Hradec udolal v bláznivé přestřelce Karvinou po nájezdech, Kladno rozhodlo v první třetině

Nejvyrovnanější zápas celého víkendu se odehrál v Karviné, kde došlo až na samostatná střílení. Také Kert Park musel o body pořádně zabojovat a KOVO utrpělo porážku šest vteřin před závěrečnou sirénou. Naproti tomu týmy Kladna a pardubického Autoskla rozhodly prakticky již v první třetině.

TJ KOVO Praha vs. HC Kert Park Praha 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. Šimon (Ruda), 8. Šimon (Ogurčák, Bydžovský), 43. Winter (Nýdl) – 12. M. Kruček (Zvonek, Wróbel), 16. Danko (Dejneka, Šperl, 42. Wróbel (Zvonek), 45. Rozenberg (M. Kruček, Šperl), 45. Danko.

Střely: 14:27, vyloučení: 6:4, využití přesilovek: 1:2, oslabení: 0:0, diváků: 73.

Už v pátek večer se odehrálo pražské derby, které přineslo velmi napínavý průběh. V osmé minutě se do dvoubrankového vedení překvapivě dostalo KOVO, které tak udeřilo hned od začátku. Na dvě branky Pavla Šimona však dokázal ještě do první sirény zareagovat Martin Kruček, který tak alespoň částečně uklidnil svůj tým. Ve druhé části se hostům podařilo srovnat a do závěrečné patnáctiminutovky se šlo za vyrovnaného stavu. Nejdivočejší byly poslední čtyři minuty, kdy diváci viděli hned čtyři branky. Pro KOVO se jednalo o velmi krutý závěr, když inkasovalo šest sekund před koncem, zkusilo ještě hru bez brankáře, ale z té inkasovalo podruhé, čímž přišlo o body.

HBC Kladno vs. HBC Hostivař 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Eitler (Schnaubelt, Kohout), 5. Schnaubelt (Špaček, Kohout), 10. Eltler (Hrabár, Schnaubelt), 11. Pražák (Hrabár, Šrámek) – 29. Fišer (Brož), 38. Konečný (Fišer).

Výbornou první třetinu odehrálo Kladno, kterému to stačilo na vítězství. Už v jedenácté minutě se dostalo do čtyřbrankového vedení a Hostivař měla asi během přestávky velkou promluvu. Ani tak se jí však dlouho nedařilo prosadit, důležité ale bylo, že nepustila Kladno do většího náskoku. Janu Fišerovi se nakonec přeci jen podařilo v prostřední části prosadit, když využil přesilovou hru. Také ve třetí třetině se do černého trefili pouze hosté, ale náskok Kladna z první třetiny byl dostačující a stačil mu na všechny body.

TJ Snack Dobřany vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:5 (0:1, 2:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Braun (Bárta, Truchlý), 26. Braun (Šlehofer V. st,) – 15. Grus (Vaněk, Zdvořáček P.), 25. Vaněk (Zdvořáček P.), 27. Soukup, 28. Michajličenko (Giesel, Grus), 29. Gottfried (Soukup, Haas).

Střely: 28:40, vyloučení: 10:4, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 34.

Jako první se do vedení dostalo Ústí, druhá třetina však byla jako na houpačce a každou minutu se měnilo skóre. Dobřany ve čtyřiadvacáté minutě srovnaly, radost jim však dlouho nevydržela, protože se prosadil Radomír Vaněk. Svoji druhou branku ale přidal David Braun, který tak opět srovnal. Ani s tím se ale Elba DDM nechtěla smířit a vzala si vedení zase zpátky. Navíc se dokázala během dvou minut prosadit hned třikrát, což už jí na výhru stačilo.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Faltus (Bečka, Bogdány) – 9. Zajíček (Bílý), 15. Bílý (Langr), 24. Kubeš (Bílý, Zajíček).

Další zápas, ve kterém rozhodla první třetina, bylo východočeské derby mezi Letohradem a Autosklem. Hostující celek se dostal do dvoubrankového vedení, které ještě v prostřední části navýšil. Na tento gól dokázal Letohrad ještě odpovědět, ale dalších přesných zásahů se diváci již nedočkali. Pardubický tým si tak připsal svoji první letošní výhru.

HbK Karviná vs. HBC Hradec Králové 1988 5:6 ss (1:1, 3:3, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Diviš (Rosůlek L., Zaremba), 20. Rosůlek L. (Diviš, Pala), 23. Kaluža (Tóth M., Diviš), 30. Fárský (Stromko), 33. Tóth M. – 9. Svoboda (Fanderlík, Jiřík), 24. Šimek (Bacovský, Novák), 27. Novák (Bacovský, Hrabica), 28. Fanderlík (Svoboda), 31. Fanderlík (Březina), 50. Novák.

Nejvyrovnanější zápas se odehrál na hřišti Karviné, kam zamířil Hradec. Jako první šli do vedení sice hosté, ale Karviná se dokázala ve druhé patnáctiminutovce ujmout dvoubrankového vedení. To ale neudržela příliš dlouho, protože pouze o pět minut později už zase vedli hosté. Před druhou sirénou se domácím podařilo opět vyrovnat, ale hostujícímu Vítkovi Fanderlíkovi stačilo k vstřelení branky pouhých dvanáct vteřin ze závěrečné části. Ani tentokrát se Karviná nevzdala a vyrovnala. Další gól už diváci neviděli, a tak rozhodl až při samostatných stříleních hostují Petr Novák.