Veteráni

Team Masters ovládl přípravný turnaj v Mostě! Dáváme si vysoké cíle, nezastírá Jiří Mašík

V sobotu 8. srpna se v mostecké hokejbalové hale uskutečnil zajímavý přípravný turnaj, na který dorazila Hostivař připravující se na první extraligovou sezónu a dva výběry Masters České republiky. Team Masters ČR pod vedením hlavního trenéra Martina Davídka ovládl oba své duely a turnaj vyhrál.

Výsledky turnaje v Mostě:

Masters ČR II vs. Hostivař 6:4 (4:1, 1:1, 1:2)

Góly: Chmel, Kejř, Drenčko, Mašík J., Kosina, Kastner - Malina, Píša, Brož, Čejka.

Hostivař vs. Masters ČR I 4:5 (1:3, 0:0, 3:2)

Góly: Čejka 2x, Malina, Vaniš - Vondráček, Příhoda, Menc, Abrahám, Krajíček.

Masters ČR I vs. Masters ČR II 2:6 (1:1,0:4,1:1)

Góly: Komanec, Menc - Švancar, Drenčko, Lipert, Zeman, Kejř, Janák.

Sestava Team Masters ČR II: Šupík - Chmel, Kosina, Čížek, Kamaryt, Janák- Kejř, Zeman, Kastner, Mašík J., Mašík R., Švancar, Tyburec, Procházka, Lipert, Drenčko. Trenér: Davídek.


Nechceme si MS jen užít, ale bojovat o zlato! 

Mistrovství světa Masters, které se mělo konat letos v červnu v Českých Budějovicích bylo přeloženo z důvodu koronavirové pandemie na příští rok, a tak se výběry ČR Masters rozhodly vrhnout do další poctivé přípravy. „Uspořádat turnaj jsme se rozhodli na jaře, když bylo jasné, že se MS Masters o rok posune. Chtěli jsme se sejít a zahrát si. I přes dovolené se nás sešlo celkem dost,“ těší útočníka výběru Team Masters ČR Jiřího Mašíka.

Do Mostu dokonce dorazila i extraligové Hostivař s mnoha mladíky v sestavě, takže se dalo očekávat, že zkušené bardy pořádně rozběhají, ale na zkušenost si nepřišli. „Chtěli jsme i těžké soupeře. Víme, že na MS jezdí velmi silné výběry a my si dáváme vysoké cíle. Na rovinu jsme si řekli, že si nejedeme MS užít, ale bojovat o zlato. Proto do přípravy volíme silné soupeře,“ vysvětluje Mašík, jehož celek turnaj v Mostě ovládl.

Mladíkům jsme se vyrovnali i fyzicky a nepropadli jsme

Hned v prvním utkání se vítězný výběr Masters ČR II představil proti možná mírným favoritům z Hostivaře. „První zápas s Hostivaří ukázal, že jsme snad zvolili správné hráče,“ usmívá se Jiří Mašík. „Od začátku jsme hráli velmi dobře a 4:1 po první třetině bylo zasloužené. Vítězství nás těší, porazit účastníka Extraligy má svoji váhu, i když to nepřeceňujeme,“ upozorňuje. „Co nás těší, že i v našem věku 38 až 49 let jsme se mladíkům vyrovnali i fyzicky a nepropadli jsme,“ má upřímnou radost stále výborný útočník Jiří Mašík, jenž si při vítězství 6:4 připsal gól.

Zápas, jenž rozhodl o prvenství na turnaji v Mostě proti sobě svedl oba výběry Masters ČR. „V druhém zápase jsme se trošku nemohli dostat do tempa. Přeci jen rozhýbat znovu naše těla bylo náročnější, ale pak jsme se rozběhali a dotáhli i tento zápas do vítězství,“ těší Jiřího Mašíka. „Na to, že je začátek sezóny, tak to byly celkem kvalitní zápasy, a i přes velké teplo docela v tempu. Jsme rádi, že jsme dobře začali a budeme dál pokračovat v přípravě. Jednáme o zimním turnaji v Žilině,“ prozrazuje Mašík.

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
3 17:10 9
2.
HBC Kladno
2 10:5 6
3.
Elba DDM Ústí nad...
2 7:3 6
4.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
3 12:8 6
5.
HBC Most
2 6:2 6
6.
HBC Hradec...
3 15:13 5
7.
HbK Karviná
2 11:10 4
8.
HBC Plzeň
1 1:2 0
9.
SK Hokejbal Letohrad
2 3:6 0
10.
HBC Hostivař
3 6:13 0
11.
TJ KOVO Praha
2 3:10 0
12.
TJ Snack Dobřany
3 5:14 0