Extraliga

Sympatický výkon KOVA v Pardubicích nestačil, domácí zabrali v pravou chvíli

Extraliga hokejbalu rozehrála další kolo při pátečním večeru. Do Pardubic zajíždělo pražské KOVO, které nebylo v roli favorita, výkonem ale v některých fázích hry dost příjemně překvapovalo a bavilo. I proto dlouho živilo naději na dobrý bodový výsledek, výhru však přeci jenom ukořistili Autoskláři!

Vyrovnaná první část

Pokud chtěli Pražané myslet na úspěch, rozhodně museli být aktivní i směrem dopředu, protože Pardubice jsou dosti ofenzivní mužstvo a pomýšlet na jejich hřišti na hubenou výhru by rozhodně nepřineslo své ovoce. A tak KOVO neponechalo nic náhodě a už ve druhé minutě využil přesilovou hru Matěj Kupf. Když hned následně dokázali hosté přečkat naopak svoje oslabení, nepohlídali si po konci trestu střídání a po hře v šesti lidech tak dostalo Autosklo další výhodu. Ta už byla využita prudkou ranou od Petra Filipa a začínalo se prakticky od nuly.

Branka v oslabení rozhodla

V prostřední periodě nejprve oba celky neproměnily po jedné hodně dobré ložence, a tak se skóre měnilo až po brance pardubického Josefa Česáka. Ten ve 21. minutě dobíhal nahozený míček, který hodně nešťastně propadl pod brankářem Tomášem Humlíčkem a domácí rychlík neměl problém zakončit - 2:1. Jenomže netrvalo dlouho a hosté předvedli perfektní souhru, na jejímž konci byl opět Matěj Kupf, který se nemýlil ani tentokrát a bylo opět vyrovnáno.

Druhá třetina ale pohledný zápas přeci jenom rozhodla a stalo se tak paradoxně ve vlastním oslabení Autoskla. Josef Česák zachytil nepovedenou přihrávku a svůj samostatný únik neměl problém převtělit ve svůj druhý a tentokrát opět vedoucí gól Východočechů - 3:2. Pražané navíc ještě do sirény v podstatě pohřbili své šance, když zapomněli na vracejícího se Lukáše Kohoutka z trestné lavice, který úspěšným bekhendovým zakončením Autoskláře výrazně uklidnil.

Hosté se ovšem s výsledkem nespokojili!

To, že jsou hráči KOVA skutečně už někde jinde, než třeba v předchozích dvou sezonách, ukázali hosté ve třetí části zápasu. Krátce po rozehrávce totiž brejkovou situaci využil ve snížení Martin Krištof, který tak završil svůj skvělý tříbodový výkon. Pražané v závěrečných minutách Pardubice zatlačili, štěstí se však na jejich stranu už nepřiklonilo a navíc domácí rozhodli trefou do prázdné branky, kterou si zapsal Martin Janeček.

- - > Ohlasy trenérů si poslechněte zde! < - - 

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
6 35:16 17
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
6 24:16 15
3.
HBC Kladno
4 20:7 12
4.
HBC Hradec...
6 32:24 11
5.
Elba DDM Ústí nad...
3 10:7 7
6.
HBC Most
2 6:2 6
7.
HbK Karviná
3 13:11 6
8.
SK Hokejbal Letohrad
4 9:12 3
9.
TJ KOVO Praha
5 10:22 2
10.
HBC Hostivař
5 11:25 1
11.
TJ Snack Dobřany
6 11:27 1
12.
HBC Plzeň
4 5:17 0