Dorostenecká eXcellent League 2025: Herní vytížení v zimní přestávce
![](/image?exact&topcut&w=864&h=486&file=photo/article/article_6059.jpg)
Už v zimní přestávce se dorostenecké hokejbalové týmy střetnou v prestižní eXcellent League 2025. Tato zimní liga, pořádaná klubem z Hostivaře, nabídne kvalitní herní přípravu pěti špičkovým celkům, včetně nováčka Elby DDM Ústí nad Labem.
Jsme rádi, že se nám opět podařilo přilákat nejvyšší kvalitu
Zimní přestávka v hokejbalu nemusí znamenat odpočinek od soutěžního tempa. Naopak! Pět dorosteneckých týmů se už brzy zapojí do eXcellent League 2025, která slouží jako ideální příležitost k přípravě na jarní část sezóny. Hrát by se mělo začít v lednu 2025, přičemž rozpis by měl být znám už v prosinci. Turnaj organizuje HBC Hostivař, a i letos tato liga přilákala špičkovou konkurenci. Účastníky letošního ročníku jsou týmy HBC Plzeň, HBC Kladno, HBC Pardubice, HBC Hostivař a nováček Elba DDM Ústí nad Labem. Severočeši změří síly s klasickými účastníky, přičemž projekt opustily týmy z Kert Parku a Berouna. Obhajovat budou Mečouni. „Jsme rádi, že se nám opět podařilo přilákat nejvyšší kvalitu a že se letos přidává i Elba DDM Ústí nad Labem. Zimní liga se stává stále oblíbenější a naším cílem je ji každoročně posouvat na vyšší úroveň,“ uvedl Ondřej Novák, organizátor eXcellent League 2025.
Turnaj nabídne ideální příležitost nejen k hernímu růstu mladých hráčů, ale také k upevnění týmové spolupráce a získání cenných zkušeností před náročnou jarní částí sezóny, v níž se bude bojovat o postup na Final Four. V plánu bude 10 utkání, kdy se každý utká s každým. Kdo letos zazáří a odnese si vítězství? Na odpověď si ještě chvíli počkáme, ale už teď je jasné, že eXcellent League 2025 přinese spoustu radosti i kvalitních výkonů.