Zahraničí

Spišská Belá bude hrát pod střechou. Na Slovensku vyroste hokejbalová hala!

I když má hokejbal momentálně vynucenou přestávku z důvodů masivního šíření koronavirové epidemie, občas na světlo světa proniknou i pozitivní zprávy. Jedna taková k nám přistála ze Slovenska, kde se hokejbalisté ze Spišské Belé budou těšit na multifunkční halu.

Hala bude sloužit podobně jako ve Svitavách i pro hokej

Jedna z mála pozitivních informací v dnešní náročné době přišla ze Slovenska ze Spišské Belé. Tamější hokejbalové hřiště se totiž zanedlouho zastřeší, což je skvělá zpráva pro celý hokejbalový svět! „Nyní skončila veřejná zakázka, smlouva je už podepsaná. Do dvou týdnů by měla začít výstavba,“ prozradil pro slovenský hokejbalový web hokejbal.sk primátor města Spišská Belá Jozef Kuna.

Město plánovalo postavit hokejbalovou halu už před několika roky, vláda Slovenské republiky na svém zasedání v Kežmarku dokonce schválila na tento projekt 300 tisíc eur. Primátor Kuna vysvětlil: „Z těchto peněz se zrekonstruovalo nové hřiště a zázemí jako mantinely, střídačky, šatny. Vzhledem k tomu, že to bude hokejovo-hokejbalová hala, tak bylo potřebné udělat i chlazení.“


Díky hale by se ve Spišské Belé mohly konat mezinárodní akce!

Náklady na výstavbu krytého stánku stojí cca 606.000 eur. A jelikož v Spišské Belé nastupují mládežnické týmy i muži Kežmarku, musí být trpěliví. „Kluby jsou informované. Určitě se tam po dobu realizace stavby hrát ani trénovat nebude. Musí si to zařídit buď přeložením zápasů, nebo budou muset hrát na jiných hřištích. Nemáme jinou možnost,“ zdůraznil Kuna.

Trpělivost však růže přináší a v tomto případě bude přidaná hodnota mnohem větší. V Spišské Belé by se díky novému hokejbalovému svatostánku mohly konat i různé mezinárodní akce. „Samozřejmě, že si to uvědomujeme a velmi se těšíme, že v našem městě přibude nový objekt s multifunkčním využitím, i když nás čeká ještě mnoho práce k samotné realizaci tohoto projektu,“ uzavřel primátor města Spišská Belá Jozef Kuna.


Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
6 35:16 17
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
6 24:16 15
3.
HBC Kladno
4 20:7 12
4.
HBC Hradec...
6 32:24 11
5.
Elba DDM Ústí nad...
3 10:7 7
6.
HBC Most
2 6:2 6
7.
HbK Karviná
3 13:11 6
8.
SK Hokejbal Letohrad
4 9:12 3
9.
TJ KOVO Praha
5 10:22 2
10.
HBC Hostivař
5 11:25 1
11.
TJ Snack Dobřany
6 11:27 1
12.
HBC Plzeň
4 5:17 0