Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Galavečer 30. výročí ČMSHb vzdá čest zakladatelům hokejbalu a jeho osobnostem!

Galavečer oslaví 30. výročí ČMSHb a představí zbrusu novu cenu Libora Topolánka!

V sobotu 18. ledna 2020 se v Paspově sále v Praze uskuteční slavností galavečer hokejbalu u příležitosti oslav 30. výročí založení Českomoravského svazu hokejbalu. Součástí galavečera bude i Česká televize, která bude natáčet dokument. „Jsme potěšeni skutečností, že z galavečera bude realizován pořad pro Českou televizi,“ těší současného předsedu ČMSHb Martina Komárka. Slavnostního představení se dočká zbrusu nová cena Libora Topolánka a dorazí celá řada významných hostů. „Cílem galavečera je vzdát čest zakladatelům našeho sportu a významným osobám, včetně trenérům mistrovských reprezentačních celků,“ prozrazuje Martin Komárek.

PASTEE Hráče měsíce Extraligy mužů ovládl v listopadu král dobřanských asistencí!

Václav Šlehofer ml. z dobřanského celku je vítězem ankety za měsíc listopad!

Třetí vyhlášení ankety o nejlepšího hráče Extraligy mužů v letošním roce je u konce. Nominace se tentokrát dala rozdělit na dvě části, a to na zkušenost versus dravé mládí. A byla to druhá skupina, která byla v popředí. Na našem hokejbalovém Facebooku @cesky.hokejbal sice dlouho vedl sedmnáctiletý Jan Čejka z Kert Parku Praha, prvenství mu ale nakonec uzmul dobřanský Václav Šlehofer mladší, který v listopadu zaznamenal zatím nejproduktivnější a nejpovedenější měsíc v Extralize za svoji dosavadní hokejbalovou kariéru. 

Souhrn podzimní části Extraligy: Půlmistrem Kladno, v brankovišti čaroval Čapek

Vít Čapek přiváděl celou podzimní část své soupeře k šílenství.

Podzimní část hokejbalové Extraligy je definitivně u konce a nabídla nespočet překvapivých výsledků jak v rovině týmové, tak v té individuální. Pojďme ve se v krátkém příspěvku podívat, kdo vyšel z první poloviny základní části nejlépe. Některá jména vás jistě mohou překvapit. V brankovišti čaroval gólman reprezentace hráčů do 20 let Vít Čapek, zajisté překvapili mladíci z Ústí nad Labem. V krizi se naopak nachází po dvou povedených sezónách Letohrad.

Pastee hráč měsíce listopad: Hlasujte pro nejlepšího hráče Exraligy mužů!

Generální partner soutěže Pastee Pastee se těší, až obdaruje dalšího hráče.

Od pátku 6.12. do úterý 10.12. hlasujte na facebookovém profilu webu hokejbal.cz @cesky.hokejbal pro nejlepšího hráče nejvyšší mužské soutěže za měsíc listopad! Generální partner ankety Pastee Pastee opět po měsíci obdaruje jednoho z šestice nejvíce zářících hokejbalistů v posledním měsíci podzimní části. Redakce hokejbal.cz vybrala do soutěže o hodnotné ceny a video rozhovor pět útočníků a jednoho nesmírně produktivního obránce z Dobřan. Kdo je kdo? To se dozvíte v článku!

Ukázali jsme, že umíme být velmi silní, těší po extraligové premiéře Hrubého

Michal Hrubý patřil k ústředním postavám Dobřan ve vítězném zápase proti Pardubicím.

Hokejbalová Extraliga udělala v sobotu definitivní tečku za podzimní částí. Kert Park doma vysoko zvítězil nad Karvinou a vyhoupl se na třetí příčku tabulky, Plzeň doma doslova vydřela dva body za vítězství po prodloužení nad Ústím, půlmistrem se stalo Kladno. Všechny tyto fakty ale předčil perfektní výkon dobřanského brankáře Michala Hrubého, jenž v extraligové premiéře obrovskou měrou přispěl k překvapivému vítězství nad Pardubicemi a vysloužil si titul hráč víkendu. „Je důležité, aby se povedly první zákroky. Pak si člověk začne věřit a jde to,“ uvědomuje si talentovaný brankář.

VIDEO| Trenéři obou celků hodnotí poslední podzimní zápas víkendu z kladenské arény

Kladenská radost! Na podzim byla vidět nespočetněkrát, i proto jsou Rysové na vrcholu!

Hokejbalové Extralize mužů pro letošní kalendářní rok už odzvonilo. Naše redakce o posledním listopadovém dni vybrala jako nejatraktivnější duel ten na Kladně, kam k lídrovi soutěže zajížděl naopak trápící se Letohrad. Ten byl ale zároveň jediný, který Středočechům dokázal v letošní sezóně uzmout všechny tři body a bylo tak velice zajímavé sledovat, jestli se to Jelenům nepovede znovu. Rysové v utkání sice prohrávali, následně ale ukázali svoji letošní velkou sílu a zápas nakonec bezpečně otočili do vítězné koncovky. 

Letohradské podzimní trápení prodlouženo. Kladno bezpečně otočilo duel a slaví

Letohrad nezvládl ani koncovku podzimu, na koni jsou naopak Kladenští, kteří slaví první flek!

V rámci posledního podzimního kola hokejbalové extraligy mužů došlo také na souboj mezi domácím Kladnem a Letohradem. Právě Jeleni byli na podzim jediní, kteří dokázali Středočechům uzmout všechny tři body a bylo tak zajímavé sledovat, jestli se jinak trápící Letohrad dokáže proti Rysům zvednout. Herně rozhodně nepropadl, své jednobrankové vedení ale neudržel, když domácím stačila pouze krátká chvíle na otočení utkání, které už následně bezpečně drželi ve vlastních rukou. Zatímco Kladno tak bude zimovat na samotném vrcholu tabulky, Jeleni na prahu postupující osmičky.  

Na čele tabulky Extraligy přezimuje Kladno, Dobřany si poradily s Autosklem

Plzeň třikrát prohrávala a nakonec porazila Ústí v prodloužení.

Podzimní část Extraligy mužů je u konce a na čele tabulky najdeme Kladno, které zaznamenalo pouze dvě porážky. V posledním kole si jasně poradilo s Letohradem, který se trápí. Dobřany překvapivě vybojovaly tři body proti Autosklu, proti kterému udrželo těsnou výhru. Stejně jako v prvním případě i tentokrát byl zápas mezi Plzní a Ústím vyrovnaný a rozhodlo až prodloužení. Jarní část odstartuje dvěma zápasy v sobotu 29. 2. 2020.

Tipy redakce: Hladké vítězství Pardubic, Plzeň uspěje a přezimuje třetí. KOVO překvapí

Plzeň dle redakce v posledním utkání podzimu uspěje a přezimuje na třetí příčce tabulky.

Hokejbalová extraliga napíše v sobotu své poslední podzimní pokračování. Fanoušci se mohou těšit hned na pět zajímavých utkání. Přezimuje na třetí příčce tabulky Plzeň, nebo se do boje o tuto pozici přihlásí Kert Park, či Ústí nad Labem? Uspěje trápící se Letohrad na hřišti silného Kladna? Na tyto otázky se snažila odpovědět naše redakce.

Milan Schnaubelt před posledním zápasem roku: Pro udržení prvního místa uděláme vše!

Milan Schnaubelt se vrátil po zranění až v průběhu podzimu, hned se ale stal hlavním tahounem!

Sobotní čas oběda přinese poslední letošní zápas také pro hokejbalisty Kladna a Letohradu. Zatímco Jeleni se nenacházejí vůbec v ideální formě, domácí mají v kabině zcela jiné rozpoložení. Jedním z tahounů momentálně vedoucího celku je také Milan Schnaubelt, jenž zažívá bodově nejpodařenější ročník za poslední sezóny, a to je teprve polovina roku! V rozhovoru ale podotýká, že je pro něho, ostatně asi jako u většiny hráčů, na prvním místě především kolektivní úspěch. A k tomu má Kladno v Extralize mužů letos hodně dobře našlápnuto! 

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Kert Park Praha - Karviná7:2
HBC Plzeň - Elba DDM ÚNL4:3
KOVO Praha - H.Králové0:3
Snack Dobřany - Autosklo PCE3:2
Kladno - Letohrad5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu