavlem Kubešem na MS k tomu pomohla. Řešíme ještě jedno, nebo dvě jména, ale zatím je to ve fázi jednání.

Jak už jste i sám nastínil, i vás vloni postihla často nestálá sestava, což příliš k přesné souhře a stabilním výsledkům nenapomáhá. Věříte, že to bude letos už o hodně lepší?
Tak samozřejmě, věříme, že ano. S asistentem Pavlem Kubešem jsme se o tom hodně bavili a chceme udělat vše pro to, aby letošní sezona byla úplně jiná. Jsem moc rád, že přišel do A týmu nastálo Pavel Foršt, tím budeme mít velmi kvalitní brankářskou dvojici. Navíc na střídavé starty budeme mít Petra Smékala z Přelouče. V obraně by mělo být 9 hráčů a směrem dopředu pak 13 útočníků, plus samozřejmě naši mladíci. Chceme se dobře připravit a hlavně jak jsem říkal, mít širší kádr. Pomalu zapracováváme nějaké změny, hlavní máme připravené při přechodu na hřiště. Základ je, že kluci mají chuť se poprat o lepší výsledky a jsou ochotni tomu něco obětovat. Teď to jen vše musíme potvrdit v tréninku a pak v zápasech.

Kterých přípravných zápasů či turnajů se ještě před startem sezony tedy zúčastníte?
O víkendu 24. - 25. srpna jedeme na kvalitně obsazený Páňa Cup do Kladna. Poté máme ještě rozjednané nějaké další utkání. Chtěli bychom odehrát ještě jeden dva zápasy, než začne extraliga.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Kert Park Praha - Karviná7:2
HBC Plzeň - Elba DDM ÚNL4:3
KOVO Praha - H.Králové0:3
Snack Dobřany - Autosklo PCE3:2
Kladno - Letohrad5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu