1. liga

Autosklo v 1. Lize nezaostává! Ostatním týmům jsme ukázali, že nebudeme lehkou kořistí, má jasno Blažek

Rezerva pardubického Autoskla si zatím v druhé nejvyšší soutěži vede skvěle. Po 5 zápasech okupuje 4. místo tabulky, což musí celé mužstvo hřát u srdce. Na zisku 9 bodů se podílel i Miroslav Blažek, jenž by měl být tahounem tohoto mužstva, jaké vidí rozdíly v mužských a juniorských soutěžích?

Díky 1. Lize se lépe adaptujeme na mužský hokejbal

Miroslave, jak se Vám zatím líbí pardubický projekt s juniory v 1. Lize? Je to pro mladé hráče lepší než hrát Extraligu juniorů?

Tento projekt se mi velice líbí, už jenom kvůli tomu, že v 1.Lize máme proti sobě zkušené, a hlavně silné týmy a že se adaptujeme na dospělý hokejbal.

Kde je podle Vás největší rozdíl mezi juniorskou a dospělou soutěží?

Rozdíl proti juniorskému hokejbalu je velký, už z pohledu vyrovnanosti soutěže a herního stylu. Například hodně osobních soubojů, zkušenějších hráčů a rychlejší hry.


Mladý B tým pardubického Autoskla si dobře rozumí a na hřišti je to znát. Autor fotky: Jana Nekolová.

S klukama si více rozumím, hrajeme spolu už od přípravky

Vy osobně pendlujete mezi pardubickým A-týmem a B-týmem, kde se Vám hraje lépe?

V Extralize jsem odehrál dalo by se říct celou minulou sezónu, ale v této sezóně jsem nedostával tolik prostoru ve hře, a proto jsem si vybral 1.Ligu, protože dostávám více času na hřišti, s klukama si více rozumím už jenom kvůli tomu, že spolu hrajeme už od přípravky, a proto se mi hraje lépe v 1.Lize.

Okusil jste i nejvyšší českou soutěž mužů, jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma ligami? Co Vám více vyhovuje?

V Extralize nastupují nejlepší týmy a hráči, které máme v České republice, a proto kvalita hokejbalu je zde lepší, ale myslím si, že 1.Liga se tomu postupně přibližuje. Mně upřímně vyhovují obě tyto soutěže, ale v této chvíli se přikláním k 1.Lize.


Podaří se Autosklu v 1. Lize dosáhnout na medailové pozice? Autor fotky: Jana Nekolová.

Jsme připravení se porvat o nejvyšší příčky

Po 5 zápasech jste se svým týmem na 4. místě se ziskem 9 bodů, jste překvapen, nebo jste se chtěli v těchto místech pohybovat?

Na jednu stranu jsem překvapený, jak náš mladý tým tuto soutěž zvládá, ale na druhou stranu si myslím, že jsme připravení se porvat o nejvyšší příčky v této soutěži.

Zatím jste odehrál pouze dvě utkání, ale připsal jste si v nich dva body, jste spokojen?

Dva body za dva zápasy nejsou málo, ale taky ne hodně, myslím si, že s dalšími zápasy se to zlepší a pomohu postupně týmu stoupat výše v tabulce.

Teď přijde na řadu vynucená třítýdenní pauza, není to škoda? Které zápasy v 1. Lize jste si zatím nejvíce užil?

Za mě to škoda je, protože z posledních dvou zápasů jsme získali plný počet bodů a tým se začal rozehrávat a více si věřit. Nejvíce jsem si užil zápas v Prachaticích teď o víkendu, protože náš tým ukázal, jakou má sílu a odhodlání vyhrávat a ukázali jsme ostatním týmům v této soutěži, že nebudeme lehká kořist.


Miroslav Blažek nastupoval v loňské sezóně v Extralize za A tým, více prostoru ale dostává v 1. Lize. Autor fotky: Josef Česák st.

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Suchdol nad...
5 21:9 15
2.
HBK Bulldogs Brno
6 24:19 12
3.
SK Kometa Polička
5 21:14 11
4.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
5 14:12 9
5.
HBC Svítkov Stars...
5 22:19 6
6.
HBC Malenovice
6 19:24 6
7.
HBC Prachatice
6 17:30 4
8.
HBC Plzeň B
4 5:16 0