Zahraničí

Čeští hráči ve Švýcarsku se rozpovídali o šampionátu! Co od něho očekávají Slanec, Pauer a Lhota?

Čeští reprezentanti už dnes vstoupí do šampionátu. Celou vrcholnou akci už také vyhlížejí čeští hráči působí ve Švýcarsku, kteří mají reprezentační zkušenosti. Prozradili, co od mistrovství očekávají, kdo je jejich favorit nebo jaký přínos může mít tato událost pro hokejbal ve Švýcarsku.

Krajánci ze Švýcarska o MS

Jedním ze zkušených hokejbalistů bydlící ve Švýcarsku je Michal Slanec. Hokejbalový obránce tam poprvé oblékl reprezentační dres na Mistrovství světa v Zugu, kde s týmem vybojoval bronz. „Když si vzpomenu na MS 2015 v Zugu, tak bylo výborné po organizační stránce. Atmosféra na stadionu byla vždy super, obzvláště při zápasech domácích,“ vypráví Slanec, jenž pak do Švýcarska zamířil do klubu SHC Grenchen-Limpachtal. „Doufám, že se to znovu povede a bude to další impuls pro švýcarský hokejbal a přivede to mladé kluky a holky k hokejbalu, protože základna tu není tak početná,“ zmiňuje přínosy mistrovství Slanec.

Ve stejném klubu nyní hraje Jaroslav Pauer, jenž s týmem vyhrál v roce 2022 nejvyšší švýcarskou soutěž a Švýcarský pohár. Letos je náhradníkem ve švýcarské reprezentaci, zamířil s ní v únoru také na Turnaj tří zemí do Plzně. „Za mě si myslím, že super akce s krásným prostředím i mimo hokejbal,“ prozrazuje Pauer, že je šampionát pořádaný v krásné přírodě. „Určitě je tam nabitý program. S favority to bude hodně těžké, ale u mě to jsou Češi, Švýcaři a Kanada,“ neskrývá Pauer.

Od letošní sezóny obléká dres stejného týmu také Tomáš Lhota. Ten minulý rok na šampionátu v Liberci vybojoval v kategorii U20 bronz. „Uvidíme, jestli se mistrovství organizačně přiblíží těm našim. Já věřím, že ano. Očekávám ten nejlepší hokejbal v krásném prostředí švýcarských Alp,“ hlásí Lhota. Jeho starší bratr Lukáš se tam představí s reprezentací mužů. „Snad bude mít turnaj větší přesah i co se náboru do klubů týče, aby ta základna dětí byla o něco větší, přece jenom v tom ještě na Česko ztrácí hodně a bude to muset srovnat,“ říká mistr české nejvyšší soutěže.