Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Jak slíbil, tak dodržel. Hrát Extraligu v Dobřanech byl můj sen, říká Šlehofer mladší

Václav Šlehofer mladší byl ústřední postavou jak v dresu Kert Parku, tak v mateřských Dobřanech.

Jednou z výrazných osobností na hokejbalových hřištích jak Extraligy, tak 1. Ligy byl v uplynulé sezoně Václav Šlehofer mladší. Talentovaný plejer z Dobřan pravidelně nastupoval v týmu mistrovského Kert Parku, nezanevřel ani na mateřské Dobřany. Jak Šlehofer minulou sezonu hodnotí a co očekává od té další se dozvíte v rámci zajímavého rozhovoru. „Do letošního ročníku tedy nastoupím doma v Dobřanech. Beru to jako nejlepší rozhodnutí,“ je přesvědčený Šlehofer.

Cítil jsem, že potřebuji změnu, vysvětluje svůj přestup z Mostu do Elby Vladimír Bačák

Vladimír Bačák se přesouvá na severu Čech do ústecké Elby.

Jednou z největších přestupových bomb letošního léta je přestup Vladimíra Bačáka, který zamířil z Mostu do konkurenčního Ústí nad Labem. Tento důrazný útočník, který umí střílet branky jako na běžícím páse zažije sezonu plnou změn. Nejen, že změní působiště v Extralize, ale i ve 2. Lize! Hráč, jenž má i reprezentační ambice se rozpovídal o důvodech, které ho vedly k přestupu a také o probíhající letní přípravě. „Uvidíme, co přinese sezona, ale zatím jsem maximálně spokojený,“ nezastírá silově založený severočeský forvard.

Kert Park udolal v přípravě plzeňské Mečouny, v utkání se blýskli junioři

Plzeň zavítala do Hořovic ke kvalitnímu přípravnému utkání.

V pátek 16.8. se na zimním stadionu v Hořovicích uskutečnil zajímavý přípravný zápas na nový ročník Extraligy hokejbalu. Mistrovský Kert Park v rámci svého soustředění ve středních Čechách přivítal Plzeň, jež s trojnásobným držitelem extraligového titulu držela krok po celou dobu utkání. Přípravný duel nakonec strhnul na svoji stranu Kert Park, v jehož dresu se dvakrát trefili talentovaní junioři a Pražané zvítězili 3:2. Nový ročník 2019/20 startuje již za tři týdny 7. září prvními extraligovými duely a Kert Park bude útočit na čtvrtý titul v řadě!

Pardubičtí opět tvrdě makají na fyzičce. A chtějí být lepší než vloni!

Bude se kouč Mašík se svými svěřenci radovat příští sezonu z úspěchu?

Letní příprava na nadcházející ročník hokejbalové extraligy už je ve všech klubech v plném proudu - aby také ne, vždyť nový ročník startuje už za měsíc! Hokejbalisté pardubického Autoskla v něm budou chtít zapsat po loňském výsledkovém výpadku výraznější úspěch, takže tomu přizpůsobují i přípravné týdny. Jak v rozhovoru pro náš web prozrazuje trenér Jiří Mašík, jeho svěřence momentálně čeká především perné pilování fyzické kondice. Co se týče kádru, tak dojde minimálně ke dvěma výrazným změnám. Jedná se především o ofenzivu! 

Kam až doletí Kometa v dalším ročníku 1. Ligy? Chceme hrát play off, nezastírá Štefka

Pavel Štefka má velké zkušenosti z mládežnických reprezentací.

Trenér Poličky, Pavel Štefka, má teď plné ruce práce. Na jedné straně musí držet pevnou ruku nad svými hráči, kteří podstupují letní dril. Jak a co chtějí natrénovat hokejbalisté Poličky nám kouč s mnohaletými zkušenostmi prozradí v rozhovoru. Nás ale více zajímá, čeho budou chtít borci z východu Čech dosáhnout v další sezoně. Cíle nemají malé, ale na co přesně se chce lodivod Komety zaměřit? Dalším velice důležitým bodem pro trenéra Poličky je reprezentace U20, jež v srpnu podstoupí kvalitní turnaj Páňa Cup 2019, který se uskuteční v Kladně. Jak si povedou mladíci proti mistrovskému Kert Parku a dalším?

Sudoměřická letní příprava už od května! Je to potřeba, zní z klubu

Sudoměřice chtějí opět po roce zaútočit na vyšší příčky, v přípravě pro to dělají vše.

Letní přípravy extraligových hokejbalových týmů se v některých klubech teprve rozjíždějí, na jihu Moravy však letos zvolili úplně jiný model, prakticky srovnatelný s tím hokejovým. Letní příprava v Sudoměřicích totiž začala už v květnu! Jak uvádí v rozhovoru pro náš web dlouholetý člen realizačního týmu Jan Kaluža starší, takovéto změny jsou v jejich klubu potřeba. Zároveň ale neřeší problém s kádrem, jelikož z minulé sezony zbyla pouze kostra hráčů, což netvoří dostatečný počet pro bezpečné odehrání sezony. Změny už však přišly a postupně přicházejí i další! 

Přípravu zahájili také rozhodčí. Na semináři byly představeny novinky v pravidlech

Martin Komárek si výkony rozhodčích v předešlé sezoně velmi pochvaloval.

Rozhodčí vyšších soutěží se jako každý rok všichni společně sešli, aby před následující sezonou absolvovali nezbytný letní seminář, který byl klasicky doplněn o testy – jak pravidlové, tak nepopulární fyzické. Celá akce se konala ve dnech 3. – 4.8. v Pardubicích. Pokud vás zajímá, jak takový seminář probíhá, co vše musí rozhodčí na semináři absolvovat, tak vám jistě tento příspěvek, jenž svými postřehy obohatil předseda komise rozhodčích Jaroslav Pikula, dobře poslouží.

Nejhezčí pocit je poslouchat tu nejkrásnější píseň na světě, vzpomíná Jaroslav Pavlík

Pavlík si dává od hokejbalu pauzu. Vrátí se v budoucnosti na střídačku? Láká ho mistrovství světa!

Na lavičce ústecké Elby došlo před nadcházející sezonou 2019/20 k zásadní změně, a to na postu trenéra. Své kormidlo opustil Jaroslav Pavlík, který dosáhl mnoha úspěchů jako hráč, ale jako i trenér, a to i na reprezentační nebo extraligové úrovni! Zda se jedná o úplný konec trenérské kariéry, nebo čeho si ve své dlouholeté práci v hokejbalovém prostředí váží, se rozpovídal v krátkém rozhovoru. Co Pavlíka vedlo ke konci či přerušení trenérské dráhy? „Čistě rodinné důvody,“ vysvětluje.

V extralize chci vsadit převážně na naše odchovance, odkrývá trenér Dobřan

Václav Šlehofer starší úspěšně vede v pozici hlavního trenéra nejen A-tým Dobřan!

Nováčkem v nadcházející a pomalu se blížící extraligové sezoně, budou dobřanští Šneci. Druhý celek ze západních Čech mezi českou hokejbalovou elitou si účast vybojoval vítězstvím v 1. Lize a svoje právo na posunutí na nejvyšší level po důkladném promýšlení nakonec přijal. Tým v čele s trenérem Václavem Šlehoferem starším se tak pomalu začíná připravovat na hodně náročnou sezonu, která bude na vzdálenosti k soupeřům možná chudší, než v nižší soutěži, na kvalitu a fyzickou náročnost však už o hodně obtížnější! Trenér Dobřanských v zajímavé rozhovoru pro náš web odkrývá mnoho věcí, a to převážně v otázkách finálního kádru. 

Cíle máme jako každý tým, takže ty nejvyšší! říká mostecký kouč Dvořák

HBC Most by se rád v novém ročníku dostal na vyšší místa tabulky.

Letní prázdniny se pomalu blíží do své poloviny, což přináší starty letní přípravy na nový ročník. Tu svoji odstartuje HBC Most první srpnový den, do té doby dostali hráči čas sami pro sebe. V rámci přípravy se zúčastní Českého poháru, a jak prozradil trenér Daniel Dvořák, zbytek tréninků proběhne v klasickém duchu. Změny v týmu zatím neprozradil, ale rád by s mužstvem skončil na lepší příčce než v loňském roce.

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu