1. liga

Statistikám brankářů vévodí Filip Janák! Mám před sebou skvělý tým, upozorňuje suchdolský gólman

Tým ze Suchdola nad Lužnicí může být před vynucenou koronavirovou pauzou více než spokojen. Z pěti utkání získal všech 15 bodů a díky tomu se usadil na 1. místě tabulky. Velkou oporou mančaftu je Filip Janák, který odchytal všechna utkání a může se jako jediný gólman pyšnit stoprocentní úspěšností.

Úspěšnost je určitě zásluhou celého týmu

Filipe, váš celek zatím šlape jako namazaný stroj, na kontě máte 15 bodů a menší náskok na čele tabulky, udržíte si ho po pauze?

To vše ukáže čas, já pevně věřím, že si ho udržíme. Bohužel zatím nikdo netuší, jak dlouho bude pauza trvat a kdy se vrátíme zpět na hřiště.

Jak může obecně tato minimálně třítýdenní pauza rozhodit váš tým? Myslíte, že to bude mít dopad na vaše výkony? Podmínky ale budou stejné asi všude, že?

Myslím si, že nás rozhodit určitě nemůže. V týmu panuje veliká pohoda, vše funguje tak, jak má. Dopady na výkony se budou odvíjet od doby strávené mimo hřiště.

Zatím jste odchytal všechny zápasy vašeho mužstva a máte skvělou úspěšnost, jak jste dosáhl takové formy?

Mám před sebou skvělý tým, za kterým je radost chytat. Takže úspěšnost je určitě zásluhou celého týmu!


Na mateřský klub vzpomínáme všichni v tom nejlepším

Který duel byl zatím v podzimní části pro vás nejtěžším? Myslím tím herně pro celý tým, ale i pro Vás osobně.

Nejtěžším zápasem z mého pohledu bylo určitě utkání v Malenovicích. Na asfaltovém povrchu už to není ono, navíc když se k tomu přidá špatné počasí. Připadalo mi, že úroveň utkání odpovídala spíše krajské lize. Podle mě jsme v tomto utkání byli nejblíž ztrátě bodů, naštěstí jsme zápas dokázali obrátit „slepenými“ góly a urvat 3 body!

Jak funguje zatím spolupráce Suchdol – Jindřichův Hradec? David Mátl je prozatím nejproduktivnějším hráčem a Vy nejlepším brankářem 1. Ligy. Jaký to je pocit?

Z Olympu jsem přestoupil já a Ivan Škarda, když se domluvilo, že Olymp půjde hrát 2. Ligu. Davida Mátla jsem přemlouval hned na začátku, když jsem přestupoval do Suchdola. On trénuje v Olympu děti, takže času bohužel nemá moc. Po minulé zkrácené sezóně se konečně nechal zlomit, že to vyzkouší. Vypadá to dle statistik, že ho to snad i baví. (smích) Dokonce upřednostňuje Suchdol před zápasy za Olymp. Na mateřský klub vzpomínáme všichni v tom nejlepším, máme tam spoustu kamarádů.


Filip Janák považuje utkání v Malenovicích jako doposud nejtěžší. Suchdol v něm vyhrál na půdě Malenovic 3:2. Autor fotky: Lenka Hrubošová.

Můžeme se připravovat pouze každý sám

Co budete dělat během této pauzy? Budete se nějak připravovat na pokračování 1. Ligy?

Dle vydaných opatření se můžeme připravovat pouze každý sám. Jestli si kluci budou chodit zahrát 3 na 3, to netuším.

Situace je velice vážná, určitě je ve hře to, že se znovu všechny ročníky nedohrají, jaký na to máte názor?

Situace je opravdu vážná, ale všechno chce čas, nechci nějak předbíhat. Rád bych, kdyby se vše vrátilo co nejdříve do normálu.


Kdy se opět Suchdolští a hráči z ostatních týmů vrátí do hry? Autor fotky: Martin Halíř.

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Suchdol nad...
5 21:9 15
2.
HBK Bulldogs Brno
6 24:19 12
3.
SK Kometa Polička
5 21:14 11
4.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
5 14:12 9
5.
HBC Svítkov Stars...
5 22:19 6
6.
HBC Malenovice
6 19:24 6
7.
HBC Prachatice
6 17:30 4
8.
HBC Plzeň B
4 5:16 0