ČMSHb

Jak to bude s pokračováním sezóny 2020/21? Ligová komise představila 3 možné scénáře

Před pár dny byl na adresy klubů poslán dopis od Ligové komise Českomoravského svazu hokejbalu s informacemi k soutěžím sezóny 2020/21. Ligová komise reaguje na vývoj pandemické situace a s tím spojená vládní opatření. Dohraje se letošní ročník? A jaké mohou nastat scénáře?

Podzimní část je ze strany Ligové komise ČMSHb považována s okamžitou platností za ukončenou. Sezóna 2020/21 bude oficiálně pokračovat až v novém kalendářním roce, pokud to protipandemická opatření dovolí. „Naší snahou zůstává odehrát maximum utkání dle propozic a rozpisů jednotlivých soutěží,“ plánuje předseda Ligové komise ČMSHb Jan Fedák.

V oficiální zprávě LK také zaznělo, že v případě, že by ještě do konce roku 2020 došlo k rozvolnění vládních opatření tak, že by bylo možné (za splnění daných hygienických podmínek) hrát hokejbalová utkání, LK schválí případné dohody klubů o sehrání jakéhokoliv utkání ještě v roce 2020.

V příloze najdete scénáře možného pokračování sezóny 2020/21, které jsou zpracovány k různým datům uvolnění vládních opatření. Součástí je termínový kalendář jednotlivých soutěží pro jarní část, včetně nutných úprav herních systémů a komentáře k těmto úpravám.

Hrát se bude, vše ale záleží na vládních opatřeních


Jak to bude dál?

Do 3.1.2021 bude rozeslán Multirozpis všech utkání, upravených dle scénáře 1. V období od 4.1.2021 do 22.1.2021 včetně, bude otevřeno připomínkové řízení. Následně bude zpracován finální Multirozpis, který bude zaslán regionálním svazům, aby jejich LK mohly adekvátně reagovat změnami v jimi řízených soutěžích. Pokud však v uvedeném období bude možné trénovat, potažmo hrát utkání, LK vyhoví každé případné dohodě mezi kluby o sehrání jakéhokoliv utkání v dřívějším termínu, než je dán přiloženým termínovým kalendářem.

V případě, kdy nebudou některá utkání odehrána do termínu ukončení základních částí z důvodu opatření, resp. omezení způsobených pandemií Covid-19, budou prohlášena za nesehraná, bez přiznání bodů oběma týmům. V případě nestejného počtu utkání v konečné tabulce po základní části jakékoliv soutěže, bude pro stanovení pořadí týmů použit výpočet průměrného zisku bodů z jednoho utkání (počet získaných bodů ze všech odehraných utkání se podělí počtem odehraných utkání). Tato metodika je používána i v dalších sportovních odvětvích, např. v ledním hokeji, basketbale a dalších.

Všechny výše uvedené scénáře a postupy jsou podmíněny uvolněním vládních opatření v oblasti amatérského sportu. Celý postup a zaslaný materiál klubům byl zpracován Úsekem soutěžního hokejbalu ve spolupráci s Úsekem reprezentace a předsedou ČMSHb.

Mezinárodní akce v ohrožení! Bude se hrát až do června?

Řešení dle scénáře 1 si klade za cíl co nejmenší zásah do herních systémů a současně věří v chuť Vás všech odehrát co nejvíce utkání i za cenu zhuštěného termínového kalendáře, v němž počítáme s celým červnem 2021. O uskutečnění jakékoliv mezinárodní akce v roce 2021 se nyní intenzivně jedná na úrovni ISBHF. Na těchto jednáních ČMSHb navrhuje, aby se případné MS juniorů uskutečnilo v červenci 2021, pokud to mezinárodní situace dovolí.

„V případě dotazů využijte kontaktů na LK ČMSHb, preferujte prosím dotazy telefonické před emailovou korespondencí. Děkujeme Vám za trpělivost, potřebnou součinnost a přejeme hodně zdraví a sil do následujících dnů,“ dodává na závěr předseda Ligové komise Jan Fedák.

Dokumenty ke stažení:

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
6 35:16 17
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
6 24:16 15
3.
HBC Kladno
4 20:7 12
4.
HBC Hradec...
6 32:24 11
5.
Elba DDM Ústí nad...
3 10:7 7
6.
HBC Most
2 6:2 6
7.
HbK Karviná
3 13:11 6
8.
SK Hokejbal Letohrad
4 9:12 3
9.
TJ KOVO Praha
5 10:22 2
10.
HBC Hostivař
5 11:25 1
11.
TJ Snack Dobřany
6 11:27 1
12.
HBC Plzeň
4 5:17 0