CTM a HCŽ

Camp talentované mládeže opět v maximálním nasazení! Cvičení lze využít v zápasech, těší Žežulku

Pátý den na Campu talentované mládeže starší kategorie hráčů do 16 a 19 let je minulostí a nadaní hokejbalisté se po odpočinkovém dnu vrátili do maximálního tréninkového tempa. Vydatné dávky hltá i teprve čtrnáctiletý Matěj Žežulka z Keltů, jenž si pochvaluje jak kondiční, tak herní přípravu.


Kondiční příprava? Posilování s Almim mě baví nejvíce


Matěj Žežulka nastupující za berounské Kelty se vydal na Camp talentované mládeže vůbec poprvé. Nadaný hokejbalista se v České Třebové potkal s několika novými tréninkovými prvky. „Pro mě je nové posilování s Almim (kondiční trenér Ondřej Almaši pozn. red.) s gumou a dalšími pomůckami, protože u nás v klubu hlavně běháme, děláme cviky s medicinbaly, ale například s tou gumou necvičíme a je to super,“ pochvaluje si Žežulka.

Talentovaní hokejbalisté zažili ve středu 29.7. volnější program plný her a odreagování. „Vždy je dobré, když si člověk odpočine formou zábavných her,“ má jasno Matěj Žežulka, který se svými kamarády ve čtvrtek podstoupil další čtyřfázovou přípravu. „Kruhové tréninky na hřišti mě baví, protože jsou vždy zaměřeny na situace, které mohou nastat v zápasech,“ upozorňuje. „Zaměřujeme se hodně na zakončení pod tlakem, situace jeden na jednoho, odpoutání se od hráče. Cvičení se pak hodí pro využití v utkání,“ těší Matěje.


Matěj Žežulka (vpravo) si Campu talentované mládeže užívá. Zdroj fotky: mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz 


Chci zrychlit hru a mít větší přehled


Trenéři na Campu talentované mládeže v České Třebové se snaží o maximální tréninkový přínos všem hráčům. „Díky pestrým tréninkům se s klukama člověk více seznámí, neustále spolu něco hrajeme, spolupracujeme v rámci cvičení, pak se o tom bavíme, což je super,“ vypočítává Matěj Žežulka.

Každý z hráčů dorazil na tradiční letní tréninkový tábor nejen kvůli zábavě a kamarádům, ale hlavně proto, aby na sobě zapracoval a zlepšil se. „Příští sezónu bych měl občas hrát za dorost, kde bude důležité zlepšit zrychlení hry,“ uvědomuje si talentovaný hráč Keltů z Berouna. „Nesmím zbytečně přidržovat míček, chci mít větší přehled ve hře, zvednout hlavu a rychle přihrát,“ přeje si Žežulka.

Matěj s několika svými spoluhráči z Keltů opouštějí Camp talentované mládeže už v pátek 31.7., protože se vydávají na mezinárodní turnaj. „Jedeme na turnaj do Vranova na Slovensko. S vybranými kluky z ročníků 2006 a 2007 jedeme vlakem. Moc se na mezinárodní konfrontaci těšíme,“ je natěšený Žežulka.V rámci volnějšího středečního dne si hráči na CTM zasoutěžili. Zdroj fotky: mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz 

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
Elba DDM Ústí nad...
0 0:0 0
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
0 0:0 0
3.
HBC Hostivař
0 0:0 0
4.
HBC Hradec...
0 0:0 0
5.
HBC Most
0 0:0 0
6.
HBC Plzeň
0 0:0 0
7.
HbK Karviná
0 0:0 0
8.
HC Kert Park Praha
0 0:0 0
9.
SK Hokejbal Letohrad
0 0:0 0
10.
HBC Kladno
0 0:0 0
11.
TJ KOVO Praha
0 0:0 0
12.
TJ Snack Dobřany
0 0:0 0