Extraliga

Škoda, že jsme nastolené tempo neudrželi až do konce, mrzí Pastee hráče víkendu Schnaubelta

Kladno sehrálo svůj první zápas sezóny až minulý víkend a minimálně v jeho počátku si počínalo suverénně. S Hostivaří velmi brzy vedlo už 4:0, nakonec však muselo houževnatě bránit pouze dvoubrankové vedení. Jak na utkání nahlíží Pastee nejlepší hráč víkendu, kladenský Milan Schnaubelt?

Hvězda nedělá tým, tým dělá hvězdy

Milane, jak jste si užil první momenty nové sezóny?

Užíváme si je všichni. Je dobře, že se soutěž konečně zase rozjela. Já osobně jsem se na ni těšil jako malý kluk na dárek pod stromečkem. (úsměv)

I přesto, že máte mladý tým bez větších posil, trenér Kadlec se nechal slyšet, že o předvedenou hru strach nemá. Předpokládám, že na skladbu týmu máte podobný názor...

Sice nemáme nějaké větší posily, ale jak říká náš trenér, hvězda nedělá tým, to tým dělá hvězdy. My máme mladý, dobře připravený tým a s tím, jak ho máme složený, jsem spokojen. Máme tři vyrovnané lajny, kdy každá může skórovat, což je pro nás jenom dobře.


Tvrdě za svým cílem

Na čem si může v sezóně mladý kladenský tým zakládat?

Na tom, co nás zdobí už delší dobu, a to je naše dravost, běhavost. Každý zápas si tvrdě jdeme za svým cílem.

Ohlédněme se za zápasem s Hostivaří. Co jste od tohoto souboje očekávali?

Řekli jsme si, že musíme hrát svou hru a nebláznit. Dávat míček od hokejky ve správný moment, pořád být v pohybu. První třetinu se nám to dařilo, poté jsme bohužel pustili soupeře našimi vyloučeními do hry. Věděli jsme, že Hostivař bude také hrát aktivní hokejbal.


Milan Schnaubelt se s 3 kanadskými body za gól a dvě nahrávky stal proti Hostivaři (4:2) katem pražského souboru. Zdroj fotky: fcb HBC Kladno.

Zbytečné drama

Fakt, že jste velmi brzy šli do čtyřbrankového vedení byl pro vývoj zápasu stěžejní.

Určitě, to byl hlavně pro psychiku velmi důležitý moment. Škoda jen, že jsme se nedrželi nastoleného tempa nadále. Mohli jsme zápas v klidu dohrát a zbytečně jsme z toho udělali drama.

Co jste si po nabytém vedení říkali v šatně? Nemuseli jste krotit euforii?

Říkali jsme si, ať hlavně nepřestaneme hrát a hrajeme podobně i dále. Bohužel to poté místy nebylo ideální.

Čím to, že jste takhle pustili Hostivař do hry a dovolili jim snížit na rozdíl dvou branek?

Jak už jsem říkal, mohla za to hlavně naše vyloučení. Pak taky to, že jsme nehráli jako v první třetině. Nic se ale neděje, zápas jsme vyhráli a my budeme dále hrát nejlíp, jak umíme. Může to pro nás být cenným ponaučením.


Musel po mírném polevení přijít na řadu nějaký hlasitější proslov?

Koučové nám k tomu něco řekli a my sami jsme věděli, že takhle to nejde a musíme opět začít makat.

Vy osobně jste zápas okořenil třemi kanadskými body, které Vám v anketě o Pastee hráče víkendu vynesly prvenství. Co pro Vás toto ocenění znamená?

Děkuji všem, kteří pro mě hlasovali. Je to určitě velká motivace. Já chci odehrát každý zápas na tisíc procent a kdo mě zná, ví, jaký jsem blázen, že jdu do všeho po hlavě. Musím si dávat pozor, protože Martin Kohout mi pořád říká, ať se nezraním. (smích)


S čím budete vstupovat do dalšího domácího utkání s Dobřany?

Do každého zápasu jdeme s jasným cílem získat tři body. V týdnu jsme absolvovali kvalitní tréninky a v sobotu zápas odmakáme nejlépe, jak umíme. Bude to dobrý zápas. Dobřany posílily a zápas určitě slibuje kvalitní podívanou.


Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
6 35:16 17
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
6 24:16 15
3.
HBC Kladno
4 20:7 12
4.
HBC Hradec...
6 32:24 11
5.
Elba DDM Ústí nad...
3 10:7 7
6.
HBC Most
2 6:2 6
7.
HbK Karviná
3 13:11 6
8.
SK Hokejbal Letohrad
4 9:12 3
9.
TJ KOVO Praha
5 10:22 2
10.
HBC Hostivař
5 11:25 1
11.
TJ Snack Dobřany
6 11:27 1
12.
HBC Plzeň
4 5:17 0