Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Kvalita týmu zůstala i přes omlazení podobná, upozorňuje hvězda 1. kola Čejka

Jan Čejka vletěl do nové sezóny jako uragán.

Úvodní kolo Extraligy mužů nabídlo kromě zajímavých zápasů hned několik skvělých individuálních počinů. Jako nejlepší zvolili fanoušci na sociální síti ten v režii sedmnáctiletého útočníka Jana Čejky z Kert Parku. Mladý útočník se podílel na drtivém vítězství 10:2 nad Dobřany hattrickem a celkem pěti kanadskými body a pro náš web poskytl exkluzivní rozhovor, v němž byla kromě prvního ligového zápasu probrána i finální příprava na sezónu.

Trenéři pozor! Je tu další ze série seminářů ČOV. Dialogy slouží i pro obnovu licence 


Prof. Pavel Kolář pravidelně přispívá svými odbornými poznatky na školení trenérů ČOV.

Trenérská akademie Českého olympijského výboru nabízí zájemcům z řad trenérů možnost účasti na seminářích se zahraničními lektory. Místem konání seminářů je sportovní centrum Nymburk, kam dorazí takoví velikáni, jako je například Robin Ladauge – technický poradce dlouhodobého rozvoje francouzské ragbyové federace a kondiční trenér. Trenérům bude přednášet i světoznámý profesor Pavel Kolář, či Petri Kettunen, který se pohybuje více jak 20 let v profesionálním florbalu! Hokejbalovým trenérům bude účast na jednom ze seminářů počítána do obnovy trenérské licence.

VIDEO: Góly Pavla Malého nám vyhrály zápas, chválil Jiřík hradeckou posilu

Hradecký Tomáš Jiřík hodnotí premiérové tři body v nové sezoně.

Hokejbalová extraliga o druhém zářijovém víkendu nakopla své motory nového ročníku. Napříč republikou se tak odehrálo kompletní 1. kolo, které naši redakci na zápas kola zavedlo do Hradce Králové. Ten doma těsným výsledkem přehrál Ústí nad Labem, a to především díky dvěma brankám nové posily Pirátů Pavla Malého. Toho v pozápasovém rozhovoru nemohl opomenout ani Tomáš Jiřík, který ke třem bodům společně s dalšími svými spoluhráči pomohl i povedeným výkonem směrem dozadu.

Kert Park nedal nováčkovi šanci, Plzeň jako jediná vykradla hostující půdu!

Kromě šesti vstřelených branek udrželo navíc Kladno čisté konto.

Hned tři celky ukázaly natěšenost na nový ročník Extraligy mužů a nedaly svým soupeřům šanci. Nejvíce branek vstřelil Kert Park, proti němuž se postavil nováček z Dobřan, který nedokázal akceptovat vysoké tempo loňského vítěze. Hned sedm branek vstřelilo pardubické Autosklo, o branku méně dalo Kladno, které však navíc v utkání se Sudoměřicemi udrželo čisté konto. Zbylé tři zápasy skončily naopak rozdílem jedné branky a přinesly vyrovnaný průběh. Za Hradec Králové se v utkání kola blýskla dvěma góly posila z Chlumce Pavel Malý!

Do nové sezony vstoupil úspěšněji Hradec, Ústí se dotáhnout výsledek nepodařilo

První extraligové tři body si vybojoval hned na první pokus hokejbalový celek z Hradce Králové.

Hokejbalová extraliga o druhé zářijové sobotě započala sezonu 2019/20, a to také utkáním v Hradci Králové, kam k zápasu kola přicestovalo Ústí nad Labem. To přijelo s novým realizačním týmem, bez několika zkušených hráčů, což naopak Hradci zase dvě ofenzivní posily nechyběly, přičemž Pavel Malý se stal nakonec jednoznačným hrdinou zápasu. Postaral se totiž o dvě ze tří branek a především díky němu se tak Piráti mohli radovat z premiérových tří bodů z nového ročníku. 

Plzeňský začátek třikrát venku? Optimální to není, neskrývá neklid trenér Kadaně

Josef Kadaně (vlevo) v černé mikině vede plzeňský A-tým jako hlavní kouč od průběhu minulé sezóny.

Hokejbalová Extraliga se naplno opět rozeběhne už toto sobotní dopoledne. Celek z Plzně pocestuje ke své premiéře do Mostu, který je posilněn druhým místem ze SpeedDeer Českého poháru. Mečouny zase může těšit a táhnout povedená letní příprava a zlepšující se výkony z konce předešlého ročníku. Hlavní kouč Západočechů Josef Kadaně v našem rozhovoru prozrazuje nejen náplň letního drilu, ale dostane se i na chystaný velký návrat ze zahraničí!

Předsezónní díl magazínu Hokejbal TV mapoval přípravy a zajímavé turnaje! 


Hokejbal TV zmapoval mimo jiné i přípravu reprezentační dvacítky na turnaji v Kladně.

Ve čtvrtek 5.9. spatřil světlo světa předsezónní díl magazínu Hokejbal TV! Celkově 4. díl v letošním roce se primárně zaměřuje na přípravy jednotlivých hokejbalových celků. Reportéři Hokejbal TV zavítali na SpeedDeer Český pohár do Jičína, na němž si extraligový Hradec Králové dokráčel pro zlatý hattrick. Další zastávkou byl Páňa Cup v Kladně, kde se nadmíru dařilo národnímu týmu hráčů do 20 let připravujícímu se na juniorské mistrovství světa ve Švýcarsku. Nechybí ani reportáž z Memoriálu Libora Topolánka a zmapovali jsme i přípravu na extraligový ročník nováčka z Dobřan! Na 4. díl se podívejte na YouTube kanále Hokejbal TV!

Absence v letní přípravě mě netěší, jinak jsme spokojeni, říká před sezónou Kadlec

Drahomír Kadlec bude s Kladnem v pozici hlavního kouče vstupovat už do několikáté sezóny.

Už jen pár desítek hodin zbývá do startu nového ročníku české nejvyšší hokejbalové soutěže. Mezi nejvíce favorizované celky na nejvyšší příčky bude patřit opět i Kladno, které minulou sezónu došlo až do finále. Meta pro aktuální ročník v našem rozhovoru s hlavním trenérem Drahomírem Kadlecem sice řečena není, nicméně slova zkušeného kouče směrem k letošní pravděpodobné velké vyrovnanosti soutěže, na tuto otázku částečně odpovídají. Rysové jdou do sezóny posíleni i vítězstvím na domácím turnaji Páňa Cup, který opanovali o posledním srpnovém víkendu. 

Nový ročník 2019/20 bude čítat několik změn v pravidlech!

Od zavedení novinek v pravidlech se slibuje nejen zvýšení plynulosti a bezpečnosti hry.

Od 1. července 2019 došlo k úpravě některých pravidel, která mají za úkol pokračovat v nastoleném trendu podpory útočné hry a zvýšení ochrany zdraví hráčů. Mezi hlavní nově zavedená pravidla patří například faul pozdní dohrání, týmy budou mít od dorostenecké kategorie zakázáno střídat po zakázaném uvolnění, novinkou je i napomínání na buly místo vykazování nebo nekonečné prodloužení v rozhodujících utkáních.

V Letohradu si zvykali na nový povrch. Sezona bude zase náročnější, tuší Friml

Trenér Tomáš Friml (vlevo) s jedním ze dvou jeho asistentů Jiřím Christem.

Česká hokejbalová extraliga už doslova klepe na dveře. Již tento víkend se rozhoří napříč republikou boje o první letošní body, které budou chtít pochopitelně ukořistit také hráči Letohradu. Ty čekala klasická letní příprava, která však nebyla úplně tak identická s těmi předchozími. Východočeši se totiž přidali ke skoro všem ostatním extraligovým klubům a po smysluplné rozvaze položili na svém svatostánku novotou vonící plastový povrch. Jeleni tak ztrácí své pověstné asfaltové plus, v rozhovoru s trenérem Tomáše Frimlem je ale řeč třeba i o nové zajímavé spolupráci s hokejbalovým celkem z Opavy. 

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Elba DDM ÚNL - HBC Plzeň6:5
SK Sudoměřice - KOVO Praha4:2
Kert Park Praha - Autosklo PCE3:5
Elba DDM ÚNL - Most9:0
SK Sudoměřice - H.Králové4:3
Letohrad - Kladno4:1
KOVO Praha - Karviná1:5
Snack Dobřany - HBC Plzeň1:6

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu