Most udolal v poslední minutě Letohrad, Hradec si naopak došel pro jasné vítězství!

I další extraligový víkend bohužel přinesl odložené zápasy. Odehrálo se jich tak jen pět. I tak ale diváci o pěknou podívanou nepřišli. Hostivař v závěru utkání s Kert Parkem zabrala, ale na body to nakonec nestačilo. Most rozhodl až těsně před koncem utkání.

HC Kert Park Praha vs. HBC Hostivař 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Zvonek (Kruček J., Kruček M.), 13. Kruček J. (Danko), 20. Horváth (Lhota, Danko), 28. Zvonek (Jágr, Šperl) – 11. Čejka, 36. Lhota (Čejka), 45. Urbanec (Čejka).

Střely: 36:23, vyloučení: 6:8, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:2, diváků: 80.

Už v pátek večer se odehrálo pražské derby mezi Kert Parkem a Hostivaří. V první třetině se domácí ujali hned dvakrát vedení, protože na branku Jiřího Kručka dokázali ještě hráči Hostivaře odpovědět. Ke konci druhé části šli hokejbalisté Kert Parku již do tříbrankového náskoku a vypadalo to, že utkání je rozhodnuté. Hostivař ale v závěru ještě zabrala a dvěma góly snížila na rozdíl jediného. Na vyrovnávací branku už ale bylo pozdě. Je potřeba však říci, že hned dva góly hostů padly v oslabení!

Hlavní trenér Kert Parku vysvětluje Davidu Rozenbergovi taktiku.

TJ KOVO Praha vs. HBC Hradec Králové 1988 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Král (Krejčík), 20. Březina (Lux), 26. Krejčík (Novák, Hrabica), 30. Krejčík (Novák, Král), 40. Novák (Krejčík, Hrabica).

Jasnou výhru slavil Hradec, který se představil na půdě KOVA. Rozhodl hlavně ve druhé třetině, kdy se radoval hned třikrát. Největším problémem domácích bylo, že nedokázali najít recept na Petra Bryknera, a také to, že na něj vyslali skoro o půlku méně střel než Hradec na domácí dvojici. Hostující brankář si tak odvezl čisté konto. Za hosty se hned dvakrát trefil Josef Krejčík.

HBC Kladno vs. TJ Snack Dobřany 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Eitler (Kohout), 14. Eitler (Schnaubelt, Arlt), 17. Kohout (Schnaubelt, Eitler), 32. Barnošák, 35. Eitler (Arlt), 41. Schnaubelt (Pražák, Hrabar) – 27. Lang (Malecha, Sloup), 30. Kovářik (Braun), 38. Truchlý (Bárta).

Díky Janu Eitlerovi se Kladno dostalo v prvním dějství do dvoubrankového vedení, to ve druhé části ještě navýšilo, ale hosté zbraně nesložili. Do druhé sirény se jim podařilo ještě snížit na rozdíl jednoho gólu. Byli to ale opět domácí, kdo udeřil, a díky hattricku Eitlera se dostali zpátky do vedení. Dobřany se pokusily ještě zabojovat, ale poslední slovo měl Milan Schnaubelt, který stanovil skóre na konečných 6:3.

Jan Jirotka držel dlouho čisté konto, ale nakonec za svá záda pustil tři balónky.

HBC Most vs. SK Hokejbal Letohrad 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Štěpáník (Sýkora), 31. Drož (Singer, Procházka), 44. Hnízdil (Sýkora, Štěpáník) – 24. Macháček (Geba), 41. Geba (Rozlílek, Vychytil).

Tříbodovou výhru slavil také Most, který se dvakrát dostal do vedení, ale dvakrát o něj přišel. Naposledy čtyři minuty před koncem, kdy se podařilo srovnat krok Karlu Gebovi. Už to vypadalo, že se diváci dočkají prodloužení, ale domácí o své body přijít nechtěli. Daniel Hnízdil se při svém zakončení z uctivé vzdálenosti nemýlil a Letohrad opět musel dohánět ztrátu. Tentokrát se mu již vyrovnat nepodařilo a ze severu Čech odjel bez bodů.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Hostivař 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Vlasák (Česák), 14. Kopřiva (Š., Novotný), 28. Česák (Strouhal, Kohoutek), 29. Bílý (Kubeš, Filip), 40. Bílý (Kubeš) – 19. Brož (Urbanec).

Druhé utkání víkendu čekalo na Hostivař, která tentokrát zamířila do Pardubic. Po první třetině sice prohrával pražský celek 0:2, ale zkraje druhé části se mu podařilo snížit. Branka Marka Brože však byla jedinou přesnou trefou hostujícího celku. Oproti tomu Autosklo přidalo další tři góly, z nichž hned dva vstřelil po spolupráci s Pavlem Kubešem Jan Bílý. Domácí si tak utkání v klidu pohlídali.

Hostivař nestačila na dominantní pardubické Autosklo. Autor fotky: Josef Česák st.