1. liga

Nejsme tým, co by jel někam dvě hodiny jen tak si ťuknout, upozorňuje obránce Svítkova Milan Flos

Pardubický klub ze Svítkova každoročně pomýšlí na stále vyšší příčky, ale pokaždé se hokejbalisté z Pardubic trápí. Čím to je? Na červnovém ALPA poháru si ale spravili chuť, kde dokázali potrápit extraligové týmy, projeví se to i v 1. Lize? Čeho chce dosáhnout Milan Flos, nadějný obránce?

Utkání v Poličce? Zaspali jsme první třetinu

Milane, doba byla těžká a hokejbal se zdá být zpět, jak se těšíte na novou sezónu? Jste se Svítkovem připraveni znovu naskočit do zápasového tempa?

Na novou sezónu se těším hodně a po dlouhé pauze jsem dobře naladěn.

První utkání nové sezóny nebudete mít jednoduchá. V Poličce jste neuspěli, kde se stala chyba? Litujete těsné prohry?

Dle mého jsme zaspali první třetinu, pak jsme zápas dotahovali a ke konci chybělo málo, měli jsme dlouho přesilovku, ale štěstí nebylo na naší straně.

Je vidět, že se jako jeden z týmů 1. Ligy připravujete opravdu na vysoké úrovni. Jste spokojen s tréninkovou náplní? Můžete prozradit, jak jste se připravovali na novou sezónu?

Osobně mi tréninky vyhovují, letní přípravu jsme měli na dostihovém závodišti, kde nám trenéři připravovali kruháče nebo jsme běhali, takže jsme na sezónu dobře připraveni.


Play off je základ

V soutěži je jenom 8 celků. Tím pádem budou o veškerém pořadí rozhodovat maličkosti, co bude vaším cílem?

Cíle máme vždy nejvyšší, nejsme tým, co by jel někam dvě hodiny jen tak si ťuknout, ale samozřejmě play off je základ.

Máte strach, že by se sezóna mohla přerušit? Ohledně stávající situace je to nejisté, jak to vidíte? Navíc se vám musel odložit zápas s Plzní, není to škoda?

Doba je nejistá a v současné situaci je celkem pravděpodobné, že se sezóna bohužel přeruší, přece jenom stačí jeden nakažený a celý tým jde do karantény. Odložený zápas s Plzní mě mrzí, těšil jsem se na nový tým.

V Letohradě bych se měl brzy ukázat

Jak vysoko míříte osobně? Nechtěl byste někdy okusit Extraligu?

Jsem ten typ, co se stále potřebuje posouvat a zlepšovat, proto jsem domluven s Letohradem a pokud to situace dovolí, brzo bych se měl ukázat.

Když mluvíme o nejvyšší soutěži, má Svítkov plán, jak se dostat do Extraligy? Jaké by to bylo hrát s vaším klubem tuto soutěž?

Ano, máme plán, vyhrát 1. Ligu a posunout se tam. (smích) Tak by to byla paráda, ale první rok by určitě nebyl jednoduchý.


Milan Flos (uprostřed) se za Letohrad představil už v loňské sezóně, kdy s týmem juniorů vybojoval vítězství v červnové náhradní soutěži  BEKO poháru! 

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Suchdol nad...
5 21:9 15
2.
HBK Bulldogs Brno
6 24:19 12
3.
SK Kometa Polička
5 21:14 11
4.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
5 14:12 9
5.
HBC Svítkov Stars...
5 22:19 6
6.
HBC Malenovice
6 19:24 6
7.
HBC Prachatice
6 17:30 4
8.
HBC Plzeň B
4 5:16 0