Extraliga

Návrat okořenil dvěma trefami! Za první góly jsem platil dávno, směje se kladenský Eitler

Kladno čeká o víkendu druhý zápas v letošní sezoně, a to opět v domácím prostředí. Do středních Čech míří tentokrát Dobřany, proti kterým nastoupí i letošní navrátilec do kladenského mančaftu Jan Eitler. Proč se tak rozhodl a jak hodnotí svoji hodně povedenou premiéru v dresu Rysů?

Každý se těšil, až to opět začne!

Honzo, pojďme nejprve k vašemu prvnímu zápasu v nové sezoně, byl váš kladenský výkon tím ideálním jen do poloviny utkání, než jste pustili i Hostivař do hry?

Je pravda, že my jsme do zápasu vstoupili dobře, využili jsme nějaké šance a Hostivař jsme prakticky k ničemu nepustili. O první přestávce jsme si v kabině řekli, že musíme v tomto tempu pokračovat, avšak opak byl pravdou. Hostivař měla o přestávce asi vášnivou rozpravu a od druhé třetiny nás začala napadat a my jsme začali hrát trochu profesorsky.

Nicméně už v 10. minutě první třetiny jste vedli 3:0, čemu přisuzujete takto povedený a raketový start?

Snažili jsme se hrát jednoduše a hodně se tlačit do střel a naštěstí nám to tam napadalo.

Navíc dvě ze tří branek jste vsítil Vy, to jste byl tolik natěšený? (úsměv)

Na první zápas jsem se hodně těšil, přeci jen pauza byla dlouhá a každý se těší, až znovu začne liga!

Chtěl jsem dát prostor mladým, ale…

Nutno totiž dodat, že to byly dvě branky hned v prvních deseti minutách hry po Vašem návratu do extraligového Kladna! Budete to mít hodně drahé, nebo na Vás ceník už nemyslí?

Tak ceník myslí vždy a na každého, ale já už za své první góly pokladníkovi zaplatil... (úsměv)

Jak vlastně došlo k Vašemu návratu? Proč jste se tak rozhodl?

Já jsem se po minulé sezoně rozhodl, že v týmu Kladna pokračovat nebudu, přenechám místo mladším a budu hrát jen nižší soutěž, jenomže před začátkem letošní sezony mi zavolal pan Kadlec s tím, jestli bych to nechtěl ještě zkusit, a tak jsme se domluvili ještě na další spolupráci s kladenským týmem.

V sobotu vás čeká druhé domácí utkání, tentokrát s Dobřany. Připravujete se nějak speciálněji na hru Šneků, nebo se spíše zaměřujete opět hlavně na svůj herní styl?

My se nepřipravujeme speciálně na různé týmy, chceme si hrát svoji hru, kterou trénujeme a nepřizpůsobovat se hře soupeře. Každopádně to bude silný soupeř, před sezonou posílil o nějaké hráče a určitě to nebude nic lehkého…

Každopádně poučení do defenzivy z předchozího utkání s Pražany určitě nějaké je, že?

To určitě je, hokejbal se hraje na tři třetiny a my musíme hrát celý zápas, protože tohle by se nám proti silnějším soupeřům mohlo vymstít. Potom bychom mohli ztratit celý zápas a tedy všechny body.

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
6 35:16 17
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
6 24:16 15
3.
HBC Kladno
4 20:7 12
4.
HBC Hradec...
6 32:24 11
5.
Elba DDM Ústí nad...
3 10:7 7
6.
HBC Most
2 6:2 6
7.
HbK Karviná
3 13:11 6
8.
SK Hokejbal Letohrad
4 9:12 3
9.
TJ KOVO Praha
5 10:22 2
10.
HBC Hostivař
5 11:25 1
11.
TJ Snack Dobřany
6 11:27 1
12.
HBC Plzeň
4 5:17 0