Zahraničí

Slovenskou Nitru nově trénuje úspěšný československý hokejista Leo Gudas!

To, že se na lavičku hokejbalových celků postaví i trenéři z hokeje, není v Česku neobvyklou formou. Napříč extraligovými kluby se nachází několik bývalých hokejistů či trenérů. U slovenských nitranských Rytířů ale nově na začátku nyní pozastavené sezóny přivítali také velké jméno - Leo Gudase!

Slova chvály

Hokejbalisté z Nitry se zřejmě rozhodli, pokud to bude vůbec vzhledem k probíhající pandemii možné, v sezóně 2020/21 vylepšit své loňské páté místo po základní části. Změny ale v Nitře nastaly v celém týmu, který především v ofenzivě utrpěl před začátkem ročníku citelné ztráty. A tak se Rytíři rozhodli a dohodli zcela jistě na nelehkém angažování bývalého úspěšného hokejového reprezentanta Československa Leo Gudase!

Pětapadesátiletého bývalého hráče třeba hokejové Sparty Praha, se kterou získal dva tituly, držitele bronzové medaile z LOH v roce 1992 a v neposlední řadě čtyřnásobného držitele bronzu z mistrovství světa, si v Nitře nemohou vynachválit. „Cviky a tréninky trenéra Gudase jsou na vysoké úrovni. Zbytek je už jen o hráčích a o tom, jak k tomu přistoupí. Ale jen na základě toho, jak u nás probíhají tréninky, musím konstatovat, že nás to musí posunout. Na novém trenérovi je vidět, že se pohybuje okolo hokeje, protože tréninky jsou opravdu brutálně na vysoké úrovni. Má flegmatickou povahu, moc se nerozčiluje. Když jsme ho viděli poprvé, měli jsme velký respekt. Velmi si vážíme, že je u nás,“ nechal se slyšet nitranský plejer Marián Maxin pro web hokejbal.sk.


Hráči si tréninky Leo Gudase pochvalují. Zdroj fotky: fcb HBK Nitrianski Rytieri Nitra.

Hokejbal je krásný sport

I slovenskou hokejbalovou Extraligu zasáhlo další vynucené pozastavení soutěže, a to navíc v době, kdy většina týmů měla odehráno pouze dvojici zápasů. Rytíři stihli jednou zvítězit a jednou prohrát. Trenér Gudas tak se startem příliš spokojený nebyl, pozitivními větami směrem k hokejbalu ovšem po své premiéře nešetřil. „Úroveň hokejbalu mě příjemně překvapila, je tam hodně věcí, které se dají využít i z hokeje. Je to pěkný sport, hraje se stále hokejkou, a to se mi líbí,“ usmíval se otec českého hokejového reprezentanta Radko Gudase, téhož času nositele dresu Floridy v NHL.

Jednou ročně se český elitní celek utká v rámci Československého Superpoháru s tím nejlepším ze Slovenska. Na podobný souboj českého mistra proti Rytířům včele s lodivodem Leo Gudasem, který se domluvil zatím na kratší spolupráci, tak v budoucnu ovšem klidně může dojít!


Leo Gudas vedl Nitru v prvním zápase sezóny na půdě Skalice, kde Rytíři prohráli 4:2. Autor fotky: Michal Runák.

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
6 35:16 17
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
6 24:16 15
3.
HBC Kladno
4 20:7 12
4.
HBC Hradec...
6 32:24 11
5.
Elba DDM Ústí nad...
3 10:7 7
6.
HBC Most
2 6:2 6
7.
HbK Karviná
3 13:11 6
8.
SK Hokejbal Letohrad
4 9:12 3
9.
TJ KOVO Praha
5 10:22 2
10.
HBC Hostivař
5 11:25 1
11.
TJ Snack Dobřany
6 11:27 1
12.
HBC Plzeň
4 5:17 0