Reprezentace

Česko White Slováky nezastavilo! Červený tým přehrál Kanadu, ale na finále to nestačilo

Mladí slovenští hokejbalisté U16 zakončili skupinovou fázi šampionátu s vítězstvím nad naším výběrem Česko White U16. Ten tak bude hrát o páté míst. Červený tým potřeboval proti Kanadě vyhrát za tři body, aby se dostal do finále. To se ale nestalo.


U16: Česko White – Slovensko 1:4 (0:1,0:3,1:0)

Branky a asistence: 35. Flechtner (Fišer) - 7. Krajňák (Ad. Alföldy), 17. Ad. Alföldy, 19. Siakeľ (Šromovský, Cabúk), 26. Al. Alföldy (Krajňák, Mitra)

Hokejbalisté Slovenska U16 zakončili skupinovou fázi vítězstvím nad Česko White s výsledkem 4:1. Svěřenci trenéra Róberta Alföldyho vstoupili do zápasu velmi svižně a už v sedmé minutě se ujali vedení, když Róbert Krajňák proměnil vyloučení Kořínka v první gól. Zápas byl nadále vyrovnaný a oba týmy měly šance změnit skóre, ale do konce první třetiny zůstalo 0:1.

Ve druhé třetině zvýšili mladí Slováci své vedení po 98 sekundách hry, kdy skóroval Adam Alföldy. Kvalitní výkon Slováků potvrdil v 19. minutě Matúš Siakeľ, který upravil skóre na 0:3. Český tým se snažil s výsledkem něco udělat, ale v rozhodujících momentech se mu nedařilo. V 26. minutě přidal čtvrtý gól Alex Alföldy a druhá třetina skončila za stavu 0:4.

Třetí třetinu zahájil český tým přesilovou hrou a v 35. minutě, během vyloučení Foltína, skóroval Josef Flechtner. Hokejbalisté Česka White se snažili změnit průběh zápasu, ale slovenští hráči byli nad jejich síly. 

Ohlasy trenéra Česko White U16 Filipa Červinky: "Po náročném programu a pouze čtyřhodinové pauze mezi zápasy jsem spokojený s výkonem mého týmu. Je škoda, že jsme ve druhé třetině definitivně ztratili síly a špatně bránili. Soupeři to sehráli zkušeně, dali tři góly a pak už se s tím moc udělat nedalo."


U16: Kanada – Česko Red 2:3pp (0:1,2:0,0:1 – 0:1)

Branky a asistence: 20. Stewart (Saramak), 24. Flynn (Dimitrov, Philpott) – 10. Šimic (Hasal), 40. Hradil (Kupka, Fiala), 48. Hasal (Kupka, Jankůj)

Český červený tým se v posledním zápase skupiny střetl s Kanadou. Aby měli Češi šanci skončit v tabulce nad Kanadou, potřebovali zvítězit v řádném hracím čase. V první třetině drželi čeští hokejbalisté s favorizovanou Kanadou krok. Kanada nevyužila své šance, a tak přišel trest – v 10. minutě našel Hasal Šimice a Česko vedlo 1:0. Tento stav vydržel až do první přestávky.

Ve druhé třetině Kanada přitlačila a vytvořila si několik příležitostí. Nakonec se jí podařilo vyrovnat zásluhou Stewarta. Kanaďané ani po gólu neubírali na tempu a o pár minut později už vedli díky Flynnovi. V poslední třetině předvedli Češi skvělý výkon a zatlačili svého soupeře. Pět minut před koncem se jim podařilo vyrovnat na 2:2.

Na postup do finále však Češi potřebovali vyhrát v řádném hracím čase, a tak se na závěr rozhodli hrát bez brankáře. Gól byl několikrát na dosah, ale nakonec nepřišel. Zápas skončil nerozhodně 2:2 a následovalo prodloužení. V prodloužení se Česku podařilo vstřelit rozhodující gól, což ale na postup do finále nestačilo. Zítra je čeká souboj o třetí místo proti USA.

Ohlasy trenéra Česko Red U16 Pavla Štefky: "Byl to skvělý a velmi náročný zápas, dramatický a napínavý až do konce. Trochu nás mrzí, že jsme nevyhráli za 3 body, protože nebudeme hrát finále. Kluci ale bojovali až do konce a ukázali skvělého týmového ducha. Bohužel nám to těsně nevyšlo, ale jsem na ně hrdý. Na druhou stranu musím kluky pochválit, protože bojovali a vítězství je cenné. Zítra se pokusíme získat bronzovou medaili.“