Extraliga dorostu

Pro hokejbal je nejdůležitější mít v týmu dobrou partu, myslí si Dalibor Paták

Kladenští dorostenci bojují o nadstavbovou část a starším žákům patří 2. pozice. Oba týmy táhne Dalibor Paták, kterému patří 2. pozice v kanadském bodování starších žáků a je 3. nejproduktivnějším hráčem kladenského dorostu. Nejen o Extralize dorostu se rozpovídal v krátkém rozhovoru.

V Extralize dorostu máme velké ambice pro nadstavbu

Jaký byl podle Vás nejtěžší zápas v Extralize dorostu, který se Vám podařilo zvládnout?

Jeden z těžších zápasů, který jsme letos odehráli, byl ten s Blatnou, přece jen jsou hned za námi. Blatná má kupu dobrých hráčů, dokážou se vzchopit a vyhrát několik zápasů. Zápas byl velmi těsný, i když tomu výsledek neodpovídá, ale nám se dařilo střelecky, proměnili jsme hodně šancí, které bychom normálně neproměnili.

V Extralize dorostu Vás v příštích dnech čekají důležité zápasy v boji o nadstavbovou část. Jak jste na ně připravení?

Na nadcházející zápasy jsme velmi dobře připravení. Trenér nás upozorňoval na herní styl soupeřů, proti kterým budeme hrát. Doufám, že oba zápasy vyhrajeme.

Jaké jsou tedy vaše ambice pro letošní sezonu v soutěži dorostu?

V Extralize dorostu máme velké ambice pro nadstavbu, která je pro 6 nejlepších celků po základní části. Doufám, že z nadstavby vzejde nějaké pěkné místo.


S výkony Středočeského kraje jsem velmi spokojený

Nemůžeme ale opomenout ani ligu starších žáků, ve které Vám patří 2. místo s vaším týmem. Jak byste zhodnotil dosavadní průběh letošního ročníku ligy starších žáků?

V kategorii starších žáků máme velmi dobrou partu. Kdyby nebylo party, tak by nebylo ničeho takového. Myslím si, že pro hokejbal je nejdůležitější mít v týmu dobrou partu. Pevně doufám, že letos ligu starších žáků ovládneme.

Před nějakou dobou jste se zúčastnil Turnaje krajů U15 doma na Kladně. Jak jste spokojený s výkony Středočeského kraje a jaké jsou vaše ambice?

S výkony Středočeského kraje jsem velmi spokojený. I v týmu Středočeského kraje máme velmi dobrou partu. Doufám, že obhájíme výhru z minulého roku.