Reprezentace

Času už moc není, ale teď už to záleží opravdu na maličkostech, hlásí reprezentant Ondřej Pražák

K poslednímu reprezentačnímu kempu mužů se hráči sjedou už v pátek. Jedním z nominovaných na toto soustředění je také Ondřej Pražák, který už absolvoval tréninky s reprezentací o minulém víkendu. Nyní už vyhlíží závěrečné přípravy před Mistrovstvím světa ve Švýcarsku.

Určitě to bylo super, hráči, kteří jsme vypadli už trochu dříve, tak jsme to uvítali

Ondro, blíží se závěrečné přípravy před mistrovstvím světa, které začne už příští týden. Jaké je natěšení krátce před šampionátem?

Jelikož jsme těch kempů měli letos dosti málo, protože na ně nebyl čas a muselo se to odvíjet i podle toho, jak hráli kluci finále, které se prodloužilo, tak si myslím, že ta nálada a natěšenost je hodně velká. Dva roky se čekalo a je to tady, vlastně už příští víkend.

Po delší době jste se se širším reprezentačním týmem sešli minulý týden, ale kvůli finálovému utkání v Extralize zatím v menším počtu. Uvítal jste přes to po delší době, že už zase máte možnost se připravovat společně s reprezentačními hráči?

Určitě to bylo super. Nebudu mluvit za ostatní kluky, ale pro nás, co vypadli už trochu dříve, tak jsme to určitě uvítali, protože mezinárodní tempo je ostré. Takže jsme si alespoň osahali míček nebo velikost hřiště, co by tam asi mělo pravděpodobně být a pořádně jsme si zaběhali. Takže ten minulý kemp smysl určitě měl.

Reprezentace má nyní nabitý program. Na toto soustředění navážete tento týden třídenním kempem, kde vás čeká ještě hodně povinností. Co od něho očekáváte?

Kemp začíná už dnes, kdy budeme mít tréninkový zápas mezi sebou a v sobotu by se už mělo rozhodnout, kdo pojede. V sobotu a v neděli se pak budou herní věci ještě vypilovávat. Času už moc není. Ale teď už to záleží opravdu na maličkostech.


Konkurence je opravdu velká, všichni, co tam jsou teď, jsou špičky v Extralize

Už v předešlých rozhovorech bylo řečené, že je konkurence velká a každý si ze současné širší nominace zaslouží jet na mistrovství. Liší se nějak od přípravy na minulé mistrovství v Kanadě?

Konkurence je opravdu velká, všichni, co tam jsou teď, tak jsou špičky v Extralize a do finální nominace se může dostat úplně každý a všichni by si to zasloužili. Oproti Kanadě nebylo tolik kempů a trenéři mají v tomto ohledu těžkou situaci. Vůbec jim to nezávidím.

V naší nejvyšší hokejbalové soutěži jste s Kladnem došli v play off do čtvrtfinále. Poté jste měl sezónu ještě prodlouženou zápasy ve druhé lize za Rakovník. Bylo ale přesto složitější se udržovat v tempu na nejvyšší úrovni?

Letos to opět trochu nevyšlo, co se týče našich představ o umístění v play off, vypadli jsme dřív, než jsme si představovali. Nakonec jsem nastoupil v play off za Rakovník. Hráli jsme proti B-týmu Hostivaře a proti kladenskému Béčku, zápasy měly úroveň a nějakým způsobem jsem se snažil alespoň takhle udržovat. A k tomu individuální tréninky.

V letošní sezóně jste překonal osobní rekord v počtu získaných kanadských bodů v naší nejvyšší hokejbalové soutěži, když jste vsítil sedm branek a na osmnáct nahrál. Jak vnímáte svoji formu v letošním ročníku?

To ani nevím, že jsem měl tolik bodů (úsměv), ale letos to bylo i tím, že jsme měli úspěšné přesilovky. Díky trenérovi jsem měl i jinou úlohu v mužstvu. Ale je to hlavně díky spoluhráčům.

Ondřej Pražák už se představil na soustředění v Pardubicích, teď pojede do Svitav i České Třebové. Zdroj fotky: FB Česká hokejbalová reprezentace.