Kladenský Eitler je k nezastavení! Jeho hattrick tentokrát rozhodl duel se Šneky

V rámci Zápasu víkendu v Extralize mužů se naše redakce tentokrát zaměřila na zajímavý duel kladenských Rysů a dobřanských Šneků. Papírové předpoklady hovořily před utkáním jasně, Západočeši ale rozhodně v zápase nechtěli působit odevzdaným dojmem, což i potvrzovali. Body však zůstaly u domácích!

Náskok domácích se začal ztenčovat

V první třetině nebylo o čem. Kladno začalo od prvních chvil tlačit a bušit do dobřanské defenzivy, z čehož brzy vyplynul vedoucí gól z hole Eitlera, který svoji statistiku vylepšil zanedlouho i druhou trefou, takže na začátku 14. minuty už měli pohodlné vedení 2:0 na své straně Rysové. Jenomže Dobřany to rozhodně nebalily. Už v průběhu posledních chvil první periody ukázaly, že umí být také nebezpečné!

Ovšem hned ze začátku druhého pokračování hosté chybovali v rozehrávce, z čehož vyplynula poměrně jednoduchá a přesně proměněná šance pro Kohouta - 3:0. Paradoxně to však byla voda na dobřanský mlýn. Šneci ztratili přebytečný ostych, začali být vpředu ještě více aktivní, a tak jednou využil nedostatečného bránění při dorážce z mezikruží Lang a bylo to zpět o dvě branky. To však netrvalo dlouho! Vyresetovaná řídící jednotka šnečí ofenzivy začala šlapat ještě lépe a do přestávky to bylo dokonce 3:2! Jan Kovářík byl před brankou taktéž minimálně bráněn, a to byla šance, která se nezahazuje.

I nadále se hrál atraktivní mač!

Pokud větší část druhé třetiny patřila hostům, tak začátek třetí části byl naopak kladenský. Dobřanský brankář Hájek si vybral slabší chvilku, když zpoza branky namazal Barnošákovi a ten pak s pověstí drtikola dotlačil míček do sítě - 4:2. Vzápětí ale zapomněla obrana hostů na Eitlera, který z nelehké pozice v průniku před branku nakonec opět skóroval a završil tak po dvou brankách v minulém zápase tentokrát dokonce hattrick!

Západočeši to ale sympaticky nevzdali. Truchlý dobře natáhl při přesilové hře z levé strany a následně mohl skórovat i podruhé - jeho projektil ale pouze lehce orazítkoval břevno branky Rysů. A tak to byli nakonec domácí, kteří určili konečné resumé. Schnaubelt si při rychlé brejkové situaci naběhl z druhé vlny a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Středočeši tak berou další tři body, zatímco Dobřany mají po úvodních třech kolech stále zapsanou nulu.